MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

PGR w A’ Propos

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 14 sierpnia 2010, 14:10
Aktualizacja: 17:41
Autor: Sven
Widzowie obejrzeli kolejny udany koncert w A' Propos
Fot. Krzysztof Żarkowski
W piątkowy wieczór w klubie A’ Propos zagrał zespół Grzegorza Rogali. Do przedsięwzięcia pod nazwą Projekt Grzegorz Rogali (PGR), grający na puzonie lider zespołu zaprosił Łukasza Borowieckiego – kontrabas, Michała Bryndala – perkusja i Sagit Zilbermann – saksofony.

Muzyka, którą zagrali, ma wymiar międzykulturowy. Ale jak może być inaczej, skoro dla Sagit Zilbermann inspiracją jest Biblia, historia Żydów, muzyka chasydzka. Z kolei dla Grzegorza Rogali ważny jest polski folklor i twórczość Johna Zorna. Dla obojga – muzyka kubańska.

Swoje kompozycje Sagit zapowiadała, mówiąc o nich: „obrazki z Izraela”. Ułatwiało to odbiór muzyki, bo nie każdy pamięta historię Hioba czy zna szczegóły obrony Jerozolimy przed Rzymianami w 70 roku. Mimo, że muzyka chasydzka jest obecna w naszej kulturze od wieków, dużo łatwiej przyszedł publiczności odbiór utworu „Majjazzur”, odniesienie do poczciwego „Mazura” było bardzo czytelne. Z kolei „Cuban Report” to impresja z czasów gdy, jak powiedział Grzegorz Rogala: „Hawana była największym kasynem Stanów Zjednoczonych, ale na przedmieściach słychać już było pierwsze strzały rewolucji kubańskiej”.

W sobotę 14 sierpnia o godzinie 20.00 wystąpi pochodzący z Nowego Jorku zespół Josh Lawrence Jazz 3. Zapraszamy do klubu A’ Propos.

Czytaj również

Biblioteka otwarta i z grantem

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Wraca kino plenerowe

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~WWO 15-08-2010 8:49
mocno sredni band!!!!bebniarz powinien zmienic zespól,bo ta ekipa do piet mu nie dorasta.malo ludzi cos przyszlo.spodziewalem sie czegos wiecej po absolwentach renomowanej szkoly muzycznej...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy singiel SILENTlive

Opieka nad niepełnosprawnymi

Festiwal się odbędzie

Noc Muzeów online

Wirtualny teatr