MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Perspektywiczne wałbrzyskie szkoły

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 18 stycznia 2013, 12:44
Aktualizacja: 13:04
Autor: PAW
Fot. PAW
W rankingu szkół ponadgimnazjalnych przeprowadzonym przez Rzeczpospolitą i Magazyn Edukacyjny „Perspektywy” znalazły się wałbrzyskie licea.

Była to 15. edycja Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Przy sporządzaniu listy szkół brano pod uwagę następujące kryteria:
- sukcesy w olimpiadach 30%
- matura – przedmioty obowiązkowe 25%
- matura – przedmioty dodatkowe 40%
- opinia akademicka 5%.

Wczoraj w wałbrzyskim Ratuszu z dyrektorami wałbrzyskich liceów oraz wybijającymi się uczniami spotkali się prezydent Roman Szełemej oraz jego zastępca Zygmunt Nowaczyk. Była to okazja do wręczenia dyplomów i podziękowań za osiągane wyniki.
- Inwestowanie w system edukacji jest bardzo istotne – mówi Szełemej. – Podjęliśmy decyzję o modernizacji sieci szkół w naszym mieście. Najbliższe lata przyniosą milionowe inwestycje w infrastrukturę. Zbieramy obecnie informacje o potrzebach poszczególnych placówek oświatowych i będziemy systematycznie dokonywać remontów. Nasz program „Szkoła od nowa” to inne spojrzenie na potrzeby w oświacie. To ma być szansa dla młodych wałbrzyszan i ma to przynieść wymierne efekty za parę lat.

W tym miejscu warto wspomnieć, że w rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw na 75. miejscu zostało sklasyfikowane II LO im. Hugona Kołłątaja, a na miejscu 338. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ignacego Paderewskiego. Wyróżnione przez prezydenta zostało również Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. Błogosławionej Marceliny Darowskiej.

Czytaj również

Zdolni nagrodzeni

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Nowe przedszkole

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~uta 18-01-2013 20:06
Dziwię się takiemu zapisowi - niepokalanki nie zostały wyróżnione przez Prezydenta tylko w rankingu ogólnopolskim zajęły 420 miejsce a na Dolnym Śląsku 26 i były trzecią szkołą z Wałbrzycha, które w tym rankingu się pojawiła - takie małe dopowiedzenie ale pewnei sie nie ukaże :) gratulacje!
~zorientowana 18-01-2013 21:19
he he he powiat prowadził te szkoły przez 10 lat, a teraz miasto się nimi chwali... przecież to ocena wyników pracy szkół pod rządami starostwa
~denis 19-01-2013 12:32
Szkoda, że takiego rankingu nie ma w szkołach gimnazjalnych. A jeżeli chodzi o Wałbrzych i Powiat to prezydent Szełemej z p.Nowaczykiem dostaliby szoku gdyby zobaczyli wyniki gimnazjów z ostatnich np. trzech-pięciu lat. Oj wary by im opadły. Starostwo też nie potrafiło wykorzystać tego, że to dobre gimnazjum jest na terenie podległej mu gminy. Szkoda. Ja wiem które to gimnazjum. Sam je kończyłem. Może Redakcja się tym tematem przy okazji zainteresuje. A warto!
~uta 19-01-2013 14:44
Do "Denis" w gimnazjum tez są takie rankingi i to żaden sekret każde oke takie wyniki publikuje :) miłej lektury :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnali szkołę

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Tablety dla uczniów

Z aplikacją bezpieczniej

Przyjedzie Duda