MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Październik w Bibliotece pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 2 października 2014, 12:38
Aktualizacja: 13:57
Autor: opr. PAW
Fot. organizatorzy
Zachęcamy do zapoznania się z październikową ofertą Biblioteki pod Atlantami.

Biblioteka na Białym Kamieniu (ul. Andersa 137) zaprasza w każdą środę na zajęcia „Twórcze środy czyli razem się zbieramy i działamy”:
1 października – czytamy
8 października – bawimy się
15 października – opowiadamy bajki
22 października – tworzymy czyli zajęcia plastyczne
29 października – czytamy
Filia nr 6 (ul. Andersa 137) o godz. 15.00.

Jesienią w Bibliotece na Piaskowej Górze (ul. Główna 13) rozpoczyna swoją działalność Klub Czytających Rodzin „Piaskowe Ludki”. Uroczyste otwarcie naszego klubu odbędzie się 2 października (czwartek) o godz. 17.00. Do klubu zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami. Na naszych comiesięcznych spotkaniach będziemy promować czytanie dzieciom wartościowej literatury oraz wymienić się wrażeniami, wiedzą i konkretnymi lekturami. Będzie to znakomita okazja do pełnych wrażeń, wspólnie spędzonych chwil rodziców z dziećmi. Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 74 64 83 739 oraz bezpośrednio w Bibliotece na Piaskowej Górze.

Zapraszamy do Biblioteki na Piaskowej Górze (ul. Główna 13) na spotkanie z panią Dorotą Kamińską, autorką sennika zatytułowanego Sny. Sukcesy 7 października o godz. 17.00. Sennik ten to zapis pięćdziesięcioletnich analiz snów własnych, jak i osób, które zwracały się do autorki z prośba o ich interpretację. Jak przyznaje Dorota Kamińska, aby powstał ów sennik, zbierała sny wszystkich, których napotkała na przestrzeni wielu lat, podczas swej pracy zawodowej. Zdaniem autorki jej sennik winien znaleźć szerokiego odbiorcę, bowiem oprócz interpretacji symboli zawiera on analizę psychologiczną poszczególnych znaczeń, co też wyróżnia go od wszelkich wcześniejszych wydawnictw.

Zapraszamy na spotkanie z Pierwszą Damą polskiej sceny kabaretowej – panią Marią Czubaszek, która będzie gościem PiMBP „Biblioteki pod Atlantami” 13 października (poniedziałek) o godz. 17.00 w Multimedialnej Filii Bibliotecznej na Podzamczu przy ul. Kasztelańskiej 7.
Maria Czubaszek – scenarzystka, pisarka satyryczna, autorka tekstów piosenek, słuchowisk radiowych, felietonistka. Po prostu autorka rozrywkowa. Jej rozpoznawalny od ponad pięćdziesięciu lat radiowy głos i poczucie humoru wzbudza gwałtowny śmiech wśród rzeszy kilku pokoleń rodaków. Dziadkom znana jako autorka słuchowiska „Na Wyspach Hula-Gula” czy m.in. tekstu piosenki „Wyszłam za mąż zaraz wracam” z repertuaru Ewy Bem, rodzicom jako komentatorka w programie „Szkło Kontaktowe” czy scenarzystka seriali „Brzydula”, „Na Wspólnej”. Młode pokolenie może rozpoznać głos, który użyczyła postaci Babci w animowanym filmie „Rysiek Lwie Serce”. Bohaterka wydanych niedawno wywiadów: „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” oraz „Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak”. Przebywa często w oparach absurdu oraz w towarzystwie Artura Andrusa.

Spotkanie odbędzie się w ramach wspólnego projektu Stowarzyszenia Przyjaciół „Biblioteki pod Atlantami” w Wałbrzychu oraz PiMBP „Biblioteki pod Atlantami” pt. „Książka – inspiracja, fascynacja, radość”, dofinansowanego ze środków Gminy Wałbrzych.

Biblioteka na Piaskowej Górze (ul. Główna 13) zaprasza 16 października (czwartek) o godzinie 17.00 na promocję najnowszej książki oraz spotkanie autorskie z Agnieszką Steur – polonistką, nauczycielką, badaczką języka, pisarką, dziennikarką i felietonistką. Autorka na stałe mieszka w Holandii, pochodzi z Wałbrzycha – jest absolwentką Zespołu Szkół Ceramicznych w Szczawnie Zdroju. Od wielu lat prowadzi blog Emigrantka (www.steuraj.blogspot.nl) o tematyce emigracyjnej i kulturalnej.

Serdecznie zapraszamy na prelekcję pt. „Słowianie dawniej i dziś”, która odbędzie się 17 października (piątek) o godzinie 13.00 w Bibliotece pod Atlantami (Rynek 9). Wykład zorganizowany został w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego Słowianie nie gasili pożarów wywołanych przez pioruny, ile z dawnych zwyczajów przetrwało do dnia dzisiejszego i czy jeszcze ktoś wskrzesza stare słowiańskie legendy – przyjdź koniecznie!

Biblioteka na Piaskowej Górze (ul. Główna 13) zaprasza 21 października (wtorek) o godzinie 17.00 na „Spotkanie przy Książce”, którego bohaterem będzie Zdzisław Beksiński – polski malarz, rzeźbiarz, fotograf, rysownik i artysta posługujący się też grafiką komputerową. Zapisał się w historii polskiej sztuki jako jeden z najciekawszych, ale i wzbudzających najwięcej kontrowersji twórców. Inspiracją do spotkania jest wydana w tym roku książka Magdaleny Grzebałkowskiej pod tytułem „Beksińscy portret podwójny”.

Biblioteka na Piaskowej Górze (ul. Główna 13) zaprasza na otwarcie Dyskusyjnego Klubu Książki 28 października (wtorek) o godzinie 17.00. Dyskusyjne Kluby Książki to projekt oparty na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne, a organizatorzy zapewniają ciekawą lekturę i miłą atmosferę. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele i jak szybko czyta. Spotkania klubowe odbywać się będą raz w miesiącu, w czytelni Biblioteki na Piaskowej Górze przy ul. Głównej 13. Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki „Tu Czytamy!”, objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 74 64 83 739 oraz bezpośrednio w bibliotece na Piaskowej Górze. Serdecznie zapraszamy!

Biblioteka na Sobięcinie (ul. 1 Maja 105) zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie Klubu Czytających Rodzin „Tęczowa Kraina” 29 października (środa) o godz. 15.00. Hasło przewodnie: „Jesienne spotkanie w Stumilowym Lesie”.

Serdecznie zapraszamy na wykład pani Iwony Czech pt. „Szczawno literackie” do Biblioteki pod Atlantami (Rynek 9) w dniu 29 października (środa) o godz. 17.00. Prelekcja będzie okazją do zapoznania się z utworami literatury pięknej, których akcja osadzona jest w naszym kurorcie. Iwona Czech – nauczycielka w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie Zdroju, prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna Zdroju, autorka publikacji pt. „Gerhart Johann Robert Hauptmann”, współautorka książki pt. „Szczawno Zdrój wczoraj i dziś”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozmowa online

Teatr z dotacją

Wałbrzych Centrum

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~DENIS 21-06-2017 14:56
TA KAMINSKA DOROTA PISZE TO CO Z INTERNETU ŚCIĄGNIE ,UDAJĄC WIELKĄ PISARKĘ ,ŚMIECH NA SALI.
~lol 1-09-2017 17:28
WYPAĆKANY KLAUN W CYRKU,MORDA OCIEKA FLUIDEM .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Pasja nauczania

Tunel w Szczawnie

Zarząd Powiatu z absolutorium

Raport prezydenta