MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Paweł Orfin ma zarzuty wobec dziennikarzy

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 19 listopada 2012, 11:08
Aktualizacja: 14:29
Autor: red
Fot. PAW
Paweł Orfin, polityk Nowoczesnego Wałbrzycha, uważa, że niektóre lokalne media chcą przypodobać się prezydentowi Romanowi Szełemejowi.

wpis z http://pawelorfin.blogspot.com:

„Coraz więcej dziennikarzy w Wałbrzychu stara się przypodobać obecnemu włodarzowi, pomijając milczeniem działania tak zwanej opozycji. Nie wiadomo, czy robione jest to w imię już przyjmowanych korzyści, czy w nadziei na różne profity z miejskiej kasy. Faktem jest, że wielu bezmyślnie powtarza przekaz otrzymany z ratusza nie wnosząc nic od siebie. Czy pragnienie sukcesu ze strony prezydenta ordynatora jest tak duże, że trzeba naginać fakty?

Chyba wszystkie media ostatnio pojawiły się na konferencji na Osiedlu Górniczym i doniosły o powstawaniu tam Domu Pomocy Społecznej. Pół biedy, jeśli przytoczyły suche informacje przygotowane przez piarowców z ratusza. Co gorsze, niektórzy wyraźnie okłamali swoich czytelników / widzów / słuchaczy.

Najpierw fakty... Co się stało, że Roman Szełemej zwołał w byłej szkole 31 konferencję prasową, by oznajmić o budowie DPSu? Czy to głód sukcesu czy przeinaczanie rzeczywistości? Termin co najmniej dziwny, bo w opuszczonej szkole od października już trwa termomodernizacja, która była planowana co najmniej od kilku lat. Remont dachu, stolarki okiennej i kotłowni dla uczniów z Rusinowa zaplanowano co najmniej dwa lata temu. Po perfidnej likwidacji PSP 31 (moim zdaniem nie końca legalne przeniesienie) od lipca do października nie działo się nic. Czyżby nie było odpowiednich środków? To wcale nie jest początek powstawania DPSu, a dawno zaplanowana termomodernizacja budynku szkoły. Stwierdzenia „ruszyły praca adaptacyjne”, „rozpoczęła się gruntowna przebudowa”, „trwa modernizacja” okłamują Wałbrzyszan, bo do tego jeszcze jest bardzo daleko.

Informacje zostały przedstawione w ten sposób, by wszem i wobec ogłosić, że już rozpoczyna się budowa DPS - adaptacja budynku na jego cele. To bzdura! Na dzień dzisiejszy wiemy tylko, że wrocławska firma MARKO za ponad 50 tys. zł wykona prace projektowo – kosztorysowe w terminie do kwietnia 2013 roku. Do czasu zakończenia tych prac nie znamy dokładnych kosztów adaptacji budynku po szkole nr 31 na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Podawana kwota 2 mln zł jest być może tylko życzeniem prezydenta ordynatora Szełemeja. Tym bardziej zupełnie nierealny jest termin uruchomienia DPS do końca 2013 roku. Dopiero od kwietnia 2013 można przygotowywać przetarg na wykonanie prac adaptacyjnych i wyłonić wykonawcę, który co najwyżej rozpocznie modernizację budynku pod koniec następnego roku. Oczywiście pod warunkiem, że będą na to pieniądze... W projekcie budżetu na rok 2013 na ten cel asygnowano 3,1 mln zł, co już jest rozbieżnością do podawanych obecnie kwot. Co dziwne w tym projekcie jest przewidywane tylko finansowanie tylko jednego DPSu na Osiedlu Górniczym, więc mowa o następnych inwestycjach np. na Andersa to znów pieśń dalekiej przyszłości?

Stawiam publiczne pytanie władzom Wałbrzycha: jakie są zakładane oszczędności z tytułu wprowadzenia 50 pensjonariuszy do tego DPSu i po ilu miesiącach zwróci się koszt adaptacji budynku po szkole nr 31?”

Czytaj również

Trzaskowski zyskuje

Trzaskowski kontra Duda

Trzaskowski odwiedzi Wałbrzych

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~benkmen 19-11-2012 11:47
Oj! Będzie się działo, albo..może zwyczajny harcownik?
~księgowy 19-11-2012 11:50
Ktoś wreszcie zaczął mówić głośno o Presstytucji mediów. Gratuluję odwagi i kręgosłupa panie Orfin!
~Maria 19-11-2012 12:02
Coś jest na rzeczy. W weekend oglądałam w TV jaką dziennikarkę ......, która stwierdziła że modernizacja budynku będzie kosztować 230 tys. zł. Od razu wiedziałam, że to niekompetencja dziennikarska
~i 19-11-2012 12:14
POPIERAM W CALOSCI P.ORFINA, DAJE SIE TO WYRAZNIE ZAUWAZYC, CO ROBIA NIE KTORE MEDIA MIESKIE.
idler73 19-11-2012 12:24
Obawiam się Panie Orfin, że pytania pozostaną bez odpowiedzi. Co do opozycji, dr Szełemej, ma absolutorium, podporządkował sobie radę miasta. Czynił tak, przez większą część swojego życia i na tym oparł swój sukces. Pytanie, gdzie była opozycja, jak absolutorium udzielano ? Nie jestem przeciwnikiem prezydenta, chociaż nigdy nie podaruje mu likwidacji szkół. Pytanie do Pana, Panie Orfin: Co opozycja robi w chwili obecnej, po za zadawaniem pytań, na które magistrat wcale odpowiadać nie musi ? Gdzie się podział Patryk Wild, który o Wałbrzychu miał "nie zapominać" ? Jeśli chodzi o media, no cóż, sytuacja nie jest nowa, za rządów poprzednika, było tak samo, a wcześniej jescze gorzej, ale w tej kwestii zgadzam się z Panem.
~ 19-11-2012 12:47
Prawda jest taka, że ludzie boja się o miejsca pracy a wiadomo że w Wałbrzychu rządzi PO.
~Jajacek 19-11-2012 13:18
Nie martw się Orfinuś. Otrzyj łzy i nie rozpaczaj, dziś każde dziecko przecież wie że udasz się do TV ...., a ..... wysłucha Cię.
~Artur 19-11-2012 13:19
Oczywiście byłoby taniej gdyby mieszkańcy Rusinowa w zemście nie powybijali wszystkich szyb w byłej szkole.
~Do idler73 19-11-2012 13:24
Czyli dyktator??? Despota???
~Maria 19-11-2012 13:27
Dlatego ten tekst pojawił się tylko na wałbrzyszku - pozostałe media będą udawać, że tematu nie ma :)
~omnj 19-11-2012 13:28
Teraz Orfin ma czas? Gdzie był? Przyszedl i zaczyna kombinowac, ............Wstyd polityk z odskoku kiedy zechce to wpadnie i narobi szumu.
~OGI DOGI 19-11-2012 14:45
Dlatego ten tekst pojawił się tylko na wałbrzyszku - pozostałe media będą udawać, że tematu nie ma :) DLATEGO, ŻE NIKT POWAŻNY NIE ZAJMUJE SIĘ TYM PANEM
~Kibic 19-11-2012 16:49
Co nie pasuje? Opozycja ma Kłami, prezydent resztę.
~Janusz Bartkiewicz 19-11-2012 17:20
Pytanie pana Orfina jest wyrazem taniego populizmu i bardzo niepoważne jednocześnie. Nikt rozsądny przecież nie będzie twierdził, że na funkcjonowaniu Domu Pomocy Społecznej miasto ma zarabiać. Coś się panu Orfinowi pomyliło i wzorem swego guru uprawia te dziwne wildowizje.
~ 19-11-2012 17:50
a bo niby kim jest ten Pan? co to wogole za pomowienia? chyba trzeba pana zapytac co mial na mysli....
~luzik 19-11-2012 18:38
Guru pana Orfina ma przynajmniej to, co nazywa się przyzwoitość i zdrowy rozsądek. Wystarczy posłuchać w normalnej, lokalnej telewizji wywiadu z 9 listopada. Natomiast u guru pana B....... gołym okiem widać niepokojące objawy, a u p. B.......... postępującą sklerozę. Zapomniał p. B............, jak w czerwcu 2011 na łamach .... napadł na p. Szełemeja, że okłamuje mieszkańców w sprawie pożaru składowiska i zatruwania nas toksycznymi dymami. Było nawet coś o odpowiedzialności karnej. I co? Para wodna i liny okrętowe? Przyzwoitość - trudne słowo.
~DO POPRZEDNIKA 19-11-2012 18:46
TO KOSZTEM DZIECI BUDUJEMY NIERENTOWNE INSTYTUCJE? PAN ORFIN MA RACJĘ I JEST KONSEKWENTNY.TEN BUDYNEK KOMPLETNIE SIĘ NIE NADAJE NA DPS.DLACZEGO NIE WYKORZYSTA NA GAJU SZPITALA,KTÓRY ZAMKNĄŁ?
~aga 19-11-2012 20:21
najlepiej jest wszystko negować i nic nie robić (chociaż w ten sposób można się pokazać dobre i to skoro nic innego nie ma się do zaoferowania)
~jasiu 19-11-2012 20:29
Proszę nie łgać ! Szpital dziecięcy nie został zamknięty, tylko przeniesiony na Batorego i dalej funkcjonuje. I wyłącz tego capsloka, trolu ! Krócej: nie drzyj mordy.
~benkmen 19-11-2012 21:44
Wygrałem zakład: Janusz B.17:20 "dał głosa". ;-)
~gienek 20-11-2012 7:38
To prawda. Tyle duzych budynków pustych stoi. po co 2 dpsy. Ordynator prezydent super okreslenie. Oj myślę że wszyscy fani Romana się przejadą...po co on się tak szpitala trzyma? po co prywatayzacja ? Kto może najlepiej tam sobie gniazdko uwić? Macie jasność jaką kasę będą trzepać właściciele takiego szpitala. Oj naiwni wy oj glupi. A był to w Wałbrzychu kiedys ktos uczciwy ?
~Dario 20-11-2012 9:29
Brawa należą się dla wałbrzyszka, że opublikowali powyższy tekst. To znaczy, że ich te zarzuty nie dotyczą i potrafią pisać o wszystkim. Szacun!
~uczciwy 20-11-2012 9:35
Do | ~gienek | Był uczciwy ale wyjechał z tej ...
Pawel.Orfin 20-11-2012 9:44
Ponieważ zostałem wywołany do tablicy pozwolę sobie na kilka słów komentarza. Odpowiadam tylko na posty zarejestrowanych użytkowników. Na pytania w ciągu 2 tyg. dostanę odpowiedź, gdyż poszły one również drogą oficjalną w trybie dostępu do informacji publicznej. Opozycja właśnie nie ma nic do powiedzenia, bo radni p.Szełemeja większością głosów decydują o wszystkim. Tym bardziej tacy oponenci jak ja nie mogą nic więcej zrobić. Nie mamy żadnych narzędzi, poza zadawaniem pytań i kontrolą poczynań władzy. Wild jest często w Wałbrzychu, interesuje się wydarzeniami i często je komentuje. Panie Bartkiewicz: miasto nie ma oczywiście zarabiać, ale powinno wydawać pieniądze z głową. Co, jeśli się okaże że wydamy 3 mln zł i koszt utrzymania pensjonariusza u nas będzie wyższy?
~77 20-11-2012 10:13
Brawo Panie Orfin - trzeba jeszcze zapytać dlaczego za luksus jeżdżenia nowymi autobusami Szełemej planuje podnieść ceny biletu / tak się wyraził na jednym ze spotkań"/ Toć na "luksus" w postaci nowych autobusów złożyli się wszyscy podatnicy - przecież Szełemej nie kupił ich z własnej kieszeni - może rozliczy tego co wyniósł na waciki kasę podatników , a nie szuka kasy u tak już biednych wałbrzyszan. Panie prezydencie rozliczył Pan już tego co okradł nas podatników wynosząc na kampanię wyborczą pańskiego partyjnego kolegi? Czy ten koleś oddał kasę NASZĄ KASĘ PODATNIKÓW?
~gienek 20-11-2012 15:58
To prawda. Tyle duzych budynków pustych stoi. po co 2 dpsy. Ordynator prezydent super okreslenie. Oj myślę że wszyscy fani Romana się przejadą...po co on się tak szpitala trzyma? po co prywatayzacja ? Kto może najlepiej tam sobie gniazdko uwić? Macie jasność jaką kasę będą trzepać właściciele takiego szpitala. Oj naiwni wy oj glupi. A był to w Wałbrzychu kiedys ktos uczciwy ?
~kibicując 20-11-2012 17:09
Brawo Orfin! W tym wałbrzyskim szambie tchórzy i trzymaczy stołków, każdy rozsądny głos jest jak balsam dla ducha. Brawo Walbrzyszek, że nie boisz się pokazywać opozycji i resztek ludzi myślących, którzy nie dają się wykopać z rodzinnego miasta. Piesek doktorka drapał pazurami parkiet i z całym sercem szczeniaczek został wykopany za drzwi.
~koleżanka 20-11-2012 21:26
Paweł przestań gryźć zacznij rozmawiać przez Ciebie Patryk traci ludzi przejrzyj wreszcie na oczy !!!!!!!!!!
~koleżanka 20-11-2012 21:52
Paweł przestań gryźć zacznij rozmawiać przez Ciebie Patryk traci ludzi przejrzyj wreszcie na oczy !!!!!!!!!!
~Arek 21-11-2012 12:16
a ja mam wrażenie, ze bez Orfina nie byłoby Nowoczesnego Wałbrzycha. Czy ktoś inny o was podejmuje jakieś działania?
~Darek 21-11-2012 17:24
Brawo Paweł! Tak trzymaj
~znajomek 21-11-2012 22:25
Pytanie do ~koleżanka Kasia - jakich ludzi traci Patryk przez Orfina?
~BoDeK 28-11-2012 14:40
jeśli kogoś to zainteresuje - Orfin na swoim blogu zaczął zamieszczać nagrania z sesji i komisji rady miejskiej - pawelorfin.blogspot.com
~che 3-12-2012 15:49
Orfin jak zwykle błysnął niczym złotówka w rynsztoku:) co się dziwić chłop prze do ratusza jak tylko może problem ma jeszcze z tym że go mało kto chce słuchać i pokazywać:D. Taka rada jak chce się błysnąć, to jeszcze trzeba mieć czym i nie mam tu na myśli urody ale intelekt;)
~sucha 18-12-2012 8:02
Wałbrzych to nie jest miasto dla mlodych ludzi ,urodzeni po 70 roku nie maja perspektyw ani zawodowych ni kulturalnych .Dla porównania za czasów naszych rodziców byly szkoły ktore otwierano ,praca i liczne uciechy w postaci dansingów a na starość otwieraja im placowki ,co taki 30-latek tam może? Walczy o prace ,wozi dzieci do szkoły bo pobliska zamknęta, zabawić sie nie zabawi bo wszystko pozamykane.Jeszcze do niedawna mogl sobie chociaz postac pod nocnym ...Uciekajcie!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Popierają Dudę

Gowin w Wałbrzychu

Ostatnia prosta

W Dolnośląskiem Duda z 39%, Trzaskowski z 32,5%