MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Patrole rowerowe straży miejskiej widoczne w mieście

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 29 maja 2019, 15:17
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Pogod sprzyja nie tylko spacerom, ale zachęca też do wsiadania na rowery. Również strażnicy miejscy rozpoczęli patrolowanie miasta na rowerach. Patrole rowerowe dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, a poruszają się szybciej niż piesi.

Rowery przeszły wcześniej przegląd techniczny, dokupiono dodatkowe wyposażenie.
- W tym roku postawiliśmy na wygodny i profesjonalny ubiór. Idąc śladami mistrzów udało nam się zakupić odzież rowerową, którą tworzą ludzie bezpośrednio związani z tym sportem. Uszyliśmy dla strażników z patroli rowerowych profesjonalne stroje wykonane przez firmę pani Marii Włoszczowskiej. Odzież jest wygodna i odpowiednio oznakowana, dzięki czemu strażnicy będą bardziej rozpoznawalni. Projekt był wykonany specjalnie dla nas kolorystycznie nie odbiegając od naszego umundurowania - tłumaczą wałbrzyscy stróżowie prawa.

Nie ulega wątpliwości, że te „ekologiczne” jednośladowe załogi mają przewagę nad patrolami pieszymi oraz samochodowymi. Patrol rowerowy pojawia się kilkakrotnie w ciągu dnia w określonych lokacjach. Są to głównie tereny zielone, tereny gromadzenia się dzieci i młodzieży, wszędzie tam, gdzie jest wąsko, gdzie trudno dojechać radiowozem, gdzie jest dalej i trzeba wysłać inny rodzaj patrolu niż pieszy. W ten sposób strażnicy wykonują czynności służbowe, dbając jednocześnie o własną kondycję. Łącząc przyjemne z pożytecznym. Rowery są cichym środkiem transportu, który zapewnia funkcjonariuszom skrytość podczas patrolu, a tym samym możliwość łatwej obserwacji danych terenów.

Strażnicy na jednośladach wyposażeni są „we wszystkie rzeczy niezbędne do podejmowania interwencji”, od środków łączności po środki bezpośredniego przymusu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Czytaj również

Zmarł symbol Wałbrzycha

Radny straci mandat?

Trwają żniwa

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Jja 29-05-2019 16:08
Świetnie niech zaczną częściej kontrolować plac zabaw sudetami bo to co tam jest to sodoma i gomora
~Gg 29-05-2019 16:55
Dosyć przemocy państwa. Państwo największym przestępcą.
~... 29-05-2019 17:19
O jaką kondycję...są to rowery z napędem
~Ertu 30-05-2019 0:52
Ale jak zobaczą grupkę pijącą na ławeczkach albo alejkach albo w lesie na Podzamczu to i tak spitalają mało wentyli nie pogubią, ale częściej udają że nie widzą. Za to staruszka z pieskiem 5 kilowym bez kagańca...to już się bloczek mandatowy zapala. Yeabunna srasz miejska.
~Edek 30-05-2019 10:18
Jak to w Straży choćbyś się wił jak piskorz z gówna bata nie ukręcisz.
~Troll 30-05-2019 22:19
Hm..Rowery twarzowe, ale jeszcze bez pokropku.Dlaczego?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ostatni turniej

Miasto pięknieje

Warto zasiedlić

Uważajce podczas kąpieli

Petycja do prezydenta