MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Patriotycznie w nowy rok

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 1 września 2011, 14:36
Aktualizacja: 14:46
Autor: MA
Fot. MA
Dla młodych wałbrzyszan dzisiejszy dzień – 1. września – to czas rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2011/2012. Niektórzy z nich już niebawem przystąpią do egzaminu dojrzałości. Są też tacy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą w najniższych klasach.

Inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się dzisiaj w wałbrzyskich szkołach wszystkich poziomów. Uroczystości przebiegały w sposób uroczysty. Podczas apeli nie zabrakło także odniesień do patriotyzmu czy wspomnienia 72. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Jedną z placówek, która od lat kultywuje podtrzymywanie narodowych tradycji jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 w Wałbrzychu. Na uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego pojawili się: Członek Niezależnego Ruchu Kombatantów Armii Krajowej – porucznik Wojciech Czerwiński, przedstawiciel Rady Wspólnoty Samorządowej – Artur Łakomy, przedstawicielka Rady Rodziców – Bernadeta Kubiak-Wizerkaniuk, radny Rady Miejskiej – Paweł Szpur oraz parafialny wikariusz – ks. Wojciech Baliński.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż szkoła ta od lat praktykuje tradycję zapraszania wybitnych gości.
- Od piętnastu lat uczestniczę w tego typu apelach. Nasza obecność pierwszego września na szkolnych uroczystościach to szczególny bodziec do samokształcenia młodych pokoleń. Zyskują także wiedzę historyczną, z którą spotykają się na żywo i to do nich bardziej przemawia – mówi porucznik Wojciech Czerwiński.
- Wcześniej było nas osiemnaście osób. Jak zdrowie pozwalało, członkowie AK przychodzili na lekcje historii oraz w ramach koła historycznego – dodaje porucznik Czerwiński.

Na samej uroczystości dyrektor szkoły, Marta Przyślewicz – Chruszcz przywitała dzieci rozpoczynające naukę oraz te, które będą ją kontynuowały. Zaprezentowała również ambitne plany dalszego rozwoju placówki.

Kultywowanie przez szkoły takie jak PSP nr 30 wartości patriotycznych jest ważnym elementem wychowania kolejnych pokoleń. Pozytywne oddziaływanie na podopiecznych jest widoczne także przez inwestycje nie tylko intelektualne. Troska o bezpieczeństwo i jakość nauczania to główne priorytety dyrekcji.
- Chcemy aby dzieci poczuły, że to jest także ich szkoła. Regularnie pozyskujemy środki na jej rozwój i staramy się dorównywać standardom XXI wieku. Jest to ciężka praca całego grona pedagogicznego – mówi dyrektor szkoły.

Czytaj również

Życzenia na rocznicę

Z nowym programem

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ula 1-09-2011 15:15
Bardzo śmieszne zdjęcie :-) Szkoła nr 30 jest naprawdę godna polecenia, bardzo szybko się rozwija. Tak trzymać!
~ktoś 1-09-2011 15:44
Szkoła jak szkoła. Nie wyróżnia się ani na plus jakoś znacząco ani na minus. Tyle samo szkół gorszych co i lepszych jest w Wałbrzychu. Taka moja opinia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych spadł w rankingu

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Zmarł symbol Wałbrzycha

Radny straci mandat?

Jak wykonali budżet?