Czytających: 5384

Wałbrzych: Partnersi nie obronią tytułu

Sobota, 16 marca 2019, 13:05
Aktualizacja: 13:05
Partners Nieruchomości nie obronią tytułu mistrzowskiego z roku 2018. Ekipa Adama Kurcza dość wyraźnie uległa Labo w meczu decydującym o awans do Finał Four.

Spotkanie od początku układało się po myśli deweloperów, piorunujący początek dał mi przewagę 18:8 i wszystko wskazywało, że spotkanie będzie prowadzone pod ich dyktando. Zawodnicy Labo jednak w porę się zrehabilitowali i szybko wrócili do gry. Do przerwy prowadzili już 8 oczkami. Druga połowa to już popis gry ze strony stomatologów. Świetna obrona nie tylko ograniczała Partners ale również pomagała w szybkich atakach. Jedyne 9 punktów obrońców tytułu w drugiej odsłonie pozbawiło ich gry o Mistrzostwo. Rewanż za finał sprzed roku dla Labo. Niespodzianka stała się faktem.

Partners Nieruchomości – Labo-Dent 39:67

W drugim pojedynku sytuacja była podobna. Faurecia w pełnym składzie miała przypieczętować awans do najlepszej czwórki WALK. Jednak na przeszkodzie stanęła im nie tylko ekipa Wałbrzych Dla Was ale jeden gracz ich szeregów Wojciech Milewski, który skradł show w niedzielne popołudnie. Zanotował na swoim koncie aż 41 punktów (na 66 zespołu) co w głównej mierze przyczyniło się do zwycięstwa WDW. Recepty na taki obrót sprawy nie mieli gracze Faurecia i musieli uznać wyższość rywali co kosztuje ich to pozbawieniem gry o Mistrza WALK 2019.

Faurecia – Wałbrzych Dla Was 50:66

Podsumowując. Jak wspominaliśmy przed Play Off dół tabeli w końcówce sezonu zasadniczego rozkręcał się coraz bardziej co zapowiadało niespodzianki. Czas pokazał, że stały się one faktem. Oto pary półfinałowe: