MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Partia KORWIN chce przywrócenia kary śmierci

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Wtorek, 26 kwietnia 2016, 10:27
Aktualizacja: 18:35
Autor: opr. PAW
Fot. red
W Sejmie odbyła się konferencja prasowa Partii KORWiN z udziałem prezesów partii oraz lokalnych liderów.

Tematem konferencji był start kampanii ,,KORWiN dla bezpieczeństwa” mającej na celu zbiórkę podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw: poszerzenia granicy obrony koniecznej, przywrócenia kary śmierci dla morderców i poszerzenia prawa do posiadania broni.

- Liczymy na to, że społeczeństwo wesprze Nas i z dużą – już od samego początku, deklarowaną chęcią uczestniczenia w tym projekcie - aktywnością, przystąpi do zbierania podpisów. Gdy tylko kampania ruszyła, otrzymuję telefony i wiadomości z deklaracją pomocy. Jak widać w obliczu narastających zagrożeń, obywatele czują, że muszą zrobić coś więcej i chcąc dołożyć swoją cegiełkę do zapewnienia bezpieczeństwa dla siebie i swoich bliskich, deklarują swoją pomoc – mówi Beata Żołnierek, prezes okręgu wałbrzyskiego Partii KORWIN.

Przedstawiciele Partii KORWIN twierdzą, że Polacy mają prawo się bronić, dlatego te projekty muszą stać się tematem debaty publicznej.
- Przypomnę tylko, że projekt dotyczący przywrócenia kary śmierci dla morderców, to projekt wzorowany na projekcie Prawa i Sprawiedliwości z 2004 roku, nad którym pieczę sprawował Zbigniew Ziobro, obecny Minister Sprawiedliwości. Natomiast ustawa o broni i amunicji to ustawa, którą należy zmienić ze względu na jej bardzo restrykcyjny charakter – tłumaczy Beata Żołnierek.

Projekt ten powstał przy współpracy ze środowiskami klubów strzeleckich i organizacji obrony terytorialnej.
- Jeśli chodzi o projekt ustawy o obronie koniecznej, to myślę, że wagi tego umocowania prawnego nikomu nie muszę wyjaśniać. Ta ustawa jest kluczowa dla wszystkich tych, którzy chcą się bronić przed bandytami, którzy chcą napaść na nasz dom i skrzywdzić naszych bliskich. Często według obecnego prawa, mamy do czynienia z przekroczeniem obrony koniecznej i w rzeczywistości człowiek, który broni swojego terytorium, staje się według prokuratorów przestępcą – mówi szefowa wałbrzyskich struktur Partii KORWIN.

Już niebawem, również w naszym mieście, będzie można złożyć swój podpis pod projektami ustaw. Miejsca zbiórki będą wskazane na stronach internetowych partii.

Czytaj również

Minister w Wałbrzychu

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~misiek 26-04-2016 10:35
Kolejna gówniana pseudo partia która chce się lansować przez 5 minut na tragedii z Kamiennej Góry...
~żul 26-04-2016 10:54
Polska jako kraj unijny nie może wprowadzić jednostronnie kary śmierci,czyli dyskusja o niczym....
~v7 26-04-2016 11:11
Najpierw trzeba rozliczyć złodziei z majątków, a później przekazać ich do jednego z ośrodków dla uchodźców za zachodnią granicą. Tam szybko z nimi zrobią porządek. Na początek może paru mądrali z Wrocka, oni tacy aktywni i miłosierni, ale łapki mają upaprane PO pachy.
~ 26-04-2016 11:27
A ta partia jeszcze istnieje?
~www 26-04-2016 11:58
Wracamy do średniowiecza - a co się okaże jeżeli skaże się NIEWINNĄ osobę ? takich przypadków w Polsce było dużo. Ci od Korwina w ogóle nie myślą niczym Hitlerowcy.
~Ryszard 26-04-2016 12:33
To bardzo dobra inicjatywa, mordercy powinni wiedzieć, że grozi im stryczek, bandyta atakujący nas we własnym domu, powinien wiedzieć, że możemy go zastrzelić legalnie posiadaną bronią. Brawo KORWiN, Brawo Pani Beato!
57jurand 26-04-2016 13:23
misiek ; krotko i na temat szkoda klawiatury.
~Piskorz 26-04-2016 14:31
Czy będę się czuł bardziej bezpiecznie, jeżeli broń będzie ogólnie dostępna. Wątpię, mało uważam, że będzie tragedia za tragedią, a każda najdrobniejsza sprzeczka zakończy się strzelaniną. Teraz mam większą szansę obronić się przed nieuzbrojonym agresorem, a przed uzbrojonym w broń palną żadnych.
~Jerzy Jacek Pilchowski 26-04-2016 14:47
Jestem za. Chciał bym jednak aby w pierwszej kolejności "powiesić" Korwina za to, że wygaduje często straszne bzdury.
~ 26-04-2016 15:27
Kiedyś Palikociaki szaleli, ludzie szybko ich ustawili i nauczyli. Teraz kolejne Korwinowaci szaleją.
~nosferatu 26-04-2016 16:04
No cóż, dajmy ludziom broń, zalegalizujmy też narkotyki (Korwin miał taki pomysł), a później gwarantuję, że taki @Ryszard, będzie się bał wyjść po zmroku na ulicę. Przed zmrokiem również. Śmierć nie jest karą, a, eliminacją wadliwej jednostki ze społeczeństwa, w krajach w których jest legalna, "nieuchronność kary", wcale nie spowodowała spadku przestępstw, wręcz przeciwnie, w niektórych stanach USA, odsetek przestępstw zagrożonych karą śmierci wzrósł. Pomysły KORWiN i niektórych "inteligentnych inaczej" z PiS, mogą cofnąć nas w mroki średniowiecza, ale to nie powinno dziwić, tępym, niewykształconym narodem, bez dostępu do nauki, łatwiej manipulować "krul gimbazy" o tym doskonale wie.
~bolek suchy 26-04-2016 16:47
Co za idiotyzm
~jkjgk 26-04-2016 18:28
latwiejszy dostep do broni nie znaczy ze bedzie dostepna w kazdym sklepie dla kazdego Piskorz ogarnij sie,chodzi o to zeby porzadny obywatel mugl i mial sie czym obronic jak mu wejdzie drab do domu,czasy sa coraz bardziej niebezpieczne a bedzie jeszcze gorzej
~emigrant 26-04-2016 18:31
Pytanie do przeciwnikow kary smierci: Uwazacie ze wyroki kary smierci dla zbrodniarzy w Norymberdze byly za surowe, rozumiem?
~ktos 26-04-2016 19:16
Jestem za. Pod warunkiem, że partia KORWIN będzie przywracać do życia w przypadku pomyłki sądowej. NIESTETY. Ich mistrz drzemek tego nie potrafi
~Spojler 26-04-2016 20:04
Kare smierci trzeba przywrocic. Zobaczcie co Breivik wyrabia w tej Norwegii. Inicjatywa Korwinistow to duzy krok do normalnosci.
~Piskorz 26-04-2016 20:49
jkgk- pojęcie porządnego obywatela, to pojęcie względne. Dla jednych jest to zadymiarz stadionowy, patriota, dla innych obywatel gorszego sortu, człowiek myślący, bogaty. Wprowadzone kryteria, jakie by nie były zawsze będą złe. Owszem nie ma rzeczy niemożliwych i można wprowadzić prawo do powszechnego posiadania broni, ale np. z ograniczeniem do użytku tylko w domu, z zakazem wychodzenia z bronią na tereny publiczne. To kwestia do przedyskutowania. Emigrant-coś co każdego nas czeka, prędzej, czy później i jest nieuniknione jest karą? Przecież wielu, ok. 6 tys. osób rocznie w Polsce nie czeka. Napoleon zwykł mawiać, każdy umrze, więc po co czekać. Nagła śmierć nie jest karą, trwa krótko i w wielu sytuacjach jest wybawieniem. Najsurowszą karą jest dla człowieka utrata wolności i brak perspek
~Michał M 26-04-2016 21:52
Mam pytanie. Czy autorzy tych komentarzy czytali treść artykułu? Śmiem twierdzić, że nie. Po co wnikać w treść, skoro tytuł jest taki jaki jest. Korwin chce przywrócenia kary śmierci ale tylko dla morderców. Gdyby pan X czy Y przeczytał wszystkie projekty proponowanych ustaw, to nie pisałby głupot o tym, że każdy będzie sobie strzelał gdzie i do kogo popadnie. Ludzie wystarczy przeczytać ze zrozumieniem i wszystko będzie jasne. Jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem w Europie- nie wstyd wam? Ukraina zbroi się na potęgę, Niemcy, Francja, Czechy jesteśmy za nimi 100 lat. W więzieniach siedzą ludzie, którzy bronili swoich rodzin przez bandytami- popieracie to? Za 3 lata na wolność wyjdzie morderca, który zabił kilkadziesiąt osób- czujecie się bezpieczni? Wyłączcie tv i włączcie myślenie!
~do emigrant 27-04-2016 0:08
były zbyt łagodne - szybko rozwiązały problem, dożywotnie pozbawienie wolności jest paradoksalnie bardziej dotkliwe szczególnie w aspekcie psychicznym. Codotkliwsze - "chwila" strachu czy wieczna beznadzieja?
~BŻ 27-04-2016 10:22
,,Wreszcie wypłynęła na przestronne wody obywatelska ustawa, a właściwie dopiero jej projekt. Po obywatelsku regulująca prawo posiadania broni. Po obywatelsku, bo bez konieczności przynależności do takiej czy innej organizacji, bez płacenia składek, bez korporacyjnej zależności. Bez patentów, bez licencji, bez czasu oczekiwania zależnego od prezesowskiej woli. Ustawa bez trwałych, realnych i ponadprzeciętnych zagrożeń, bez policyjno-milicyjnej uznaniowości. Bez konieczności uczestnictwa w zawodach sportowych, bez konieczności znacznego zaangażowania w kolekcjonerstwo broni. Wreszcie bez liczby egzemplarzy broni. Ustawa czytelna, bez niezrozumiałej treści. Ustawa dla zwykłego Polaka, na miarę jego chęci, zawartości kieszeni i osobistych możliwości"Zachęcam moich znajomych do podpisywania 3 projektów ustaw. Można to zrobić u mnie w biurze lub gdziekolwiek- chętnie podjadę w wyznaczone miejsce. Możecie też sami wydrukować karty i zbierać podpisy. https://www.partiakorwin.pl/korwin-dla-bezpieczenstwa/...
~Freeman 27-04-2016 12:13
1. Kara śmierci tylko dla MORDERCÓW z premedytacją, w sytuacji nie budzącej żadnych wątpliwość. 2. Każdy praworządny, zdrowy na umyśle obywatel ma prawo posiadać broń. 3. I użyć tej broni, aby odeprzeć bandycki atak na siebie, swoich bliskich, dom, mienie. Albo jedteśmy odpowiedzialnymi obywatelami, albo tylko niewolnikami trzymanymi na krótkiej smyczy.
~PREZES 27-04-2016 14:54
W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy, bardzo rozsądne projekty, nie dla wszystkich na szczęście, w trosce o ich bezpieczeństwo... Wystarczy przeczytać kilka postów, żeby stwierdzić, że są tu osoby mające problemy z percepcją... Taki typowy syndrom Jasia z V klasy podstawówki... Po co zadać sobie troszkę trudu i przeczytać (ze zrozumieniem) projekty ustaw??? A jak komuś żal zwyrodnialców i morderców, to niech bierze się za wolontariat i koszty utrzymania także niech weźmie na siebie.. Projekt poszerzający prawo do obrony koniecznej, to elementarz... MÓJ DOM, MOJA TWIERDZA... Choć w wielu kwestiach nie zgadzam się z prezesem KORWINA, uważam że to strzał w dziesiątkę, brawo KORWIN... Kiedy następne projekty??? Może o prawie podatkowym!!!! Pozdrawiam
~Piotrekj24 27-04-2016 14:58
W Polsce 200 tys. ludzi posiada broń czarnoprochową, ktoś słyszał o masowych morderstwach przy jej użyciu? Praktycznie każdy obywatel ma nóż i to również podczas kłótni czy po spożyciu alkoholu, czy masowo ludzi się mordują przy jego użyciu? Ludzie to nie są masowi zabójcy czy samobójcy, takie przypadki to wyjątki. 25 ludzi dziennie ginie na drogach Polski, tu jest największa śmiertelność obywateli, czy z tego powodu zakazujemy jazdy samochodów? No nie, bo po prostu takie rzeczy czasami się zdarzają. Kara śmierci ma być dla morderców czyli osób które zabiły kogoś z premedytacją. To nie będzie dla zabójców którzy podczas bijatyki przypadkowo kogoś zabili czy potrącili kogoś samochodem i ten ktoś umarł. To kara dla mordercy u którego jest 100% pewności że to on zamordował bo chciał to zrobić
~emigrant 27-04-2016 17:56
Zakazmy dlugopisow, bo robia one bledy. Podobnie jak bron zabija sama.Faktycznie, z czarnoprochowcami dobry przyklad. Przeciez ludzie teraz maja legalnie po domach takie rewolwery jak na dzikim zachodzie. Nie slyszalem o ani jednej strzelaninie z tych rewolwerow w Polsce.Po co utrudniac wolnym ludzim zycie? W Szwajcarji kazdy rezerwista ma automat w szafie i tez maja spokoj.Zakaz posiadania broni to okupacyjna spuscizna.
~emigrant 27-04-2016 18:01
Zakazmy dlugopisow, bo robia one bledy. Podobnie jak bron zabija sama.Faktycznie, z czarnoprochowcami dobry przyklad. Przeciez ludzie teraz maja legalnie po domach takie rewolwery jak na dzikim zachodzie. Nie slyszalem o ani jednej strzelaninie z tych rewolwerow w Polsce.Po co utrudniac wolnym ludzim zycie? W Szwajcarji kazdy rezerwista ma automat w szafie i tez maja spokoj.Zakaz posiadania broni to okupacyjna spuscizna.
~ja 27-04-2016 18:23
jesli zwyrodnialec (nie daj Boze!) z premedytacha zamorduje kogos z mojej rodziny to chce dla niego tegi samego! Nie chce tez by z moich podatkow odsiadujac wyrok zarl za friko! By za dobre zachowanie wyszedk wczesniej u zrobil to samo! Chce by komus takiemu odstrzelili leb! ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Napadł na nastolatka

Sparingi Górnika

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Ulga za bioodpady