MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Parking dla kamperów

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 16 czerwca 2020, 9:28
Aktualizacja: Środa, 17 czerwca 2020, 9:21
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Jedną z nowych atrakcji dla turystów ma być budowany parking dla kamperów. Na ten cel wygospodarowano miejsce, w którym dawniej zlokalizowane były między innymi budynki gospodarcze, wykorzystywane podczas prac remontowo–budowlanych.

- W wielu miastach zamyka się możliwość parkowania kamperów na zwykłych parkingach. To często wynika z dużego wykorzystywania miejsc postojowych, ale i braku logistycznej części, potrzebnej dla komfortowego zatrzymania się na dłużej. My chcemy stworzyć 10 takich miejsc, przeznaczonych dla tego typu pojazdów – mówi prezes spółki Aqua Zdrój Piotr Rachwalski.

Miejsce jest już właściwie przygotowane do użycia. W Aqua Zdroju czekają na odpowiedni sprzęt do cyrkulacji wody czystej i szarej oraz na specjalną pompę odpowiadającą za odprowadzanie nieczystości. Po podłączeniu brakujących elementów, parking będzie już gotowy do użycia.

Atutem tego pomysłu będzie zapewne jego lokalizacja. Parking znajdować się będzie w strefie strzeżonej. Dodatkowo blisko znajdować się będą atrakcje samego kompleksu. Tym sposobem istnieje szansa na wzrost zainteresowania tą formą turystyki i pobytu. Ma to również pomóc w ściągnięciu większej liczby turystów do Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

11
61%
Cieszy
6
33%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Radny straci mandat?

Petycja do prezydenta

Zmarł symbol Wałbrzycha

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Plastikowy wirus 16-06-2020 10:54
Zawsze wolę parkować w Alicante lub nawet w Trutnowie, niż na Białym Kamieniu. Ciekawe, czy ktoś zrobił biznesplan tego, czy to tylko takie rojenia, skoro AquaZ zadłużony po uszy, to kilkadziesiąt tysięcy nie stanowi różnicy? Chyba,że to kasa zaoszczędzone z wypłat zwolnionych wcześniej pracowników. To gratuluję zarządzania spółką.
~Korowk 16-06-2020 11:20
Zadziwia mnie ten wałbrzych. super inwestycja kamping na sawanie, będą przyjeżdzać z całej polski każdy będzie chciał się rozbić wśród niewykoszonych traw i upolować dzika i na własne oczy zobaczyć pszczołę . A jak się uda dzieci przyniosą z takiego wakacyjnego wyjazdu do domu przyjaciela albo nawet całe stadko przyjacielskich kleszczy które uwielbiają takie trawska później łatwo będzie zwalić zapalenie opon mózgowych na groźnego koronawirusa wszak i on robi podobno takie cuda ave wałbrzych
~Leon 16-06-2020 16:34
Czyżby przyszły właściciel tego obiektu miał kolegów z kamperami
~D 16-06-2020 23:58
do: ~Leon (16:34)
Kamping ina drezyn, parking dla toro, a mop bedzie inkasentka mamony
~Krakus 16-06-2020 20:01
Brawo, tak trzymać. Jak najwięcej takich inicjatyw
~Plastikowy wirus 16-06-2020 21:00
do: ~Krakus (20:01)
Będą mieli carawaningowcy gdzie zrzucać ścieki z kamperów.Ku chwale Trzaskowskiego i tradycji importującego odpady z Niemiec Mobruku. Niech żyją obyczaje ludowe PO.
~Fliper 17-06-2020 8:40
A może by tak lądowisko dla helikopterów, bo może akurat ktoś będzie przelatywał i zachce mu się w skansenie popływać.
~LOL 17-06-2020 18:55
I o to chodzi. Znajomy mieszka koło filii pewnej spółdzielni mieszkaniowej i w piątki zawsze pracownicy myją samochody na koszt mieszkańców zamiast płacić na myjni - wiadomo, o co chodzi w tym przypadku. :-) Pomysł wycelowany, ale zupełnie nie trafiony. Taki parking może powstać, ale przy Książu, który ma renomę i wolumen turystów. Być może zużyta woda z kamperów przy aquaparku będzie powtórnie wykorzystywana w basenach po uruchomieniu tzw. wałbrzyskiej fabryki wody, którą w kawiarniach dzieli się już na synekury i pozostałe konfitury. Mówimy o grubych hektolitrach... :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przygotowują wystawę

Wybudują mieszkania

Nie stójcie w korku

Plac do odnowy

Uważajce podczas kąpieli