MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Panna Nikt pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 10 sierpnia 2010, 20:08
Aktualizacja: 20:09
Autor: Sven
Jutro o godzinie 13.00 w Bibliotece pod Atlantami odbędzie się kolejna projekcja z cyklu „Filmowa środa z Wałbrzychem w tle”.

Po „Hrabinie Cosel”, tym razem Pracownia Regionalna zaprasza na film Andrzeja Wajdy pt. ”Panna Nikt”. Powstał on w 1996 roku na podstawie powieści Tomasza Tryzny. Od napisania książki minęło szesnaście lat, czyli tyle, ile mniej więcej, powinni mieć odbiorcy filmu.

Czasy się zmieniły, ale one zmieniają się bez przerwy, natomiast niektóre życiowe sytuacje, rozterki, radości, odkrycia i problemy są ponadczasowe. I o tym jest ten film – o odkrywaniu życia.

Film kręcono w Wałbrzychu. Była to wtedy nie lada sensacja. W końcu do dołującego, pogórniczego miasta przyjechał Andrzej Wajda. O okolicznościach i miejscach, w których film powstał opowie we wstępie Elżbieta Kwiatkowska – Wyrwisz.

Ponadto jedną z głównych ról gra Anna Mucha. Wówczas młodziutka i niewinna, choć grająca postać niezbyt sympatyczną. Wspiera ją grupa znakomitych aktorów: Stanisława Celińska, Leszek Teleszyński, Małgorzata Pieczyńska, Anna Romanowska czy Anna Powierza.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! W ramach wiecznej promocji – wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozmowa online

Premiera online w Lalkach

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Zabiegają o przyjazd prezydenta

WOK z BMK

Galeria zaprasza

Weź udział w spotkaniu

Wiosna filmów w Sokołowsku