MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Pamiętają o prawach

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 13 grudnia 2019, 8:28
Aktualizacja: Sobota, 14 grudnia 2019, 9:01
Autor: red
Fot. Miasto Boguszów–Gorce/facebook
Każdego 10 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Praw Człowieka. Jest to rocznica ogłoszenia przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Choć od tej daty minęło 61 lat, wciąż są kraje, w których godność ludzka nie jest szanowana.

Każdego roku PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach pamięta o tym dniu - jest to dobra okazja, aby porozmawiać z uczniami o ochronie praw każdego dziecka i człowieka. Akcja edukacyjna przygotowana przez szkolną pedagog ma na celu uświadomienie całej społeczności uczniowskiej, że każdy człowiek ma prawa bez względu na jakiekolwiek cechy, pochodzenie, przynależność, język, płeć, wyznanie, itp.

W tym roku szkolnym uczniowie przystąpili do projektu edukacyjnego, który połączyły dwie ważne daty – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka (20 listopada) oraz Międzynarodowy Dzień Praw człowieka (10 grudnia). W tym okresie uczniowie klas 4-8 mieli możliwość obejrzeć prezentację multimedialną, która zawierała wiele informacji dotyczących znaczenia praw człowieka , ich treści i sposoby ochrony w przypadku łamania praw. Dzieci z klas 1-3 wzięły udział w warsztatach, połączonych z prezentacją i nauką piosenki o prawach dziecka oraz wykonały prace plastyczne. Uczniowie klas 6-8 pisali test wiedzy o prawach człowieka. Zespoły uczniów z poszczególnych klas otrzymały zadanie wykonania plakatu prezentującego określone prawo.

W szkole przygotowano dekorację związaną ze Światowym Dniem Praw Człowieka oraz wystawę prac i zadań uczniowskich.
Podsumowaniem projektu edukacyjnego był apel, na którym uczniowie poznali krótką historię praw, zaprezentowali swoje pracę , rozdane zostały nagrody i dyplomy laureatom. Na zakończenie apelu wszyscy odśpiewali piosenkę pt. „Prawa dziecka.”

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spory problem na ulicy Husarskiej

Radny straci mandat?

Zmarł symbol Wałbrzycha

Nadal bez oświetlenia

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Kradzież nie popłaca

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Premiera w Dramatycznym