MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Otwarcie wieży

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Poniedziałek, 21 października 2019, 6:31
Aktualizacja: Wtorek, 22 października 2019, 8:36
Autor: red.
Fot. red.
Wczoraj w kościele przy ulicy Jana Pawła II w Jedlinie–Zdroju odbyły się występy artystyczne, zorganizowane w ramach XII Koncertu Trzech Kultur, który w tym roku otrzymał tytuł "Drogi do Bacha".

W koncercie wystąpił zespół wokalny Capella Cracoviensis, a licznie zgromadzona publiczność entuzjastycznie przyjęła występ. Zespół wystąpił w składzie: Antonina Ruda - sopran, Michalina Bienkiewicz - sopran, Ilona Szczepańska - alt, Piotr Szewczyk - tenor, Marek Opaska - bas, Jan Tomasz Adamus - dyrygent, organy. Capella Cracoviensis zaprezentowała trzy utwory: Claudio Monteverdi - Christe, adoramus te, Bartłomiej Pękiel - Dulcis amor Jesu i Johann Sebastian Bach - Jesu, meine Freude.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Po zakończeniu koncertu odbyło się uroczyste otwarcie kościelnej wieży, która przeszła gruntowny remont. Dodatkowo utworzono na niej punkt widokowy, dzięki któremu zarówno mieszkańcy Jedliny-Zdroju jak i odwiedzający tę miejscowość goście, turyści i kuracjusze będą mogli podziwiać panoramę miasta i okolicy z nowej perspektywy.

Oprócz remontu samej wieży i utworzenia punktu widokowego prace obejmowały również empory i chór, gdzie prowadzone będą działania edukacyjne, znajdzie się też miejsce na wystawy i wernisaże. Przy kościele powstała nowa alejka z nowoczesnym oświetleniem, elementy małej architektury i miejsca parkingowe. Całkowity koszt inwestycji to kwota 920 000 złotych. Gmina Jedlina-Zdrój na ten cel otrzymała dofinansowanie w wysokości niespełna 400 000 złotych ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
2
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
38%
Przeraża

Czytaj również

Radny straci mandat?

Ma być bezpieczniej

Artur Siennicki prezesem WSSE

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Gogo 21-10-2019 21:14
Fajniutko znów będzie można dotykać się na wieży 👌👈

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podziękowali za pomoc

Kontenerem w wiadukt

Wałbrzych spadł w rankingu

Quadem po lesie

Palmiarnia po nowemu