MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Oszustwo "na szwagra"

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Sobota, 25 lipca 2020, 6:32
Aktualizacja: Niedziela, 26 lipca 2020, 7:58
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Działania przeprowadzone w ostatnich dniach przez wałbrzyskich policjantów pionu kryminalnego oraz dochodzeniowo–śledczego doprowadziły do zatrzymania w miniony wtorek 24–letniej mieszkanki Wrocławia. Kobieta odpowie za oszustwo „na szwagra”, do którego doszło dwa tygodnie temu na terenie powiatu wałbrzyskiego.

Do wyłudzenia kilkudziesięciu tysięcy złotych doszło na terenie powiatu wałbrzyskiego 10 lipca. Wtedy to do starszej kobiety zadzwonił telefon. Osoba po drugiej stronie słuchawki podała się za adwokata mówiąc, że jej szwagier doprowadził do poważnego wypadku drogowego i potrzebna jest gotówka, aby mógł w tym samym dniu wyjść z więzienia. Pokrzywdzona dała się przekonać i przekazała oszustce w wyznaczonym miejscu 45 tysięcy złotych.

Zgłoszona sprawa niezwłocznie trafiła do realizacji przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Efektem pracy operacyjnej oraz procesowej było zatrzymanie 24-latki na terenie Wrocławia i postawienie jej zarzutu oszustwa. Kobiecie za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
18%
Smuci
2
18%
Złości
4
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zalewski i Gadowski

105 km/h ciągnikiem!

Dwóch "na zakazie"

Uciążliwości jeszcze potrwają

Teraz będzie bezpieczniej

Zdemolował drzwi

Nietypowy gość

Zaparkowany nie oznacza bezpieczny