MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Oświadczenie wałbrzyskiej policji w sprawie materiału wyemitowanego w Magazynie Ekspresu Reporterów

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 4 stycznia 2017, 15:52
Aktualizacja: Czwartek, 5 stycznia 2017, 9:05
Autor: red
Fot. red
Prezentujemy oświadczenie wałbrzyskiej policji w sprawie materiału wyemitowanego przez TVP 2.

W związku z materiałem autorstwa Pawła Kaźmierczaka, który ukazał się 3 stycznia 2017 roku w Magazynie Ekspresu Reporterów, z przykrością należy stwierdzić, iż niestety mamy do czynienia z wybiórczym zaprezentowaniem informacji o działaniach Policji. Program przygotowany został nieobiektywnie i nierzetelnie, wprowadzając opinię publiczną w błąd.

Poniżej przedstawiamy stan fatyczny przebiegu zdarzenia. Należy dodać, iż te informacje przekazane zostały również dziennikarzowi Ekspresu Reporterów. Jak widać wykorzystał on tylko ten materiał, który pasował do jego formuły programu i przyjętej tezy.

Do przedstawianej w programie interwencji doszło 1 grudnia 2016 roku. Patrol ruchu drogowego zauważył, że osoba kierująca samochodem osobowym marki Citroen złamała przepisy ruchu drogowego wykonując niedozwolony manewr zawracania na skrzyżowaniu. ulic Wysockiego, Kolejowej i Sikorskiego. Na omawianym skrzyżowaniu ustawiony jest sygnalizator S-3 nadający sygnały świetlne. Zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie znaków i sygnałów drogowych Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych w paragrafach 72.3, 87.2 oraz 97.1 znajduje się informacja, że na skrzyżowaniach wyposażonych w sygnalizator kierunkowy S-3 zabronione jest wykonywanie manewru zawracania. Ponadto kierujący Citroenem w momencie wykonywania nieprzepisowego manewru zawracania wjechał na powierzchnię wyłączoną dla ruchu, co również jest wykroczeniem.

W związku z naruszeniem przez osobę kierującą przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci podjęli interwencję w celu zatrzymania kierującego Citroenem do kontroli drogowej. Niestety mimo kilkukrotnych sygnałów do zatrzymania świetlnych i dźwiękowych, osoba siedząca za kierownicą nie reagowała na polecenia funkcjonariuszy. Kontynuowała jazdę. Nie było reakcji po stronie kierowcy nawet wtedy, gdy oznakowany radiowóz zrównał się z samochodem osobowym i policjanci po raz kolejny dali znak do zatrzymania.

Mając na uwadze zachowanie kierowcy policjanci zmuszeni byli do podjęcia działań uniemożliwiających mu dalszą jazdę. Wykorzystując odpowiedni moment zajechali drogę doprowadzając ostatecznie do zatrzymania samochodu. Za kierownicą Citroena siedziała kobieta, która nie zważając na to, że w samochodzie była dwójka jej dzieci, zareagowała agresją i przekleństwami na polecenie funkcjonariusza dotyczące wyłączenia silnika. Biorąc pod uwagę wcześniejsze zachowanie kierującej i dalszy brak reakcji na polecenia funkcjonariuszy, aby uniemożliwić ewentualną próbę odjechania podczas kontroli, policjant otworzył drzwi, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i położył je na desce rozdzielczej auta. Kobieta cały czas zachowywała się emocjonalnie i drapiąc chciała uniemożliwić wyciągnięcie kluczyków.

W związku ze zdarzeniem na chodniku zaczęły się gromadzić się inne osoby. Krzycząc i wyrażając się w sposób wulgarny, komentowały zaistniałą sytuację. Podchodząc i dyskutując uniemożliwiały też przeprowadzenie przez funkcjonariuszy czynności. W związku z obawą, iż ze strony zgromadzonych gapiów może dojść do zachowań niezgodnych z prawem, interweniujący policjanci poprosili o wsparcie. Niezależnie od patroli, które przybyły na miejsce, czynności wobec kierującej wykonywał w dalszym ciągu patrol, który ujawnił wykroczenia i podjął interwencję. Fragment materiału wideo opublikowany w programie Magazyn Ekspresu Reporterów, niestety nie przedstawia w całości zaistniałych okoliczności.

Zachowanie funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu było zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. 38 - letniej mieszkance Wałbrzycha zostały przedstawione zarzuty z kodeksu wykroczeń - stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niestosowania się do poleceń osoby uprawnionej do kierowania ruchem. Kobieta nie przyznała się do zarzucanych czynów i korzystając z przysługującego jej uprawnienia odmówiła składania wyjaśnień.

38 - latka usłyszała również zarzuty z kodeksu karnego – wywierania wpływu na czynności urzędowe oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. W tym wypadku również skorzystała z przysługujących jej praw. Jednocześnie złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu oraz skargę do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu o przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy Policji. We wszystkich sprawach toczą się postępowania.

Zespół Komunikacji Społecznej
KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk

Ogłoszenia

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Kapliczki jak nowe

Zagospodarowali teren

Komentarze (70) Dodaj komentarz

~misiek 4-01-2017 16:20
Tłumacza sie tak samo żałośnie za każdym razem ---- kto pracuje w walbrzyskiej policji ? wyslowic sie nie potrafia, napisac zawiadmienia czy zgloszenia bez bledow rownież, tych normalnych i ambitnych coraz mniej...
~wukaz 4-01-2017 16:48
całe szczescie ze sa tacy jak ty, inteligentni inaczej ^^
~wukaz 4-01-2017 16:50
Dlaczego Policja nie podejmie kroków prawnych przeciwko Kazimierczakowi i tej ferajnie? Złupić doszczętnie a wszystkie zasądzone środki zadośćuczynienia oddać na rzecz potrzebujących matek - ofiar przemocy :)
~jaś fasola 4-01-2017 16:52
Każda interwencja powinna być rejestrowana przez kamerkę w którą powinien być wyposażony policjant. Raz na zawsze skończą się wtedy takie brednie, podawane za każdym razem przez panią rzecznik
~DamDam 4-01-2017 17:03
Strasznie stronniczy reportaż pana Kaźmierczaka. I ten specjalista milicjant Bartkiewicz który nie jednemu ,,,,,,, spuścił za lat swoje świetności
~Pogoda tomus 4-01-2017 17:10
A wszystko brak prawa w polskim prawie,sprubujcie nie zatrzymmac sie do kontroli w czechach,niemczech czy stanach,tak naprawde popieram wydzial ruchu drogowego ktory musi zwalczac aroganckich kierowcow a przy okazji gapiow,faktycznie podjeto sluszna decyzje o wezwaniu wsparcia,ku..a jeszcze troche a policjant bedzie musial czekac z kontrola az kierowca postanowi docierajac do celu zatrzymac dobrowolnie pojazd,ludzie dzieki reakcji przynajmniej wydzialu ruchu drogowego mamy mniejsza ilosc chociazby wypadkow z udzialem kierowcow tego typu jak opisany powyzej,komendancie nagrodzic
~ZOmol 4-01-2017 17:12
Jaki Ekspert (Bartkiewicz) taki reportaz😂 . Dziewulski Może byc ekspertem a ten Janusz? To fraszki fajne pisze. Kiedy miała miejsce ostatnia jego interwencja?
idler73 4-01-2017 17:35
Coś takiego jak obiektywizm w Koorwizji przestało istnieć już dawno. Obudź się policjo i pomóż pogonić bandę psychopatów !
~tak, tak. 4-01-2017 17:53
Jak nie morderstwo, to pobicie. No i sami eksperci i wszystkowidze.
~Go 4-01-2017 18:21
Rzecznik do dymisji!!! Totalna kompromitacja tej Pani komisarz, która jak na dłoni widać ze o ulicy to słyszała ale z opowieści...
~Romek 4-01-2017 19:01
Łżą jak psy!
~Ala 4-01-2017 19:03
Od miejsca gdzie kobieta zawrocila do miejsca zatrzymania jest dosc blisko, zanim ją dogonili to byla pewnie na rogu Konopnickiej /Nowy Świat. Ile razy mogli ja wzywać do zatrzymania na pozostałym odcinku drogi. Bo brzmi tp jakby ja gonili przez pół miasta....
~benkmen 4-01-2017 19:31
04-01-2017 16:52 | ~jaś fasola -zgodnie z "aktem zawierzenia patronce" każda kamerka musi podlegać ustawowemu pokropkowi.Ta chyba nie miała unijnego atestu pokropkowego , bo bozia odebrała profilaktycznie rozum tej babie. Amen.Amen.Amen ;-)
~on 42 4-01-2017 19:37
ta banda ubrana za nasze podatki w mundury nikogo sie już nie boi, ruch drogowy w wałbrzychu to totalna patologia w policji wszystkich wywalić na zbity ryj i odwołać wszystkich komendantów. pis miał zrobic porzadek a co mamy bandyctwo na drodze boże broń nas przed policją i pisem który na to pozwala
~wyjaśnienia to bełkot 4-01-2017 19:40
Kobieta prawdopodobnie nie sądziła, że to ją ścigają, jadąc pilnowała drogi, bo ruch tam duży, nie uciekała 100km/h, po co ta przesadna aktywność policji, uzywanie siły fizycznej, przy dzieciach, to karygodne i sąd jaki jest taki jest, ale to oceni. Może kobieta jest kierowcą z małym doświadczeniem. Niby skąd jechała i jak zawracała, to się nie trzyma kupy, wyjaśnienia bez nazw ulic gdzie ja zatrzymano?
~....... 4-01-2017 20:05
Jak byli umundurowani to każdy ma psi obowiązek poddać się kontroli na ich wezwanie. Amen.
~wdowa 4-01-2017 20:24
Policjanci mają rację a babie nic do dyskusji jak popełniła wykroczenie powinna przyjąć i jeszcze przeprosić. Ma szczęście, że dzieciom nic się nie stało. Ciekawe, czy na egzaminie jechała tą trasą.
~ do ~Ala 4-01-2017 20:31
Kierujacy ma obowiązek zatrzymać się w najbliższym możliwym miejscu, a tych było multum... parking aldi przystanek na konopnickiej, przystanek na nowym swiecie.. to nie jest afryka, ze można jezdzic jak się chcce. Zabrac tej kobiecie prawo jazdy !!
~Leon 4-01-2017 20:31
a może by tak we wszystkich wałbrzyskich radiowozach zamontować video rejestratory. Koszt nie duży, a ile by to wątpliwości rozwiało. zaznaczyć należy, że wówczas każdy zatrzymany mógł by poprosić o zapis video z zatrzymania/interwencji. Za taką jedną Toyotkę wyposażyli by wszystkie radiowozy i to w takie z najwyższej półki.
~Na Szczescie 4-01-2017 20:34
Wszystko zarejestrowal miejski monitoring, ta farsa się skończy, a kobieta dostanie zasluzony wyrok i grzywnę za popełnione wykroczenia.
~Natkanski, 4-01-2017 20:34
Rozwiazania sa dwa,niech sad przeanalizuje monitoring i uzna kto jest winny,winni policjanci,ukarac,wydalic z policji i obciazyc kosztami w calym slowa znaczeniu,winna kobieta ukarac,obciazyc kosztami i zabrac uprawnienia skoro nie zna podstaw prawidlowego zachowania sie na drodze,obojetnie jaki to jest samochod o ile jest uprzywilejowany nalezy umozliwic mu przejazd jezeli nie przypuszcza sie ze wzywaja nas do zatrzymania,przykre ale za takie cos powini zabierac uprawnienia,czy jadacy radiowoz na sygnale czy karetka jada ratowac,zabezpieczyc a czasami decyduja sekundy,policjant zabral kluczyki,malo powinni miec uprawnienia wyciagnac kierowce na asfalt a dzieci do placowki skoro matka lamiac przepisy naraza ich na utrate zycia lub zdrowia
~on12345 4-01-2017 21:12
Na początek niech sobie wymienią sygnały ostrzegawcze w tych kia ceed bo są tak ciche, że nie słychać pojazdu w ruchu miejskim. Oczywiście policja ma być skuteczna ale wielu pracuje tam z przypadku, zero kultury, wiedzy są bo są i psują opinię innym. Nieudolni życiowo w cywilu nie umieli się odnaleźć więc mundur założyli a ze wakatów dużo to i przyjęli do służby. a co do tej sprawy... są świadkowie, jest monitoring i liczmy na to, że jest postępowanie ze strony KG Policji. Jeżeli się okaże, że kobieta ma rację to wywalić nie tylko tego jednego ale i tych co zeznawali, że był on ofiarą czynnej napaści. Przecież wprowadzili w błąd organa ścigania :)
~TAKA PRAWDA 4-01-2017 21:26
ZAWSZE MOŻNA PROWADZIĆ NIELEGALNE KONTROLE W RAMACH TRZEŹWYCH PORANKÓW, NIELEGALNE DZIAŁANIA POLICJI I CO NIE ZATRZYMASZ SIĘ KULA W ŁEB BO KTOŚ WYDAŁ DURNY ROZKAZ A SAMODZIELNIE MYŚLEĆ NIE POZWOLILI
~olo 4-01-2017 21:29
w dzisiejszych czasach telewizja to jest największa władza nie ponosząca jakiekolwiek odpowiedzialności. Chcący sie wybić do TVN-u Kaźmierczak szuka taniej sensacji tak jak pokazał policjantów z Białego Kamienia jakie to on cuda na kiju pokazywał. A jak policjanci zostali uniewinnieni to żadna telewizyjka i zaden reporterek tego nie pokazał. WOLNE MEDIA to jedna wielka FIKCJA . Telewizja bardziej kłamie niż za komuny.
~zgryźliwy tetryk 4-01-2017 21:48
Wszystko pięknie, tylko ile czasu zajmuje dojechanie z Grunwaldzkiego do Nowego Światu? 20, 30 sekund? Niech będzie, że minutę. Więc gdzie jest czas na: " kilkukrotnych sygnałów do zatrzymania świetlnych i dźwiękowych, osoba siedząca za kierownicą nie reagowała na polecenia funkcjonariuszy. Kontynuowała jazdę. Nie było reakcji po stronie kierowcy nawet wtedy, gdy oznakowany radiowóz zrównał się z samochodem osobowym i policjanci po raz kolejny dali znak do zatrzymania." Jak ściemniać, to z głową!
~zgryźliwy tetryk 4-01-2017 21:53
Wszystko pięknie, tylko ile czasu zajmuje dojechanie z Grunwaldzkiego do Nowego Światu? 20, 30 sekund? Niech będzie, że minutę. Więc gdzie jest czas na: " kilkukrotnych sygnałów do zatrzymania świetlnych i dźwiękowych, osoba siedząca za kierownicą nie reagowała na polecenia funkcjonariuszy. Kontynuowała jazdę. Nie było reakcji po stronie kierowcy nawet wtedy, gdy oznakowany radiowóz zrównał się z samochodem osobowym i policjanci po raz kolejny dali znak do zatrzymania." Jak ściemniać, to z głową!
~Qwery 4-01-2017 22:54
Baba to baba. Myślała że w kuchni jest przy garach i obojętnie gdzie skręci a najlepuej tam gdzie potrzebuje.STOP KOBIETOM DROGOWYM
~benkmen 4-01-2017 22:55
04-01-2017 16:52 | ~jaś fasola- hmmm.. Ty chyba kobiet nie lubisz ;-)
~magnum 4-01-2017 23:59
A gdyby w Citroenie był terrorysta to trudną pracę łapaczy - policjantów też byście uznali za niezgodną z prawem. We Włoszech i w USA nie pieszczą się cały magazynek na uciekającego
~Osama ibn Ladin 5-01-2017 0:13
ta kuźwa terrorysta na Konopnickiej, użyj mózgu
~Śmiechu warte 5-01-2017 6:11
Jak czytam komentarze to mi ręce opadają. Policja napada na kobietę a wy bronicie tych terrorystów? To kobieta z dziećmi została zaatakowana za niewielkie wykroczenie drogowe ciekawe co byście pisali jak traficie sami na takich bandytów i was lub wasze żony będą atakować i fałszywie oskarżać? Ruch drogowy to zakała Wałbrzyskiej Policji każdy kto miał z nimi styczność to wie chamstwo to norma.
~hmmm prawdziwy 5-01-2017 6:12
Ta, kuźwa, terrorysta w centrum Berlina, użyj muzgó.
~Loniek O. 5-01-2017 8:49
policjanci weźcie się do pracy a nie spamujecie forum
~prawniczek 5-01-2017 9:00
Ludzie, przestancie sie kompromitowac tymi wpisami, bo rzadzacy nami maja nas za jeszcze wiekszych kretynow ktorych trzeba dymac. Pokazane zdarzenie jest klasycznym przypadkiem w ktorym obie strony popelnily na wstepie bledy, a te doprowadzily do jeszcze nastepnych i konfliktu prawnego. Bledem kierowcy jest wykroczenie i brak uwagi ktory spowodowal zignorowanie sygalow policji do zatrzymania. Bledem policji jest nieprofesjonalne zachowanie ktore doprowadzilo do paniki kierowcy i kompromitowanie sie wzywaniem tak licznego wsparcia.Nie ma tu znaczenia czy byla to kobieta z dziecmi, w swietle prawa pozostaje ona kierowca. Mala podpowiedz dla drogowki: Uzywajcie napisu swietlnego na tylnej szybie; ,,Stop, policja" jak w innych krajach, bo wasze sygnaly nie sa dla kazdego czytelne.
~Kikido 5-01-2017 9:20
Może sterydy do głowy uderzły.... To przykre że pani rzecznik dalej ich broni powinna bardziej przyjrzeć się sprawnie i wstawić sie w sytuację tej kobiety, może bardziej coś by dotarło do mózgu. Policjanci którzy dobiegli i tak zareagowali byli chyba bardziej spanikowani postępując w ten sposób....żenada
~Cebulak 5-01-2017 9:42
Podać dane osobowe tej pani i wszystko będzie jasne...
~Marek 5-01-2017 10:09
7 RADIOWOZÓW!!! Po co??? Kłamstwa rzeczniczki w materiale, więc składanie fałszywych zeznań przez funkcjonariuszy!!! Niestety jak widać zamiast ukarać swoich to za pieniądze podatników będą szli w zaparte i po sądach ciągali niewinnych!
~Marek 5-01-2017 10:10
Lepiej podać dane osobowe funkcjonariusza, to wtedy będzie wszystko jasne...
~Cebulak 5-01-2017 10:30
Podać dane wszystkich zaangażowanych w tę sprawę i wtedy będzie najlepiej... Przepisy mówią wyraźnie jak masz się zachować w przypadku zatrzymania przez policję, niezależnie od wcześniejszych wypadków, wszyscy są niewinni i uczciwi jak na przykład Kijowski biedaczyna [chłe, chłe, chłe...] obrońca demonokracji żyjący powietrzem i "ideami"... a "przypadkiem" przytulił ponad 90 tys. ze zbiórek biednych lemingów...
~J.E. Dec 5-01-2017 11:29
Widzicie teraz czarno na białym, jak sprawiedliwe jest państwo polskie. Kobieta popełniła błąd, być może jechała nie zauważając, że ktoś coś od niej chce, tak to juz jest z kobietami. Na rogu Nowego Światu i Pługa zawróciła, jak trzeba, i zaparkowała. Zestresowana nie wyłączyła silnika. Co to ma do rzeczy. I tak jej samochód był zablokowany - z przodu przez parkujący przed nia samochód, a z tyłu przez samochód szeryfów z Texasu. Zachowanie szeryfa zupełnie nieprofesjonalne. Kobieta nie stanowiła żadnego zagrożenia dla ich bezpieczeństwa. Po co szeryf pchał się do wnętrza samochodu? Chciał podotykać cycków jak Arabowie w Kolonii? Żona mu na to nie pozwala? Widać jak próbują załgać całą sytuację i winę za zupełnie nieprofesjonalna interwencję zwalić na kobietę. A to oni sami są winni.
~J.E. Dec 5-01-2017 11:33
c.d. A teraz przemyślcie sprawę Kajetana P. Zamordował kobietę, poćwiartował zwłoki, przed sprawiedliwością uciekał do Afryki. No cóż, małpiszon. Złapano go na Malcie. Mamusia prokurator załatwiła sprawę tak, że uznano go za niepoczytalnego, na dwa lata zamkną go w psychiatryku, a jak sprawa ucichnie, uznają za wyleczonego. Cała Polska i cały wymiar sprawiedliwości.
~Pisuar 5-01-2017 12:27
Panie Prezesie. Dość tych morderstw na wałbrzyskich komisariatach, bicia kobiet, obrażania Pana Boga kłamliwymi zeznaniami milicjantów. Czas na DOBRĄ ZMIANĘ w wałbrzyskiej policji - wywalić z policji na zbity pysk te prl-owskie mendy.
~ 5-01-2017 12:50
czytam niektóre komentarze...to takie wałbrzyskie, płytkie. Pozwalniać wszystkich policjantów i komendanta...to brońcie się sami ! I tak nie wiecie ilu faktycznie pełni służbę.Jeśli jakiś model chce do policji i będzie służył jak pies..każdej opcji to niech idzie. Pani popełniła wykroczenie i sądziła, że upiecze się jak na scenie ze swoim zespołem E....i wyszło jak zawsze. Wyrywanie z kontekstu jest standard red.Kazimierczaka, bo to ma być news i kasa. Bartkiewiczowi też odpala...może nie ? Wszystko na sprzedaż. W mojej ocenie emocje sięgnęły zenitu po obu stronach. Od tego już będzie tylko sąd, a nie komentatorzy znający się na wszystkim. Nie dziwię się wielu osobom, którzy publicznie nie ujawniają skąd są, bo zostaną "zaliczkowo" obrzuceni inwektywami. Pozdrawiam.
~arni 5-01-2017 12:53
ej orły drogowe ...skoro Citroen zawracał to w ulicę Konopnickiej chwilę pózniej w ulicę Nowy Świat moje pytanie gdzie na tych wąskich gardełkach ten wasz samochodzik zrównał się z autem kierującego ??? jeśli nastąpiło to na jednej z tych ulic to stwierdzam że panowie orły drogowe stworzyli oprócz tych wskazanych w tv materiale także zagrożenie w ruchu drogowym zarówno dla innych kierowców a także i przede wszystkim pieszych . To co pokazaliście jest wysoce naganne i niemoralne , takiej partyzantki nie można wybaczyć i należy dołożyć wszelkich starań aby sprawę wyjaśnić tłumaczenie jak przytoczone powyżej sprawia że na twarzach czytających pojawia się uśmiech i konsternacja ... panowie policjanci KARAĆ TRZEBA UMIĆ !!!
~arni 5-01-2017 12:56
ej orły drogowe ...skoro Citroen zawracał to w ulicę Konopnickiej chwilę pózniej w ulicę Nowy Świat moje pytanie gdzie na tych wąskich gardełkach ten wasz samochodzik zrównał się z autem kierującego ??? jeśli nastąpiło to na jednej z tych ulic to stwierdzam że panowie orły drogowe stworzyli oprócz tych wskazanych w tv materiale także zagrożenie w ruchu drogowym zarówno dla innych kierowców a także i przede wszystkim pieszych . To co pokazaliście jest wysoce naganne i niemoralne , takiej partyzantki nie można wybaczyć i należy dołożyć wszelkich starań aby sprawę wyjaśnić tłumaczenie jak przytoczone powyżej sprawia że na twarzach czytających pojawia się uśmiech i konsternacja ... panowie policjanci KARAĆ TRZEBA UMIĆ !!!
~wariat 5-01-2017 13:18
Mogli ją zastrzelić.
~ 5-01-2017 16:16
no tak, kolejna akcja brutalnej walbrzyskiej milicji. ciekawe kiedy w koncu z sadystami zrobia porzadek. Caly czas tepe dzidy nie wiedza co to oznacza slowo sluzba. Napewno nie rzadzenie. PS. gdzie obroncy kobiet? Nie strajkuja pod mazowiecka? Wystarczy przypomniec matactwa milicji w sprawie pobicia na smierc w 5 komisariacie i jak na rynku we Wroclawiu. Zawsze ta sama spiewka. Pobity zotal wczesniej, pobity zostal po wypuszczeniu... A ja sie zapytam, gdzie odpowiedzialnosc za wprowadzanie sledczych w blad? Czy jakis pies poniosl konsekwencje? A najlepsze jest to, ze Dyktator Roman w nagrode za swietna sluzbe funduje im samochody za 1 mlon w nagrode. Z naszych pieniedzy i nielegalnie, bo miasto nie moze finansowac milicji. Napewno nie z Budzetu Partycypacyjnego. Bo zakazal tego sam Roman.
~ 5-01-2017 16:17
Ale co tam. Zarzadzenia Dyktatora romana obowiazuja wszystkich, tylko nie jego. No i milicji. Szkoda ze ta rzecznik nie widzi co sie dzieje na dolkach na Mazowieckiej. Kolezanki nie powiedzialy? Kolezanki chronia katow? Kolezanki chronia przestepcow? TO kolezanki tez podpadaja pod paragraf. To sa fakty!!
~ 5-01-2017 16:46
arni: nasze pieski w szczegolnosci, i chyba ty tez, jak i wiekszosc spoleczenstwa ma wypaczony obraz policji. POLICJA NIE JEST OD KARANIA!!! POLICJA MA SLUZYC!! ZARZUTY STAWIA PROKURATOR, A SAD KARA, NIE POLICJA!!! PSY NATOMIAST DAJA SOBIE NIE WIEM NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWO DO BYCIA I PROKURATOREM I SEDZIA, BA I KATEM!! WBIJCIE TO SOBIE DO GLOWY!!! SZCZEGOLNIE PSY!!
~ 5-01-2017 16:50
Leon: kamery nie do kazdego radiowozu, ale na kazdego milicjanta. Kazda interwencja ma byc filmowana, jezeli nie jest, to na szkode milicjanta i na korzysc zlapanego. Koniec pomowien i debilnych wystapien rzecznikow milicji!! To nie komuna!! Moze Dyktator Roman zasponsoruje!! Na radiowozy dal, to na kamery go nie stac, ptfuuu nas? Na kamery sie zgadzam, by moje podatki sfinansowaly kamerki dla psow. Ale pod takimi tylko warunkami, nie ma filmu z interwencji, to nie bylo interwencji. SKonczy sie panowanie polglowkow w mundurach na ulicach i naucza sie kultury do swoich panow, ktorzy im placa za to co robia. Nie kasa sie reki ktora ce karmi psie. NIE KUPUJE PSA KTORY NA MNIE SZCZEKA!!
~TrzebaMYSLIĆ 5-01-2017 21:10
JAK COŚ SIĘ DZIEJE TO POLICJA POMOCY!!! A JAK DROGOWKA ZATRZYMUJE KIEROWCĘ DZIWNIE JADĄCEGO TO BANDYCI TAK??? KOCHANI TRZEBA myślić
~TrzebaMYSLIC??? 5-01-2017 22:00
JAK COS SIE DZIEJE TO POLICJI NIE MA!!! A JAK TRZEBA ZATRZYMAC I POKAZAC KTO RZADZI KOBIECIE Z DZIECMI, CZY PODPITEGO MALOLATA TO WTEDY BOHATERZY TAK??? KOCHANI TRZEBA myślEć, A NIE myslic
~Wiesław Gomółka 5-01-2017 22:42
Ale się policjanci wkurzają, że ujawniono nagranie z faktycznego przebiegu interwencji. Osobiście nie chciał bym, by mnie taki niewyszkolony policyjny łajdak zatrzymał. Napadł na kobietę,zadrapał sobie paluszek i oskarża ją o napaść na siebie!!! A skąd się wzięły obrażenia na ciele kobiety? Wyraźnie widać jak kłamią. W języku polskim brak słowa, które mogło by wyrazić łajdactwo i podłość tych, którzy powinni SŁUŻYĆ społeczeństwu. I wśród nich jest kobieta - rzecznik prasowy. Wstyd tak kłamać.
~kierowca 6-01-2017 0:49
Wzruszyłem się do łez sprawnością działania zgodnie z wszelkimi przepisami prawa wałbrzyskich policjantów. Chyba zamówię mszę św. za jego dalszą karierę w tropieniu okropnych przestępców ;) :)
~ 6-01-2017 8:30
a dlaczego nasza Toyota Auris zakupiona z naszego budrzetu partypacyjnego która miała pilnować bezpieczeństwa naszego czyli mieszkańców Wałbrzyca patroluje ulice Boguszowa-Gorc ? chodzi o Aurisa o numerach rej DJE 79AN
~Laguna 6-01-2017 9:52
Kapuś
~olo 6-01-2017 10:31
większość komentarzy napisali niedouczone gimbusy albo ludzie z półświatka , widać , że palestyna "rządzi" na forum .
~ 6-01-2017 10:43
olo: albo sami milicjanci.
~Gdynia 6-01-2017 14:47
SĄDZĄC PO WPISACH TO WIĘKSZOŚĆ Z NICH TO DZIEŁO POLICJANTÓW Z WAŁBRZYCHA KTÓRZY TERAZ WIEDZĄ, ŻE CAŁA POLSKA SIĘ Z NICH ŚMIEJE. Naprawdę potrzebowali 7 radiowozów aby zatrzymać kobietę? Gdyby mieli do czynienia z gangsterem to pewnie podwinęli by ogon i dzwonili po oddział specjalny. Myślę że tacy właśnie policjanci-baby nadają się do wycinania konfetti na święto Niepodległości a nie do jeżdzenia radiowozami. A wydane oświadczenie szefa policji z Wałbrzycha przypomina mi formie ZOMO, które najpierw napadało na człowieka a potem w sądzie go obiwiniało go 'czynną napaść i znieważenie'.
~Gimbus 6-01-2017 14:54
Gościu splamił mundur, splamił godło Rzeczpospolitej. Jeśli ma chociaż krztynę honoru to powinien sobie strzelić w swój pusty łeb.
~Papali 6-01-2017 19:16
Wstyd i chańba żeby tak kłamać i to policja jednostka która ma nam zapewnić bezpieczeństwo!!! Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd!!! Nagranie pokazane w tv nie kłamie... czarno na białym widać jak funkcjonariusz prawie cały wchodzi do samochodu!!! Wstydź się Polska policjo ze chronisz przestępców!! Obdukcja lekarska tez kłamstwem jest? Heh szkoda słów
~Pawel 7-01-2017 10:20
Czepiacie się, przecież z nagrań ewidentnie widać że przy kierowcy Escobar to drobny chuligan
~Waldenburgerin 7-01-2017 17:49
Pani Barbaro, proszę na rozprawę sądową zaprosić dziennikarzy z "Expressu reporterów" i innych mediów. Jak widać, w Polsce "władzy" trzeba patrzeć na ręce.
~ 7-01-2017 19:55
policja łamie procedury codziennie prokuratura kryje
~Doradca 8-01-2017 16:04
Prokurator powinien wystąpić do sądu o tymczasowy areszt dla oskarżonych, ponieważ zachodzi obawa o mataczenie w sprawie. Widać rozbieżność zeznań. Najpierw oskarżeni twierdzą, że pojazdów było trzy, że kilkakrotnie wzywali do zatrzymania się pojazdu poszkodowanej, że się z nim zrównali, że kilkakrotnie prosili o okazanie dokumentów. Z chwilą poznania treści części filmu zmienili zeznania. Na wolności mogą nadal uzgadniać zeznania.
~dziatwa 10-01-2017 17:52
Wszyscy na kobietę albo na policję a może by tak o dzieciach,które były świadkami takiej głupiej interwencji, co za stres dla nich.Jak się bierze policja do interwencji w stojącym samochodzie to nie wyrywa się kluczyków ze stacyjki bo można sobie łapy pokaleczyć.Myślę, że pani szkoda byłoby paznokci na czyjeś głupie szarpanie za kluczyki,z tej pozycji trudno dostępne bo trzeba dotknąć kobietę na wysokości biustu,zapiętą w pasy.!!!! Biedne dzieci zestresowane i mają teraz wiedzę jak należy "interweniować"d
~--- 27-01-2017 11:13
JA PIERDZIELE MASAKRA ! CO CHCECIE OD TEJ KOBIETY ? ZAWRÓCIŁA NIE W TYM MIEJSCU, OK NIECH JĄ ZATRZYMAJĄ I DOSTANIE ZA TO MANDAT, A NIE TAKA AKCJA ŚMIESZNEJ POLICJI, CIEKAWE CZEMU NIE SĄ TACY MĄDRZY JAK SIĘ NAPRAWDĘ COŚ DZIEJE TYLKO BOJĄ SIĘ WYJŚĆ Z RADIOWOZU. JA OD TERAZ W KAŻDEJ STYCZNOŚCI Z POLICJĄ WYCIĄGAM TELEFON I NAGRYWAM, BO TO CO ONI WYPRAWIAJĄ TO JAKAŚ MASAKRA !!!
~niewolnik 18-02-2017 21:28
Przeież to milicja a nie policja
~sztetke 18-02-2017 21:29
Komuna ma się dobrze
~spartakus 18-02-2017 21:30
W milicji normalni ludzie nie pracują..tylko z odchyłami...precz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Protestowali aktywiści

Powiat za Trzaskowskim

Miasto broni strażników

Bezpłatny hot spot

Duda w Wałbrzychu