MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Oświadczenie w sprawie wyłączenia z eksploatacji basenu przy PSP nr 21

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 18 listopada 2015, 7:11
Aktualizacja: Czwartek, 19 listopada 2015, 7:06
Autor: opr.red.
Fot. red.
Wobec pojawiających się informacji o zamiarze wyłączenia z użytku basenu przy PSP nr 21, Urząd Miasta w Wałbrzychu wystosował oświadczenie.

Treść oświadczenia

Basen kąpielowy przy PSP nr 21 zostanie wyłączony z eksploatacji do końca bieżącego roku. Decyzja została podjęta w zwiazku z opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wałbrzychu.

Powodem wyłączenia z eksploatacji obiektu jest zły stan techniczny i sanitarny, który w opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego może zagrażać zdrowiu użytkowników. Wyeksploatowany obiekt nie spełnia obecnie obowiązujących norm i standardów. Co więcej, uwagę na zaistniały stan rzeczy zwracali rodzice dzieci uczęszczających na basen.

Wykorzystanie wspomnianego basenu przez osoby prywatne jest niewielkie, a w pobliżu funkcjonują dwa baseny kryte: jeden przy Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 przy ul. Ogrodowej, który spełnia wszystkie normy a także niedawno wyremontowany przy użyciu najnowocześniejszych technologii basen przy Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu. Basen ten jest jednym z najnowocześniejszych obiektów na Dolnym Śląsku.

Decyzja o ewentualnym remoncie obiektu przy PSP 21 zostanie podjęta po analizie budowlanej i finansowej projektu.

Arkadiusz Grudzień
Rzecznik Prasowy/Asystent Prezydenta

Czytaj również

Akcja dla schroniska

Bezpłatna wypożyczalnia

Miasto broni strażników

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~r... 17-11-2015 15:46
słychać inne informacje od pracowników basenu, że basem będzie zamknięty z uwagi na fakt, iż jest nierentowny. Lecz jak może być rentowny, jak działa dla dzieci, którzy uczęszczają do szkół na podzamczu!!! Rodzice zwrócili uwagę? dziwne, bo wszyscy przebywający na basenie podpisują się pod prośbą o niezamykanie basenu!!!!!! tylko, czy to coś pomoże...
~pływak 17-11-2015 16:15
no nareszcie, dzieci już same zgłaszały do PPIS , że stan sanitarny budzi zastrzeżenia . Zgłoszenia dzieci nie były traktowane poważnie.
~hh 17-11-2015 16:20
Czego się nie robi,żeby basen w aqua zdroju nie przynosił strat...
~Johny 17-11-2015 16:23
Romek musi pokazać sukces odbudowy basenu w 4 LO i podnieść dochody Aqua Zdroju więc zamyka basen przy PSP nr 21. Wszyscy z podzamcza niech zapierdzielają do 4LO lub na biały kamień. Tragedia. No ale cóż, nie dług wszyscy i tak będą chodzić do jednej szkoły i jednego lekarza.
~ 17-11-2015 16:24
takie duże osiedle bez basenu !, chodzę na ten basen, może nie jest nowoczesny ale niezbędny dla wszystkich mieszkańców Wałbrzycha. Więcej basenów, mniej cukru a będziemy zdrowsi. Zatem szanowny prezydencie remontować, a o brak frekwencji proszę się nie martwić. Przyjdziemy- Wałbrzyszanie
~Jedrek 17-11-2015 16:27
Trzeba wspomóc basen w Aqua Parku. Dlatego jeden z pobliskich basenów trzeba zamknąć aby drugi mógł funkcjonować i przynosić zyski. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o Kasiorkę. To nasza śmieszna gospodarka. A Opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego można zweryfikować i zinterpretować w taki sposób jaki jest komuś zwyczajnie na RĘKĘ. Można była zmodernizować basen w Zespole Szkól nr 4 i zrobiono to bardzo szybko a na Podzamczu czekano na czas kiedy właśnie zostanie wydana taka a nie inna decyzja .
~v7 17-11-2015 16:28
Powiedzcie wprost, drodzy wyborcy z podzamcza, bardzo dziękujemy za oddane głosy na jedynie słuszną partię, a teraz mamy was w d... jedźcie na Aqua, a jak się frekwencja nie poprawi, to sobie POpamiętacie.
~płotka 17-11-2015 17:05
Główna funkcja PŁYWALNI szkolnej do nauka i doskonalenie umiejętności pływackich dzieci. Do tego celu jest przeznaczony czas na zajęciach z wychowania fizycznego i działające non stop szkółki pływackie. Te zajęcia prowadzone są w czasie zajęć lekcyjnych i w porze po południowo- wieczornej w ciągu 5 dni roboczych. Tam zawsze jest komplet dzieci. Zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców osiedla to ostatnie godziny czasu pracy pływalni i dochód z biletów nigdy nie pokryje kosztów jej utrzymania.
~d1 17-11-2015 17:23
Dla tej władzy nie liczą się dzieci czy mieszkańcy. Liczy się wizerunek wodza który liczy na karierę u boku Siemoniaka
~ 17-11-2015 18:03
szkoda, bo chodzilam i w poprzednim roku tylko jedna godzina byla wolna dla tych co chcieli sobie poplywac. Basen wiadomo nie luksusowy, ale do plywania wystarczajcy i na terenie osiedla bez zbednych dojazdow.
~Wałbrzyszanin 17-11-2015 18:20
I PLATOFRMA kolejny raz zrobiła Wałbrzyszan w Karola :):):) Jakoś mnie to nie dziwi. A Was drodzy Wałbrzyszanie ?? Pamiętacie jak przed wyborami pewne dwie posłanki z PO buńczucznie zapowiadały że dla nich urlopu nie ma. Kto głosował na nie z Podzamcza to niech teraz idzie do nich aby przekonały Prezydenta Wałbrzycha z PO aby nie zamykał w największej dzielnicy Wałbrzycha basenu. Tak kończy się ludzka głupota i głosowanie na PLATFORMĘ (nie)OBYWATELSKĄ !!!!!!!!!!!!!!
~,, 17-11-2015 19:13
"biedne Podzamcze" współczuję
~gośćmarysia 17-11-2015 19:56
Nic nie mamy na Podzamczu, a na basen wolne godziny ok 20tej. Może wpuszczać więcej osób. Nie wyobrażam sobie, że może nie być basenu. Teraz nadchodzą zimne dni jak wracać z innego osiedla.
~Jerzy Jacek Pilchowski 17-11-2015 20:02
Przeczytałem: "Basen kąpielowy przy PSP nr 21 zostanie wyłączony z eksploatacji do końca bieżącego roku." OK. Czyli basen będzie naprawiany i od 1 stycznia 2016 będzie znów czynny. (???)
~190156 17-11-2015 20:32
Dzieci ze Szkoły nr 26 do trzeciej klasy wożono na zajęcia pływania do Aqua Parku. Miało to jakiś sens i logikę w wychowaniu fizycznym dzieci . Obecnie zaniechano tego , a teraz jeszcze zamyka się basen w dzielnicy Podzamcze. Wytłumaczenie głupkowate ,że to Inspekcja Sanitarna przedstawiła opinię. Coś tu leciutko trąca myszką. Teraz wskazuje się Basen w Zespole Szkół nr 4 lub na ul. Ogrodowej. Ktoś robi nas w BALONA i to za niemałe pieniądze.
~emigrant 17-11-2015 20:37
No ale przynajmniej "Walbrzych sie zmienia" i zamiast na basen mozecie isc do Starej Kopalni,nie wiem po co ale mozecie tam sobie pojsc na otarcie lez.
~pi 17-11-2015 20:55
Tutaj poczytacie min. o basenach Wałbrzychu - ocena stanu w 2014 roku wydana przez inspektora sanitarnego - jakie min. są zarzuty do stanu basenu SP21 i od kiedy wiadomo, że wymaga prac remontowych. http://psse.walbrzych.ibip.wroc.pl/public/?id=107751 A tutaj projekt budżetu Wałbrzycha na 2016 rok i min. pozycje ile kasy jeszcze pójdzie na starą kopalnię (ścieżki dydaktyczne i inne bajery). To tak dla porównania jakie są wg prezydenta priorytety w zakresie tego co dla wałbrzyszan konieczne i potrzebne.
~ 17-11-2015 23:04
Niestety zajęcia prowadzone w ramach programu dla klas 2 i 3 na Aqua Zdroju to nieporozumienie. Dzieci są po kilka min w wodzie przez całe zajęcia. Aż przecierałem oczy ze zdumienia że można walić taką hałę. Dlaczego nie robią tego wykwalifikowani nauczyciele tylko jakieś przypadkowe osoby o kwalifikacjach ratowniczych i weekendowych kursach instruktorskich. Wiadomo kasa. Dziwi mnie że tak duże pieniądze przeznaczone na projekt są marnotrawione w taki sposób. Wiele rodziców jest tego nieświadomych bo nie wiedzą jak powinny wyglądać prawdziwe zajęcia pływackie. Moje dzieci pływają w prawdziwej szkółce i jest różnica. Niestety na basenie który idzie właśnie do likwidacji. Dla mnie i moich dzieci to tragedia... Było blisko i niedrogo. A wyczyścić toaletę to chyba nie problem...
~pikuś 17-11-2015 23:26
Po co pływać; lepiej iść za płot do Kazia na browara. Zamiast godziny pływania można dzieciom za podobną cenę wyhodować mięsień piwny. Basen zbudowano 25 lat temu; za komuny, a więc najwyższa pora go wyburzyć. Pokażcie publicznie protokół z ostatniej kontroli sanepidu.
~podzamek 17-11-2015 23:56
Wszystkie szkoły chcą budowy basenów przy szkołach! We wszystkich dzielnicach ma byč Basen!
~Wodnik 18-11-2015 9:29
Co sie dzieje z projektem Delfinek.Przy szkołach miały być baseny a tutaj zostaje zamknięty.Szanowni mieszkańcy, zamiast na Biały Kamień proponuję jechać do Świebodzic.Bliżej i może nasza władzunia otworzy oczy.
~basztowa 18-11-2015 11:20
Władze Miasta są po to , aby myśleć w perspektywie kilku lat do przodu, a więc zaplanować remont obiektu z wyprzedzeniem, a nie zamknąć i krzyczeć, że sanepid nie zezwala na użytkowanie. To karykatura stylu rządzenia.
~wiedziak 18-11-2015 11:41
Szkoły do Czech przenieś. Będzie basen, kort, lodowisko. Woda pitna bez fluoru, nie z basenu, sól naturalna, a nie drogowa do spożycia..Podobno Czechy to nie kraj, to stan umysłu. Parafrazując stan Polski, to mam pewność "temu krajowi" "umysł" nie zagraża
~Kavula 18-11-2015 15:46
Basen na Podzamczu niedawno był remontowany, wymieniono całe sanitariaty za grubą kasę. Dziwne że teraz są z nimi problemy.
~Mirek 24-11-2015 12:13
Pamiętam, kiedy przez kilka lat przeciągała się budowa tego basenu. To był wspaniały moment, kiedy mogliśmy mieć pierwszą lekcję WF na tym basenie. Bardzo szkoda, że rozważa się kwestię zamknięcia takiego obiektu zamiast jego modernizacji. Jest w Wałbrzychu kilka takich miejsc, które straciły dawny blask albo w ogóle przestały istnieć. Kiedy przyjeżdżam do Wałbrzycha to serce ściska, że np. na centralnym miejscu Wałbrzycha, gdzie kiedyś był Dworzec PKS, stoją dwa obleśne dyskonty. Nie mówię, że dworzec był piękny, ale na tym miejscu powinna się znaleźć wizytówka tego miasta, a nie symbol tanich zakupów. Nie ma już Kina GÓRNIK, Hala GÓRNIKA (ul. Teatralna) służy raczej w innych celach niż sportowych. Parkiet, który był po renowacji służył tylko kilka lat. O czym tu mówić, to miasto nie miał

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z aplikacją bezpieczniej

Nie stracili uprawnień

Popierają Dudę

Ratusz zabiera głos w sprawie zerwanych plakatów wyborczych

Reaktywacja basenu