MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

Oświadczenie Sebastiana Drapały

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 21 maja 2020, 10:14
Aktualizacja: Piątek, 22 maja 2020, 8:22
Autor: red
Fot. red
Sebastian Drapała, zastępca burmistrza Boguszowa–Gorc, wydał oświadczenie w związku z listem otwartym, jaki przebywający w areszcie burmistrz Jacek C. skierował do radnych miejskich.

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Boguszowa-Gorc,

w świetle ostatnich wydarzeń w naszym mieście związanych z bezprawną działalnością aresztowanego pod wieloma zarzutami burmistrza Jacka C, mając na uwadze transparentność swoich działań jako wiceburmistrza Boguszowa-Gorc , uznałem iż jestem winny mieszkańcom małe wyjaśnienie.

W ostatnim czasie doświadczyliśmy nie małego chaosu administracyjnego spowodowanego nielegalnymi działaniami aresztowanego burmistrza Jacka C. oraz osób go wspierających a związanych z Rada Miasta Boguszów-Gorce, działaniami, które w imię partykularnych interesów partyjnych, wymierzone były i są bezpośrednio w moją osobę.

Jak już zapewne zdążyli się Państwo zorientować reprezentowany przeze mnie Urząd sprawuję przede wszystkim w trosce o dobro mieszkańców a nie UKŁADU towarzysko-biznesowego, który wywiera na mnie nieustanną presję. Już w dniu aresztowania burmistrza Jacka C, powziąłem mocne postanowienie, że wszystkie moje działania i decyzje polityczne będą miały na celu jedynie dobro i interes miasta Boguszów-Gorce.

Nie byłem, nie jestem i nie będę kontynuatorem polityki aresztowanego burmistrza i nigdy nie zgodzę się z działaniami, które czynią szkodę gminie Boguszów-Gorce.

Niestety wiele osób związanych z aresztowanym burmistrzem nie podzieliło mojego stanowiska wybierając wyższość własnych interesów nad interesem Boguszowa-Gorce i jego mieszkańców.

W ostatnich dniach, aresztowany burmistrz Jacek C., próbuje kolejny raz wpływać na działalność urzędu i manipulować wydarzeniami w mieście. Jego, w mojej opinii haniebny apel do Radnych Rady Miasta Boguszów-Gorce, do którego nie ma żadnego moralnego prawa, jest dla mnie jednocześnie tak policzkiem jak i pochwałą, bo utwierdza mnie w przekonaniu, że podjęte przeze mnie działania są słuszne i zmierzają do dobrych efektów dla miasta i jego mieszkańców.

Skandaliczny apel burmistrza zza krat jest podyktowany moimi ostatnimi decyzjami kadrowymi w spółce miejskiej, które prawdopodobnie bardzo mocno naruszyły „interes” osadzonego burmistrza i popierającej go frakcji politycznej. Interes, który narażał miasto Boguszów-Gorce na bardzo poważne straty.

Chciałbym jednoznacznie oświadczyć, że nie cofnę się przed żadnymi decyzjami personalnymi, które w moim przekonaniu służą dobru miasta i jego mieszkańców, bez względu na osobę której miałyby dotyczyć.

Ponadto korzystając z okazji chciałbym zaapelować do Radnych Miasta Boguszów-Gorcę o zachowanie spokoju i nie uleganiu niemoralnej i haniebnej manipulacji człowieka, który już w pierwszych dniach sprawowania Urzędu naraził miasto Boguszów-Gorce na ogromna utratę wizerunku okrywając hańbą siebie i wszystkich którzy go wspierali. Słowa osadzonego Jacka C. wyrażone w apelu do Radnych Rady Miasta poczytuje sobie za wyraz bezgranicznego cynizmu, obłudy a przede wszystkim bezwstydności.

Mam nadzieję, że każdy radny w swojej mądrości, potraktuje ten apel tak jak on na niego zasługuje, wyrzucając go zwyczajnie do kosza na śmieci.

Sebastian Drapała

Twoja reakcja na artykuł?

8
40%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
9
45%
Przeraża

Czytaj również

Kreatywnie w domu

Wałbrzych Centrum

Wrażliwi na krzywdę zwierząt

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~cyrk 21-05-2020 11:09
Najpierw pan Drapała z panem Łuczko bronili Jacka C. Razem z tv dami. Dzisiaj pan Drapała już nie broni Jacka C. dochodzi do konfliktów... Widać że cyrk dopiero się rozstawia.
~ 21-05-2020 12:46
obojętnie czy bronił czy nie to wie ze współpracą z aresztowany nic dobrego nie przyniesie
~Ada 21-05-2020 12:48
Pan Drapała niech się nie wypowiada na tematy o których nie ma pojęcia i nie czyta bez zrozumienia tego co mu ktoś napisał .A już niech nie marzy o tym , że go ktokolwiek poprze w wyborach na burmistrza . Swoimi nieskoordynowanymi działaniami i głupimi wypowiedziami zraził do siebie wszystkich oprócz kilku zaufanych osób , które ściągnął do pracy dając im sowite wynagrodzenie za bycie a nie za pracę.
~v7 21-05-2020 13:35
Czy zwykły człowiek odsiadujący w areszcie, byłby dalej opłacany przez pracodawcę, czy po tyg zwolniony z danej firmy. A tu proszę, gość miał lepkie ręce, siedzi na koszt podatnika, kasę pobiera jako zawieszony burmistrz i jeszcze poucza zza krat hahaha.
~olo 21-05-2020 15:13
W Polsce prawo jest dostosowywane do pozycji społecznej i stanu konta
~Kogo słuchać 21-05-2020 17:56
Miało być referendum, to PiS straszył że koronawirus i zagrożenie. Później 10,maja miałbyć wybory i PiS mówił że jest bezpiecznie. Kogo słuchać
~Gorcarz 22-05-2020 7:54
To kto w tej rozgrywce jest dobry, a kto zły? Ktoś może mi wyjaśnić, bo nie rozumiem...
~sceptyk 22-05-2020 8:57
Drapała masz bardzo krótką pamięć, nie dalej jak 16miesięcy temu broniłeś łapownika Jacka C niemalże jak Ordon reduty. Teraz jak pali ci się grunt pod nogami, jak mieszkańcy przekonali się że jesteś mierniuteńkim wicusiem, to jacuś który prawdopodobnie wyznaszył ciebie na wiceburmistrza jest już be.
~Qba 22-05-2020 15:23
Witam nie obrażajcie nikogo bo to nic nie daje sami wybraliśmy takiego burmistrza który nie był i nigdy nie będzie lubił czy szanował miasta w którym mieszkamy nam zależy na Boguszów-Gorce obu panom zależy tylko na pieniądzach niestety nie rozumiem dlaczego panowie którzy są wybierani na burmistrza nawet nie mieszkają w mieści nie wydają tu swoich zarobionych pieniędzy tylko je zarabiają ale ludzi nie zrozumiesz
~Pigmej 22-05-2020 16:02
Cichura jaki był wszyscy widzieliśmy. Dobrze, że Drapała się od niego odcina. Należy życzyć mu powodzenia, bo nie jest w łatwej sytuacji.
~sceptyk 23-05-2020 15:38
do: ~Pigmej (16:02)
To żadne odcinanie się od Cichury, to na siłę trzymanie się stolca wice, przynoszącego potężne pieniądzory, oto cała prawda o nieudolnym Drapale, a tak na marginesie, dlaczego Drapała nie wspomni o 200,000 tyś zł, słownie dwieście tysięcy które zarobiła do tej pory radczyni prawna, tak, tak, ta sama która nie potrafiła nawet wskazać jak nieudolny Drapała ma zapłacić za zasądzony wyrok za przegraną sprawę którą orzekł sąd?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Księgowość w kwarantannie

Życzenia dla pielęgniarek

Dolny Śląsk liderem

Integracja na łonie przyrody

Lokale na sprzedaż