Czytających: 4787

Wałbrzych: Ostatnie szlify przed ligą

Piątek, 13 sierpnia 2010, 16:59
Aktualizacja: 16:59
Wczoraj piłkarze Juventuru Wałbrzych i Czarnych Wałbrzych wyszli na boisko, by zmierzyć się w spotkaniu sparingowym. Dla obu zespołów był to ostatni mecz przed nadchodzącym sezonem.

Już w niedzielę oba zespoły rozpoczną rozgrywki. Juventur gra na co dzień w klasie okręgowej. W ubiegłym sezonie podopieczni Mariana Bacha zajęli wysokie 4. miejsce w tabeli. W tym roku ten wynik będzie niezwykle ciężko powtórzyć piłkarzom Juve. Natomiast Czarni w ubiegłym roku uniknęli degradacji z klasy A. W tym roku podopieczni Marka Żamojcina chcą uniknąć takiej sytuacji i zająć miejsce w środku tabeli.

Sam mecz sparingowy miał wyrównany przebieg. Juve prowadziło do przerwy 2-0, ale Czarni stawiali mocny opór. W drugiej połowie postawa Czarnych była jeszcze lepsza i wynik meczu 4-3 dla Juventuru świadczy o dobrej formie graczy Czarnych.

Tymczasem piłkarze Podgórza Wałbrzych, którzy również w niedzielę rozpoczną grę w klasie A, podali, że nowymi twarzami w składzie będą: Adrian Nowak z Górnika Wałbrzych, Robert Cyrta z Zagłębia Wałbrzych, Paweł Tietz z Grodna Zagórze Śląskie oraz Marcin Boszczyk z drużyny juniorów.