MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

Ostatni tydzień promocji w Parku Wodnym

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 27 marca 2019, 14:57
Aktualizacja: 14:59
Autor: PAW
Fot. Aqua Zdrój Wałbrzych
Tylko do 31 marca w Parku Wodnym obowiązuje oferta specjalna „4 poWODY do pływania”, w ramach której godzinny wstęp do parku wodnego w poniedziałki w godz. 12:00 – 15:00 oraz czwartki w godz. 20:00 – 22:00 kosztuje jedyne 5 zł!* Zapraszamy!

Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto pływać. Jest to sport. który niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów. Korzystnie wpływa na nasze ciało – poprawia pracę serca, zwiększa wydolność płuc, odciąża stawy, wzmacnia mięśnie, a także pomaga w walce z celullitem i nadwagą. Ponadto redukuje bóle pleców i wady postawy oraz wzmacnia system odpornościowy. Poza tym jest świetnym sposobem na redukcję stresu, poprawia samopoczucie i co najważniejsze, sport ten mogą uprawiać ludzie w każdym wieku! Pływanie to idealna dyscyplina, dla każdego kto chce aktywnie i zdrowo spędzić czas. Poniżej przedstawiamy cztery powody dla których warto pływać. Zapraszamy do lektury i do zobaczenia na basenie!

1. Trening bez obciążania stawów

Kiedy ludzkie ciało zanurzone jest w wodzie automatycznie staje się lżejsze. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonywać ćwiczenia bez obciążania stawów tak jak ma to miejsce na lądzie. Pływanie rozluźnia mięśnie szkieletowe, niwelując napięcia i stany bólowe. Co więcej wzmacniane są mięśnie stanowiące podporę kręgosłupa dzięki czemu pływanie jest sportem, który mogą uprawiać ludzie w każdym wieku. Osoby chore na artretyzm pływaniem zwiększają ruchomość stawów i minimalizują objawy choroby bez dodatkowych obciążeń.

2. Łagodzenie stresu

Pływając skupiamy się na oddechu, dobrze dotleniając komórki naszego ciała. Ciśnienie wody, siła wyporu i oporu wraz z odpowiednią temperaturą wpływają na niwelowanie napięć, działają uspokajająco i pomagają w walce ze stresem, a nawet depresją. Po treningu – pływaniu czy jakiejkolwiek innej aktywności w wodzie wyzwalane są endorfiny, hormony szczęścia, które poprawiają nasze samopoczucie i pracę mózgu.

3. Większa elastyczność mięśni i zdrowsze serce

W przeciwieństwie do treningu na siłowni podczas którego skupiamy się na ćwiczeniu jednej partii mięśni pływanie angażuje całe ciało nie tylko je wzmacniając ale także poprawiając koordynację ruchów. Szeroki i typowy dla pływania zakres ruchów zapewnia dobre rozciągnięcie mięśni zwiększając gibkość ciała. Pływanie korzystnie wpływa także na najważniejszy mięsień w naszym ciele – serce. Jest to doskonałe ćwiczenie aerobowe, dzięki któremu serce staje się wydajniejsze w pompowaniu, co prowadzi do lepszego przepływu krwi w całym ciele. Usprawniona praca układu krwionośnego pomaga dotlenić organizm i zmniejszyć ciśnienie krwi.

4. Smuklejsza sylwetka

Pływanie jako aktywność aerobowa pomaga w odchudzaniu. Dzieje się tak dlatego, że w pływanie zaangażowane są wszystkie mięśnie. Osoby, które pływają, mają zwiększoną masę mięśniową, a zmniejszoną tkankę tłuszczową. W czasie godziny uprawiania tego sportu można spalić od 500 do 700 kcal. Pływanie jest tak efektywne dzięki gęstości wody (800 razy gęstsza od powietrza!) – każdy ruch w niej jest dużo trudniejszy i wymaga więcej wysiłku niż ruch w powietrzu. Woda dodatkowo ujędrnia nasze ciała oraz przyspiesza metabolizm. Obok walorów wizualnych – lecznicze: obniża poziom cholesterolu LDL.

www.facebook.com/Aqua-Zdroj-Walbrzych-Basen-Nauka-Plywania

*Po przekroczeniu wykupionego czasu następuje naliczanie minutowe w wysokości 0,40 zł za każdą rozpoczętą minutę.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ostatnia szansa

Dostali przyłbice

Raport prezydenta

Tunel w Szczawnie

Wałbrzych Centrum

Orlik dostępny

Referendum już 7 czerwca

"Harry" zawalczy o pas?