MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Olga Tokarczuk wyróżniona

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Czwartek, 5 sierpnia 2010, 17:32
Aktualizacja: 17:33
Autor: PAW
Książka Olgi Tokarczuk zatytułowana „Prowadź swój pług przez kości umarłych” została uznana za książkę roku 2009 w plebiscycie czytelników Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Na książkę autorstwa Olgi Tokarczuk czytelnicy Biblioteki Śląskiej w Katowicach oddali 31 procent głosów. Wałbrzyska pisarka odbierze nagrodę Śląskiego Wawrzynu Literackiego 23 września. Książka Olgi Tokarczuk odniosła dość przekonywujące zwycięstwo, bowiem druga w kolejności książka autorstwa Ewy Kuryluk „Frascati” uzyskała 17 procent poparcia.

Do konkursu o tytuł Śląskiego Wawrzynu Literackiego nominowane są książki rekomendowane przez wybitnych humanistów i znawców literatury. Ostateczny głos należy do czytelników, bo to właśnie oni wybierają tę najlepszą pozycję. Olga Tokarczuk po tym zwycięstwie znalazła się w gronie wybitnych polskich postaci, które wygrywały plebiscyt w latach ubiegłych – Tadeusz Różewicz, Czesław Miłosz, Maciej Maleńczuk, Jan Paweł II, Ryszard Kapuściński i wielu innych.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Biblioteka Śląska jest jedną z największych bibliotek w Polsce i zwycięstwo w konkursie o Śląski Wawrzyn Literacki ma szczególną wartość.

Czytaj również

Zagra Nullizmatyka

Kolejna edycja

Co ze stadionem?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~sztyrlic i henio 6-08-2010 17:57
Ojoj ale Wałbrzych zainteresowany twórczością Pani Olgi! Piszą ludziska aż się serwer wałbrzyszka grzeje...Wiadomo książka musi kosztować. A tak lepiej usiąść jak biali ludzie i napić się naleweczki. Kultu..ku..kultulalnie z białego kubeczka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Falstart Górnika

Kontrabasowy sierpień

Radni będą głosować w sprawie referendum

Nowy klip  

Uroczyste obchody