Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów w tenisie ziemnym

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Wtorek, 14 maja 2019, 13:13
Aktualizacja: 13:15
W dniach 11–14 maja Klub Tenisowy Szczawno Zdrój był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Skrzatów.

Zawody miały charakter grupowo-pucharowy i ponieważ formuła ta wiąże się ze znaczna ilością rozgrywanych spotkań, dla sprawności przeprowadzenia rozgrywek wynajęto również korty w Wałbrzychu w Parku Sobieskiego. Szczawieński klub reprezentowany był przez Oliwię Dróżdż, Franciszka Mataczyńskiego oraz Filipa Kosińskiego. W turnieju dziewcząt wysokie trzecie miejsce wywalczyła właśnie Oliwia. W całych zawodach dziewcząt triumfowała Maja Nieradzik z KS Mostostal Zabrze przed Martyną Śrutwą z TopTenis Lubin. W zmaganiach chłopców w finale Filip Kosiński uległ Oskarowi Zającowi z Fakro Nowy Sącz po trzygodzinnym meczu 7-5, 6-7, 7-10. Trzecie miejsce wywalczył Karol Załoga z Pabianickiego Klubu Tenisowego oraz Jan Sadzik z Błonia Kraków.