Piątek, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 5056
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ogólnopolski konkurs na recenzję książki mówionej

Wtorek, 9 sierpnia 2011, 13:33
Aktualizacja: 13:35
Autor: Karolina
Wałbrzych: Ogólnopolski konkurs na recenzję książki mówionej
Fot. organizatorzy
W ramach projektu „Zasłuchaj się w książce” dofinansowywanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteka pod Atlantami zaprasza do udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Recenzję Książki Mówionej.

O idei konkursu opowiedziała Pani Barbara Kościelna: - Konkurs ma na celu promocję czytelnictwa wśród osób z dysfunkcją wzroku, nakłanianie do rozwoju własnej twórczości literackiej, wyjście poza środowisko, w którym się znajdują, integrację ze światem oraz podniesienie poziomu samooceny poprzez kompensacyjną funkcję literatury.
Przy projekcie współpracują: Polski Związek Niewidomych – Biblioteka Centralna, Stowarzyszenie Przyjaciół Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu, Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne oraz miesięcznik „Pochodnia”. Honorowy patronat obejmie Prezydent Miasta Wałbrzycha.

Adresatami konkursu są osoby słabo widzące i niewidome. Recenzje mogą być w formie:

-nagrania: na płycie CD lub taśmie magnetofonowej,
-pisemnej: Braille, czarno druk lub pismo odręczne.

Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem konieczne jest również podanie wieku autora oraz adresu
do korespondencji lub telefonu kontaktowego

Prace należy przesłać na adres organizatora do dnia 16 września 2011 roku.
Szczegółowy regulamin dostępny jest siedzibie organizatora: Powiatowej i Miejskiej Publicznej „Bibliotece Pod Atlantami” w Wałbrzychu, ul. Rynek 9, 58-300 Wałbrzych lub na stronie internetowej: www.atlanty.pl
Posiedzenie Komisji mającej na celu wyłonienie zwycięzców przewidziane jest na 23 września 2011 roku, a uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 21 października 2011 roku.

Jest to III edycja konkursu. W poprzednich dwóch odsłonach wzięło udział blisko 30 osób w każdej. W rozmowie z kierowniczą działu dla niewidomych w „Bibliotece Pod Atlantami” dowiedzieliśmy się, że to całkiem spora grupa, ponieważ osoby z takimi dysfunkcjami żyją w hermetycznie zamkniętych środowiskach i nie chcą poza nie wychodzić.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group