MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Odznaczenia państwowe i pieśni patriotyczne w Starej Kopalni

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 4 listopada 2018, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się koncert “Od Wolności do Niepodległości”. Podczas uroczystości wręczano także wysokie odznaczenia państwowe.

W ramach uroczystości odbyło się wręczenie laudacji i podziękowań. Otrzymali je: Kazimierz Żołnierek, Zbigniew Senkowski, Władysław Bomba, Wioleta Kupis i Beata Mucha. Następnie Maria Skowronek, Józef Zalas, Kazimierz Żołnierek, Ryszard Mocek. Marek Krówka i Mieczysław Czernik otrzymali medale Pro Patria Urzędu Kombatantów i Osób Represjonowanych, za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Odbyło się też odznaczenie sztandaru I Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu Krzyżem Semper Fidelis kapituły Związku Solidarności Polskich Kombatantów, a także wręczenie najwyższego wyróżnienia przyznawanego przez ZSPK Wałbrzych: Białego Orła, które to wyróżnienie otrzymali prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i ks. prałat Bogusław Wermiński.

Podczas koncertu najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne, ukazujące historię walk o wolność i niepodległość Polski zaprezentowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu i Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju. Nie zabrakło podziękowań dla wszystkich osób i instytucji, którzy wspierają środowiska patriotyczne. Wczorajsza uroczystość była jednym z elementów wałbrzyskich obchodów 100–lecia Niepodległości Polski. Organizatorem uroczystości był Związek Solidarności Polskich Kombatantów w Wałbrzychu. Uroczystość prowadził Robert Delegiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
3
60%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Basen już czynny

Długa zostanie zamknięta

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Janosik 4-11-2018 9:16
Na liście odznaczonych nie widzę Langera,, który m.in "zasłużył się " chęcią likwidacji pomnika ku czci 70 -lecia Odzyskania Niepodległości na Podzamczu
~Janosik 4-11-2018 9:29
Czym "zasłużył się " Szełemej? Jak myśmy walczyli to on w zębach koszulę nosił. Chyba, że "za zasługi" liczy się zadłużanie miasta i jego obywateli w różnych szemranych bankach
~Kwiczoł 4-11-2018 9:40
Janosik jes gupi
~Ikar 4-11-2018 9:41
Czym się zasłużył senkowski?pisownia poprawna z powodu braku szacunku dla tego gościa. Pamiętam strajk w którym jako negocjator wystąpił ten "człowiek " jedyna propozycja jaką od niego usłyszeliśmy to były słowa cytat:jak nam się nie podoba tutaj to nam załatwi wizy na Kubę tam będzie nam lepiej .koniec cytatu
~Xyz 4-11-2018 9:58
Syna Werminskiego raczej nie było bo za daleko ze Strzegomnia, ale Elżbieta na pewno była, jak zawsze wspiera swojego ukochanego- sponsora.
~Janosik 4-11-2018 10:27
Kwiczoł uważaj co piszesz, bo Cię "mądralo" za" ziobro " powieszą albo emeryturę w przyszłości okroją.
~RP 4-11-2018 12:20
a co to za facet z brodą na22 fotce, człowiek Kornela?
~ 4-11-2018 12:36
Senkowski dołożył cegiełkę do likwidacji przemysłu węglowego w Wałbrzychu, a teraz w dawnej kopalni wypina klatę po medal? Rzeczywistość skrzeczy ... Janosik zaś pyta o Szełemeja, ale Muchę jakoś przemilczał. Czym zasłużyła się Mucha dla wolności, o którą walczył Janosik?
57jurand 4-11-2018 16:39
zdjęcie 34 . no proszę ,same krzyże , ja pytam gdzie te medale Zasługi , gdzie te wszystkie ,,Sztandary Pracy'' dwojga klas. gdzie resortowe odznaczenia i te najważniejsze ,, Zasłużony Górnik PRL'' Rozdaliscie dzieciom ,żeby miały czym sie bawić.Mundur górniczy zamiast symbolizować ciężką pracę górnika ,służy do obwieszania orderami za walkę z ustrojem PRL.
57jurand 4-11-2018 16:41
Gdzie się podziało to najważniejsze hasło,, Solidarności'' SOCJALIZM TAK WYPACZENIA NIE!
~Janosik 4-11-2018 20:05
do 57Jurand. Socjalizm odszedł tak jak "21 postulatów Solidarności" w nicość. Czasami widzę wymienione przez Ciebie odznaczenia na targowisku za parę groszy. Mam w domu odznaczenia wojenne Ojca z walk o Wał Pomorski i Kołobrzeg . W istocie nikt z obecnej władzy nie chce o nich pamiętać . Wszak też walczyli i dawali daninę krwi przeciw Niemcom. Ktoś powiedział, że gdyby order wycięto z blachy na konserwy, też by ludzie nadstawiali pierś do odznaczenia. A dzisiaj to swoiste targowisko próżności.
~Loniek O. 5-11-2018 0:08
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska będzie zniewolona, a Polak biedakiem.
~Janosik 5-11-2018 9:14
Do Loniek . Mowa o Hakenkreuz.
~Do Juranda 5-11-2018 15:01
Ty,Krzysztofek,i co ci ten twój socjalizm dał?To,że teraz szperando po śmietnikach uskuteczniasz na stare lata.Szóstka z przodu a ty dalej w tą utopię Marksa i Engelsa wierzysz.Wsiadaj na swoją kozę ze złomowiska,załóż na gały te dna od butelek i pomykaj do Moskwy na pielgrzymkę,grób Lenina odwiedzić.Może jego kukła natchnie cię do przemyśleń.
57jurand 5-11-2018 16:36
Do zasrańca z 09 :14 gdzie i kiedy stwierdziłem ,że PRL był ok,y?Ciulu brak ci argumentów to walisz po personaliach j..baj się, tyle w temacie.Janosiku szacunek dla ojca . Napisałem dlatego o tych medalach bo ci górnicy hipokryci dzisiaj udawają ,że tylko krzyżami ich dekorowali. To ni przyczynili sie do tego ,że gornictwo zniknęło z wałbrzyskich okolic.
~Obserwator_Rzeczywistości 7-11-2018 12:27
1/3 pierdzące dziadki + klechy brzuchate. Księża przyszli wiadomo - dzieci na scenie. Na stos z tą czarną bandą dewiantów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Modernizują Cieszów

Utrudnienia na Białym Kamieniu

Przyjedzie Duda

Wędkarska przygoda

Frekwencja dopisała