MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Odzież dla potrzebujących

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 2 grudnia 2009, 13:53
Aktualizacja: 14:00
Autor: Kama
Fot. NW
Kilkadziesiąt worków z odzieżą zimową podarowali wałbrzyszanie potrzebującym mieszkańcom Gostkowa.

Wspólnota Samorządowa „Nowe Miasto” przekazała czterdzieści trzy ogromne worki z odzieżą zimową dla potrzebujących mieszkańców Gostkowa.

W akcję włączyła się tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która otrzymała od Gminy samochód dostawczy, po czym dostarczyła darowiznę do siebie do remizy. Tam odzież zostanie posortowana i przygotowana do wydania. W inicjatywę włączyły się również tamtejsze dwie parafie, które będą informowały mieszkańców o możliwości skorzystania z tej formy pomocy.

Dodatkowo został przekazany nowy wózek inwalidzki dla schorowanego mieszkańca Gostkowa. Sprzęt pozyskał Kazimierz Wrzosek, członek Wspólnoty Samorządowej ,,Nowe Miasto”.

- Cieszę się, że znów mogliśmy komuś pomóc – mówi Dariusz Mroziki Przewodniczący Wspólnoty Samorządowej „Nowe Miasto”.

Jeśli ktoś chciałby podarować odzież potrzebującym, to może ją przynieść do nowej siedziby Wspólnoty Samorządowej ,,Nowe Miasto”, która mieści się przy ul. 11 Listopada 119. Najlepiej w czwartek, między godz. 17 a 19.

Czytaj również

Czas na powiat

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Miasto broni strażników

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~K. 2-12-2009 19:29
Proponuję takie zbiórki w kazdej dzielnicy co jakiś czas robić. Albo ogłaszać wcześniej na przykład przyklejając ogłoszenia na klakach schodowych, a potem przejechać się po mieście i wszystko zebrać. Nie kazdy, kto jest chętny i wielkiego serca ma możliwość przewiezienia ciuchów na własną rękę.
~Ewa 2-12-2009 20:51
Popieram, bardzo dobra inicjatywa! Przynajmniej wiadomo, że trafią do potrzebujących.
~Igła 3-12-2009 0:37
A co to? W Gostkowie powódź była? Czy może inny kataklizm?
~Teresa 3-12-2009 16:19
Z całym szacunkiem a co u Nas nie ma potrzebujących na Nowym Mieście jest pełno biednych rodzin jeżeli tam działacie pomóżcie swoim a potem kiedy zostanie możecie pomagać innym.Cel szlachetny tylko dlaczego w innym mieście?. Zgadzam się że wszędzie są potrzebujący ale pomyślcie wpierw o swoich podopiecznych gdzie może jakieś dziecko z Nowego Miasta nie poszło do szkoły bo nie miało kurtki bo rodziców po prostu nie stać na kupno.
~justyna 11-12-2009 17:48
Jeśli sortują odzież to skąd mam wiedzieć czy sobie nie wybiorą parę lepszych sztuk.
~mieszkaniec Nowego Miasta 18-01-2010 20:13
Wspólnota wydaje odzież co każdy czwartek dla wszystkich osób, jak również mieszkańców Nowego Miasta. Co do przekazywanych darów czy to dla osób z powodzi, czy też potrzebujących, Wspólnota dzięki ogromnej pomocy mieszkańców Wałbrzycha ma możliwość przekazywania również odzieży do miejscowości ościennych i to też właśnie robi! Z tego co widziałem bo oprowadzono mnie po lokalu jeżeli dalej będziemy hojni przekazując odzież Wspólnocie - nie zabraknie jej dla nikogo!!! Wałbrzych górą ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Upamiętnili rocznicę

Przyjedzie Duda

Nowe eksponaty

Intensywnie koło Tesco