MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji

Wiadomości: Region
Niedziela, 3 kwietnia 2016, 10:51
Autor: opr.red.
Fot. red.
Za nielegalne posiadanie broni i amunicji odpowie przed sądem mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z powiatu świdnickiego. Pistolet gazowy oraz 30 sztuk amunicji funkcjonariusze znaleźli w jego domu. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach , wykonując czynności służbowe, usłyszeli huk wystrzału z broni. Policjanci udali się na miejsce, skąd doszedł ich ten hałas. Podejrzewali, że jeden z mieszkańców budynku wystrzelił z broni. Podejrzenia potwierdziły się. Na miejscu zastano 25-letniego mężczyznę, w którego domu policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń gazową oraz 30 sztuk amunicji. 25-letni mężczyzna, posiadający nielegalnie broń, został zatrzymany.

Właściciel broni tłumaczył się, że pistolet kupił w Niemczech i nie wiedział, że potrzebne jest stosowne zezwolenie. Przyznał również, że tego dnia spożywał alkohol w towarzystwie znajomych i to pod wpływem alkoholu zdecydował się wyjść na podwórko i wystrzelić z broni. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie na zawartość alkoholu wykazało u 25-latka niemal 3 promile.

Zatrzymany usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Za czyn, o który jest podejrzany, w świetle przepisów, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Czytaj również

Napadł na nastolatka

Powrót za kraty

Sparingi Górnika

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~emigrant 3-04-2016 11:23
Z takiej "broni" to mozna co najwyzej kundle na ulicy straszyc lub robic halas na sylwestra, a policja robi z tego czlowieka bandyte i terroryste. Zenada i glupia nadgorliwosc. Trzeba bylo pouczyc, zabrac ta zabawke i wrzucic do Bystrzycy a nie niszczczyc zycie mlodemu glupolowi dla usmiechu komendanta, statystyki oraz uciechy mediow.
~Wacuś 4-04-2016 14:52
Pewnie kupił sobie Walthera na wkłady hukowe PAK 9mm. Średnica lufy poniżej 6mm. Mogą mu naskoczyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Nagminnie łamią przepisy

Areszt za rozbój

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Świebodzice mogą – Wałbrzych się nie decyduje