Czytających: 4568

Wałbrzych: Odpadły z pucharu

Niedziela, 1 grudnia 2019, 9:55
Aktualizacja: 10:07
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych zawiodły i w meczu o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski przegrały u siebie z Olimpią Szczecin 2–3.

Mecz do 40 minuty przebiegał przy przewadze wałbrzyszanek, ale nie potrafiły one wykorzystać stworzonych sytuacji. Tymczasem gola do szatni dla ekipy ze Szczecina zdobyła Bińkowska. W drugiej połowie kibice zobaczyli więcej goli. Już w 50. minucie akademiczki doprowadziły do wyrównania po tym jak na strzał z dystansu zdecydowała się Ostrowska, a fatalny błąd popełniła bramkarka Olimpii. Jednak kilku minut później znów goście wyszli na prowadzenie po tym jak Sapor wpadła z piłką do własnej bramki. W 63. minucie stan pojedynku wyrównała Rapacka, która wykorzystała dokładne podanie Głąb. W regulaminowych 90 minutach należy jeszcze odnotować dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę dla zawodniczki z Wałbrzycha Ostrowskiej. W początkowych minutach drugiej części dogrywki, Olimpia zadała decydujący cios i zdobyła gola dającego jej awans do kolejnej rundy.

AZS PWSZ Wałbrzych - Olimpia Szczecin 2-3 po dogrywce