MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Odkrycie na boisku w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Czwartek, 28 kwietnia 2016, 14:17
Aktualizacja: 18:59
Autor: red
Fot. UM Głuszyca
Marcin Kozłowski, głuszyczanin, przedstawiciel Fundacji Poszukiwań Historycznych złożył w obecności mediów oświadczenie dotyczące wykonanych badań magnetometrem na boisku sportowym w Głuszycy przy ul. Dolnej.

Głuszycki poszukiwacz wskazał miejsce, w którym udało się w ostatnim czasie ustalić duże ilości metalu znajdującego się pod obecnymi ławkami kibiców. Magnetometr wskazał , że metalowe znalezisko ma długość 4 metrów i szerokość 1,5 m.
- O miejscu tym opowiadał mi wujek, brat bliźniak mamy. Wujek pamięta, że w jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku, kiedy był dzieckiem, bawił się we wskazanym miejscu działem, które z czasem zostało przysypane żwirem. Jest duże prawdopodobieństwo, że pod obecnymi ławkami kibiców znajduje się działo hitlerowskie o dużym kalibrze- mówi Marcin Kozłowski, który o znalezisku poinformował już Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i uzyskał zgodę Gminy Głuszyca na podjęcie dalszych prac poszukiwawczych.

Jak zapewnia zgłaszający znalezisko dalsze prace poszukiwawcze będą prowadzone w najbliższym miesiącu. Na boisku obecny był także Henryk Kmiecik, przedstawiciel Fundacji Poszukiwań Historycznych, która sfinansuje poszukiwania na głuszyckim boisku sportowym.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tragedia na Podzamczu

Tunel w Szczawnie

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Wałbrzych Centrum

Raport prezydenta

Zarząd Powiatu z absolutorium

Galeria znów otwarta

Warta dla wałbrzyskiego szpitala