MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Odebrali Reksia właścicielom

Wiadomości: REGION, Olszyniec
Piątek, 29 kwietnia 2016, 9:00
Aktualizacja: 15:23
Autor: red
Fot. użyczone
Poszukujemy domu dla psa, który wabi się Reksio i który został odebrany właścicielom, którzy znęcali się nad zwierzęciem.

W środę 27 kwietnia o godz. 12.00, w związku ze zgłoszeniem zagłodzonego i maltretowanego psa, przedstawiciele Gabinetu Weterynaryjnego - lek. wet. Katarzyna Mrowiec i tech. wet. Malwina Witek wraz z policją z głuszyckiego komisariatu, przeprowadziły interwencję związaną z odbiorem zwierzęcia na podstawie art. 6 i 7 ustawy o ochronie zwierząt.

Podczas przeprowadzonych czynności ustalono, że pies o imieniu Reksio, rasy mieszanej, wiek 7-8 lat, wielkość do kolana, waga 12,6 kg znajdował się w Olszyńcu. Właściciele zwierzęcia mieszkają w tej miejscowości. Ze względu na zagłodzenie i wyniszczenie psa, wyłysienie 80% powierzchni ciała, stwierdzono, że dalsze pozostawienie zwierzęcia w Olszyńcu zagraża bezpośrednio jego życiu, zatem zdecydowano się na odbiór psa zgodnie z art . 7 ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt.

Zostało ono przetransportowane do Gabinetu Weterynaryjnego Malwiny Witek przy ul. Ogrodowej 5 w Głuszycy, gdzie zostało przebadane weterynaryjnie i została mu zapewniona właściwa opieka.

Teraz szukamy domu tymczasowego lub stałego dla Reksia, gdzie będzie mógł rozpocząć nowe życie. Tel do kontaktu: 668 238 816.

Czytaj również

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Ulga za bioodpady

Powiat dba o pracowników

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 29-04-2016 17:24
Co za zwyrodnialcy. Ma taki piękny pyszczek i nadzieję w oczach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ranking kredytów gotówkowych

Odwiedli go od skoku

Napadł na nastolatka

Warta dla wałbrzyskiego szpitala

Przedszkola ruszą tylko częściowo