Czytających: 4565

Wałbrzych: Odbył się tradycyjny Memoriałowy Bieg Sztafetowy im. Zbigniewa Klimka

Piątek, 22 lutego 2013, 13:20
Wałbrzych: Odbył się tradycyjny  Memoriałowy Bieg Sztafetowy im. Zbigniewa Klimka
W okolicach powstającej obwodnicy obok Wzgórza Gedymina sztafety biegowe rywalizowały w kolejnej edycji Memoriału Zbigniewa Klimka.

Tym razem na starcie stanęło 6 sztafet. Biegacze mieli do pokonania dystans 1200 merów każdy. Wygrali zawodnicy Dębów Wałbrzych w składzie: Magda Kaczuga, Michał Kaczuga, Kazimierz Kaczuga, Kazimierz Urbaniak, Janusz Kaczuga, Mirosław Kaczuga. Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta biegaczy ze Świdnicy w składzie: Zuzanna Światowa, Halina Szczęsna-Radzikowska, Sebastian Skonieczny, Grzegorz Piotrowski, Ryszard Gurgul, Radosław Światowy. Na najniższym stopniu podium stanęli biegacze Dębów II Wałbrzych w składzie: Joanna Blitek, Krzysztof Marciniak, Łukasz Samiec, Marek Świder, Ryszard Blitek, Kamil Pernej.

Najstarsza sztafeta liczyła łącznie 343 lata , co jest nowym rekordem biegu. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Tymczasem we Wrocławiu odbył się Bieg Natury na dystansie 5 km. Z naszych biegaczy najwyżej sklasyfikowany został Szymon Woźniak ze Szczawna Zdroju, który zajął 27. miejsce. Barbara Blitek z Wałbrzycha była 121., a Dorota Maślankiewicz z Wałbrzycha ukończyła bieg na 144. miejscu.