MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Odbudują bacówkę?

Wiadomości: REGION, Lubomin
Piątek, 8 września 2017, 12:10
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. Piotr Skomorokiewicz
W ostatnich dniach pojawiła się informacja o możliwej reaktywacji Bacówki pod Trójgarbem. Na odpowiedź na pytanie, czy turyści ponownie będą mogli zatrzymać się w Lubominie jest jednak za wcześnie.

Po kilkuletnich próbach sprzedaży budynku dawne schronisko PTTK kupił właściciel kompleksu Dworzysko. Choć w ostatnich miesiącach budynek został rozebrany i została tylko podmurówka, pojawiły się głosy, że nowy właściciel ma pomysł na powrót do koncepcji schroniska.
- Trwają pewne rozmowy z właścicielem, ale nie chciałbym zdradzać jakichś szczegółów, żeby, jak to się mówi nie „spalić” tego tematu – mówi Mirosław Lech, wójt gminy Stare Bogaczowice.

Budowa Bacówki pod Trójgarbem trwała blisko osiem lat. Obiekt oddano do użytku w 1984 roku. Swoją architekturą nawiązywał do architektury beskidzkiej, obcej w Sudetach. W dwupiętrowym budynku przenocować mogło maksymalnie 30 osób w sześciu pokojach. Na terenie obiektu działała również restauracja i bar. W 2009 roku schronisko zostało uznane według magazynu "n. m. p." za najgorsze schronisko górskie. W tym samym roku Bacówka pod Trójgarbem została zamknięta. Brak zainteresowania i pogarszający się stan techniczny obiektu doprowadziły kilka miesięcy temu do rozbiórki dawnego schroniska.

Czytaj również

Dolny Śląsk liderem

Lokale na sprzedaż

Świętowano inaczej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jerzy 13-09-2017 22:35
Bardzo sie ciesze ze jest taki pomysl Uwazam ze napewno znalezli by sie chetni do odwiedzenia schroniska poniewaz jest to piekne miejsce

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zbudują siłownię

Wałbrzych Centrum

Raport prezydenta

Księgowość w kwarantannie

Skorzystaj z oferty