MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

O nowym komisariacie i komunikacji miejskiej słów kilka

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 30 września 2015, 7:25
Aktualizacja: Czwartek, 1 października 2015, 7:18
Autor: PAW
Fot. Robert Bajek
Podczas sesji Rady Miasta Wałbrzycha prezydent Roman Szełemej w swoim wystąpieniu odniósł się do dwóch bardzo ważnych dla wałbrzyszan kwestii, a mianowicie budowy nowego komisariatu policji oraz funkcjonowania komunikacji miejskiej.

Przypomnijmy, że 15 listopada 2011 roku w wałbrzyskim Ratuszu ówczesny Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Ryszard Błażnik, prezydent Roman Szełemej i burmistrz Szczawna Zdroju Tadeusz Wlaźlak podpisali „Porozumienie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Wałbrzycha i Szczawna – Zdroju”. Omówiono wstępne założenia lokalizacji i budowy nowego komisariatu policji, którym swoim zasięgiem działania obejmować ma Szczawno - Zdrój oraz północne dzielnice Wałbrzycha.

W 2013 roku Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Wojciech Ołdyński i burmistrz Szczawna Zdroju Tadeusz Wlaźlak podpisali akt notarialny darowizny. Położony przy ulicy Łączyńskiego teren o ogromnej powierzchni został przekazany z przeznaczeniem pod budowę Komisariatu Policji I. Zbudowanie nowego obiektu ma na celu poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców Wałbrzycha i Szczawna – Zdroju oraz polepszenie warunków obsługi obywateli, a także podniesienie standardu pracy policjantów i pracowników cywilnych.
- Koszt budowy tego olbrzymiego komisariatu to około 25 milionów złotych – mówi prezydent Roman Szełemej. – Jesteśmy na etapie finalnym i istnieje szansa, że jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace przy budowie, bowiem pozwolenie już jest. Środki na sfinansowanie tego zadania mają pochodzić głównie z Komendy Głównej Policji oraz z Ministerstwa, choć liczymy się z tym, że jako gmina będziemy musieli dołożyć około 1 miliona złotych. Gmina Szczawno Zdrój przekazała działkę pod budowę komisariatu i to jest jej wkład.

Prezydent parę zdań poświęcił też komunikacji miejskiej.
- Przedłużyliśmy funkcjonowanie linii nr 2 do Kuźnic w gminie Boguszów-Gorce – mówi Szełemej. – Rozwijamy stale połączenia aglomeracyjne. W wielu przypadkach te połączenia bronią się ekonomicznie, do innych dokładamy, ale ma to wiele innych walorów, bowiem liczba pasażerów stale rośnie, co w innych miastach jest rzadko odnotowywane. Ponadto powstają wciąż nowe przystanki i komfort podróżowania komunikacją miejską stale się polepsza.

Czytaj również

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

Centrum z prawdziwego zdarzenia

Wraca temat śmieci

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 29-09-2015 19:38
Uprzejmie proszę utworzyć linię do Kamiennej Góry oraz linię do Nowej Rudy Słupca
~czerwony z sb 29-09-2015 21:48
jazda z skunksami ktorzy za bilety nie placa rzeczywiscie komfort pierwsza klasa
~Zb. Michurski 30-09-2015 8:40
Mam nadzieję, że nowy komisariat będzie bardziej przyjazny od tych już istniejących, a w szczególności nie będzie obywatela witała stalowa krata i pytanie dyżurnego - CZEGO? Czego - to ja mam ochotę zapytać - boicie się panie i panowie policjanci, że kryjecie się za kratami? Tak ma wyglądać współpraca policji z obywatelami? Co policja ukrywa, że musi w każdym komisariacie budować kraty? Jeśli nic, to nic nie stoi na przeszkodzie aby wszystkie je usunąć. W tekście czytam - Zbudowanie nowego obiektu ma na celu (...) polepszenie warunków obsługi obywateli, a także podniesienie standardu pracy policjantów i pracowników cywilnych. No właśnie można to osiągnąć likwidując już istniejące kraty i nie budowanie kolejnych. Bo to splendoru policji nie dodaje, a wręcz przeciwnie.
~Jarosław K. 30-09-2015 9:11
Jak zawsze trzeba najpierw trzy dni myśleć a w ciągu jednego dnia podejmować decyzję . A w Wałbrzychu działa się całkiem odwrotnie jedne dzień lub godzinę myśli a potem trzy lata poprawia. Tak tez postąpiono z Komisariatami Policji - najpierw zlikwidowano kilka które były prawie w każdej dzielnicy a teraz mowa jest o budowie nowego. Ot i cała utopijna gospodarka naszych władz. Pieniądze podatników wydawane są na prawo i lewo na bezsensowne i nie trafione inwestycje.
~wałbrzycha 30-09-2015 12:02
połączenia aglomeracyjne nowego linie Autobusu Czarny Bór,Kamiennej Góry,Stare Bogaczowice, Świdnica, Nowa Ruda, Świebodzice,Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz, Marcinowice, Lubawka.
~redzi 30-09-2015 12:17
Zapraszam pana prezydenta do przejażdżki autobusem nr 2 o przedłużonym kursie do Gorc aby się przekonał w jakich "komfortowych " warunkach jeżdżą pasażerowie tej linii. W godz. 13,00-16,30 wsiąść do tego autobusu już od Ogrodowej (w stronę Gorc ) to prawdziwe szczęście. Możemy wydłużać kursy choćby do Karpacza, ale dlaczego to robimy kosztem pasażerów głównie mieszkańców Sobięcina. Skoro wydłużamy kurs to wiadomo, że autobusy powinny kursować częściej a nie tylko dokładamy pasażerów i jeszcze się tym szczycimy, że pasażerowie mają wygodę( jaką w takich warunkach ?). Wprowadźmy więcej autobusów na tą linię w w/w godzinach a będziemy mogli mówić o komforcie. Z poważaniem: zmęczona pasażerka linii 2 z Sobięcina
~hmmmm o tasmach 30-09-2015 12:52
Kolejna podejrzana sprawa pojawia się w rozmowie szefowej Bumaru z Rynasiewiczem. Chodzi o Andrzeja W., szefa Instytutu Transportu Samochodowego. Oficjalnie jesienią 2013 r. został zwolniony za „bałagan z egzaminami na prawo jazdy”. Rynasiewicz przedstawia to tak: „On zrobił taką rzecz, słuchajcie, jego musiało się zwolnić albo do prokuratury. On sam sobie wypłacał [pieniądze] za projekty europejskie, sam ze sobą podpisywał umowy, 400 tys. sobie wziął. I najlepsze, że zapłacił w Warszawie ekspertom, którzy zrobili mu opinię, że tak naprawdę to mógł to sobie wziąć. Mógłby siedzieć, bo sam ze sobą podpisał te umowy, sam sobie zlecił, sam podpisał i sam wypłacił”
~hmmm nowe tasmy 30-09-2015 12:53
No i super BABA Bienkowska nadaje znow: Bieńkowska mówi, że posłuży się wynikami kontroli z 2011 r. i zrobi tak, „by wyszło dobrze”. Bieńkowska: „To znaczy wiadomo, że to nie jest prawda, ale co, kto będzie te pieniądze zwracał? Ja wiem, jak jest, kontrole robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze. A jest źle, ale to są setki milionów złotych”
~hmmmm o tasmach 30-09-2015 12:54
zalatwic prace, do lezenia, ze nie trzeba przychodzic do pracy? I gruba kase kosic? Myslicie ze to tylko w Wałbrzychu PO tak robi jak z doradcami prezydenta? Otoz nie: Ty masz od 1 lipca pracę, ale kto ci mówi, żebyś ty chodziła do pracy. Masz etat, a nie to, że masz chodzić do roboty, bo wiesz, to jest różnica. Będziesz tam referentką do spraw różnych, no i tyle, nie będziesz się ruszać, będziesz leżeć…By ZYlo sie lepiej SITWIE!!!
~Jarek K. 30-09-2015 13:56
Poczekajmy do zimy i wtedy się okaże z jaką częstotliwością będą kursowały te " Aglomeracyjne autobusy " wyłożą się na liniach w kierunku Jedliny, Boguszowa Gorc, i dalej . A jak corocznie ZIMA nas zaskakuje . A wiadomo na dzień dzisiejszy już snuje się plany wydłużenia linii, ale nić nie wspomina się o zwiększeniu taboru w Ś K A- które obsługuje nasz rejon. Kampania Wyborcza w każdym calu w tym okresie ponad wszystkie inne bolączki Wałbrzyszan i okolicznych miejscowości.
~gdfhgfhf 30-09-2015 18:11
niech ta policja sie wkońcu zmieni a nie że biją niewinnych ludzi
~ 1-10-2015 1:20
Miasto nie posiada żadnych dodatkowych autobusów. Na Linii 10 skandal. Jeżdzi 1 nyska. Autobus w soboty dojeżdża do 18,30 pózniej ludzie idą na piechote ze zmiany popołudniowej. Linia 8 dojeżdża na Konradów jako linia widmo. Nie wiadomo po co i w którą strone jedzie. Miasto niema dodatkowych autobusów bo wszystkie wypuściła do Rzeczki, Walimia, Mieroszowa, Andrzejówki, Głuszycy, Jedliny, Dziećmorowic, Gorc i Kuźnic. Okazuje się że na stanie jest 1 autobus. Ciekawe jak przyjdzie zima i z 4 autobusy utkną w zaspie, albo sie zepsują. Skandal żeby nie było wozów zastępczych stojących na zajezdni.
~ 1-10-2015 1:23
Ponoć linia 5 ma jeździć do Dzierżoniowa?
~hmmmm 1-10-2015 10:17
Milicja wygrala auta hybrydowe z WBP. Jak to sie ma do: "niby fajnie - a gdzie sa oficjalne wyniki?? i jak ma sie projekt "policyjny" do zasad WBP 2016?? - zarzadzenie prezydenta 367/2015... kto złożył ten projekt? jak ten projekt sie ma do par1 pkt 3 zarzadzenia tj. finansowane beda tylko zadania zlokalizowane na mieniu gminnym?" Czy ja tez moge startowac w konkursie WBP na sprzet dla mojej prywatnej firmy? wyposaze sobie firme za 500tys... 2 tysiace glosow spokojnie zbiore... co wy na to lemingi moge taki skok na kase z waszych podatkow zrobic, jak zrobila milicja z PO?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przyjdź na warsztaty

Otrzymali ozonatory

Dodatek solidarnościowy

Zabawa gwarantowana

Mogli zrywać czy też nie?