Zalogowanych: 5

Kłodzko: Nysa znów mocniejsza

Czwartek, 13 września 2012, 12:28
Aktualizacja: 12:29
Kolejny sparing mają za sobą koszykarze wałbrzyskiego Górnika. Nasi ponownie zmierzyli się z II–ligową Nysą Kłodzko i to ponownie rywale okazali się lepsi.

W meczu rozegranym kilka dni wcześniej w Wałbrzychu, Górnik uległ nieznacznie ekipie z Kłodzka 75-82. Rewanż został rozegrany w Kłodzku.

O losach tego spotkania zadecydowała pierwsza kwarta. Zespół Nysy z trzema byłymi koszykarzami Górnika w składzie (Ratajczak, Kowalski, Józefowicz) odskoczył na 13 punktów. Wałbrzyszanie mieli problemy zwłaszcza z grą w defensywie i pozwolili Nysie w pierwszych 10 minutach zdobyć aż 32 punkty. Druga kwarta była bardzo wyrównana i do przerwy Nysa prowadziła 50-37. W trzeciej kwarcie gospodarze znów dorzucili parę punktów do swojej przewagi. W naszych barwach skutecznie grali Buczyniak, Iwański i Łabiak, ale z drugiej strony brylowali Malona, Kowalski i Barycz. Ostatnia kwarta nie zmieniła losów pojedynku i Nysa ostatecznie zwyciężyła 98-79.

Doral Nysa Kłodzko – Górnik Wałbrzych 98-79 (32-19, 18-18, 22-17, 26-25)

Górnik: Buczyniak 17, Iwański 17, Łabiak 16, Fedoruk 11, Murzacz 7, Myślak 5, Maryniak 2, Grzywa 2, Narnicki 2, Borzemski 0, Wieczorek 0, Jaskólski 0.