MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Nowy parking

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 30 września 2019, 8:23
Aktualizacja: Wtorek, 1 października 2019, 8:30
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj przy wjeździe na cmentarz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Anny w wałbrzyskiej dzielnicy Szczawienko odbyło się uroczyste otwarcie placu manewrowego z miejscami parkingowymi.

Plac manewrowy zawierający miejsca parkingowe został utworzony w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. Inicjatorem złożenia takiego projektu był ks. Jerzy Osoliński - proboszcz Parafii pw. św. Anny, który do swojego pomysłu przekonał Radę Parafialną, Radę Wspólnoty Samorządowej i mieszkańców Szczawienka. Wartość tego projektu to blisko 164 tysiące złotych. Wykonawcą prac było przedsiębiorstwo Roberta Zimnego. Warto zaznaczyć, że projekt ten został wybrany do realizacji w 2017 roku, jednak z kilku powodów nie mógł być od razu zrealizowany, o czym mówił wczoraj Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha:

- Wniosek złożony przez księdza, z poparciem mieszkańców i radnych spowodował, że w ubiegłym roku można było ten projekt zacząć realizować. Okazało się, że projekt który miał wartość kilkudziesięciu tysięcy, był niedoszacowany, dlatego że pani konserwator zabytków złożyła w stosunku do nas takie wymagania jeżeli chodzi o kostkę brukową, granitowe otoczenie, rodzaj ogrodzenia, że musieliśmy cały projekt raz jeszcze przepracować i w tym roku zakończyć. Nie bez kłopotów - nie ma w tej chwili jak wiadomo zbyt wielu firm, które się decydują na takie projekty.

Z kolei proboszcz Jerzy Osoliński dziękował zarówno prezydentowi, jak też radnym, parafianom i mieszkańcom Szczawienka za wsparcie i dążenie do realizacji tego projektu:

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim panu prezydentowi, bo nawet moje zaangażowanie nic by nie dało, gdyby nie wsparcie pana prezydenta. Wykonawcy podziękować też wypada, bo z tego co się dowiedziałem wymagania pani konserwator były wyjątkowe, a on im wszystkim podołał. Podziękowania należą się też radzie, miejskim radnym i mieszkańcom. Na chwałę ludziom, na chwałę Bogu, niech to świeci przykładem. Możemy być dumni.

Twoja reakcja na artykuł?

12
60%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
30%
Przeraża

Czytaj również

Postępy widoczne

Przygotowują boisko

Duda w Wałbrzychu

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~D... 30-09-2019 14:27
Położono trochę kostki takiej prawdziwej, trwałej - granitowej, a nie betonowego badziewia, które by się kruszyło po kilku latach. Bardzo dobrze, teraz pod cmentarzem będzie gdzie auto postawić i nie trzeba będzie przez błoto się przedzierać. Kosztowało to nieco ponad 160 tyś., co jest ceną adekwatną do wykonanej pracy: ani nie jest po taniości, ani przepłacone. Praca, w skali miasta, dość drobna, dość często przecież ktoś przed domem otoczenie wykańcza i żadnej fety z tego powodu nie urządza. Zastanawia mnie więc, po co całe to show z Panem Prezydentem osobiście i z przecinaniem wstęgi? Prezydent nie ma nic lepszego do roboty? Rozumiem, że wybory idą i każda wstęga waży kilka dodatkowych głosów, więc warto ich wiele przecinać, ale przecież Pan Prezydent nie kandyduje, prawda? Może więc chodzi o to, żeby pokazać, że cały ten budżet obywatelski to jednak istnieje i działa? Wprawdzie tylko z rok poślizgu wyszło, ale się udało... Ładnie, bardzo ładnie. A pozostałe projekty w kolejce z lat ubiegłych? Też się doczekają? To ważne, bo lada chwila doczekamy sytuacji, że tych zaległych, wybranych ale nie zrealizowanych będzie więcej niż tych nowych, z kolejnej edycji, która już się przecież toczy... Ech Roman, Roman... Weź Ty może zatrudnij sobie ze dwóch profesjonalnych PRowców, takich kierunkowo wykształconych i do tego z doświadczeniem w zawodzie, bo ten kto odpowiada dzisiaj za obsługę medialną Prezydenta Wałbrzycha robi temu urzędowi więcej szkody niż korzyści...
~xyz 30-09-2019 15:45
do: ~D... (14:27)
A Ty się puknij w twój PiSowski łep. Jak Karczewski otwiera wyremontowany dworzec w Jaworzynie to ci pisiorze to nie przeszkadza. PiS to zaraza.
~D... 30-09-2019 16:19
do: ~xyz (15:45)
Ale ja nie mam PiSowskiego łepa - cokolwiek to jest - ani też zupełnie nie mam nic PiSowskiego, bo mnie ta akurat partia brzydzi okrutnie, gdyż zalatuje od niej powracającą komuną - co wywołuje niesmak, gdyż jestem z takiego rocznika, który coś tam jeszcze z czasów komuny pamięta... Jak na hejtera - trolla to dość zaskakująco trudno idzie Ci czytanie ze zrozumieniem, bo akurat mój wpis nie był wymierzony w Pana Prezydenta, a raczej był pełen troski o poziom medialnej obsługi tego urzędu... Ach, już wiem! EUREKA! To Ty jesteś za tą obsługę odpowiedzialny, tak? To by nam się wszystko ładnie wyjaśniło... :-p
~ 30-09-2019 20:00
do: ~xyz (15:45)
I co tak szczekasz tępaku. Naucz sie czytać ze zrozumieniem.😁
~Piniędzy nie ma i nie będzie 1-10-2019 10:19
do: ~D... (14:27)
Za rok pojawi się tam znikąd parkometr. I piniondze sie znajdom
~Michałek 30-09-2019 15:45
Jestem Michałek proszę o głos i obiecuję że nie będę kłamał.
~HEJTER=ZERO 30-09-2019 19:59
do: ~Michałek (15:45)
Jesteś śmierdzącym trollem i hejterem😊
~zźż 30-09-2019 15:57
A co to jest łep? Tak tylko pytam.
~marek aureliusz 30-09-2019 20:29
Łep, to część ciała piszących powyżej, a szczególnie tych z sekty, chorych na tvnozę. Łep z wyglądu przypomina głowę, tylko różni się zawartością.
~Jahwe 1-10-2019 0:13
Bardzo fajnie będzie gdzie auto umyć, na cmentarzu jest woda, zawsze ktoś zostawi wiadro i szmatkę, super inicjatywa
~Piott 1-10-2019 6:47
Kolejny temat na „bajery” film ! A na komentarz szkoda papieru i czasu .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sanikom inwestuje

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

WORD–y wracają do formy

Wakacje w Muzeum