MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Nowoczesne przystanki w Jedlinie–Zdroju

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Piątek, 1 grudnia 2017, 7:40
Autor: red
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Podróżujący mieszkańcy oraz przybywający do Jedliny–Zdroju turyści i kuracjusze korzystający z komunikacji zbiorowej mogą, czekając na autobus, schronić się w nowoczesnych, przeszklonych przystankach autobusowych.

Gmina Jedlina-Zdrój wymieniła i zmodernizowała wszystkie przystanki na terenie miasta. Trzy z nich przebudowane zostały na centra przesiadkowe ze środków pozyskanych przez gminę w ramach wdrażania strategii niskoemisyjnych. Główne centrum to Plac Zwycięstwa. Tutaj można zaparkować samochód lub zostawić rower i dalej podróżować autobusem. Zamontowano też nowoczesny elektroniczny rozkład jazdy. W pozostałych dwóch centrach oprócz wiat, ławek znajdują się stojaki na rowery. Na ulicy Noworudzkiej/Hożej powstała pętla dla autobusów, z której korzystają podróżujący zarówno w kierunku Wałbrzycha jak i Głuszycy. Ze środków własnych Gmina wymieniła wiaty w pozostałych pięciu przystankach. Równocześnie zagospodarowano, a wiosną będą nasadzone nowe rośliny w bezpośrednim ich otoczeniu.

Czytaj również

Na przekór pandemii

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Lato na Dzikowcu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 1-12-2017 8:18
Takie przystanki są już w każdej gminie. Wielkie halo.
~Alek 1-12-2017 8:41
Jak to ? to już zrezygnował burmistrz z jego cudownego pomysłu drewnianych przystanków w kształcie " grzybka"? " a szkoda, takie amerykańskie były ". Tak jest z każdym pomysłem. Ważne że szum wokoło niego, że tyle on robi i hohho.. Wydrukował mapkę szlaków wokół góry Borowej i Jałowca a tam taki bajzel, zero oznaczenia szlaku. Słaby turysta zgubi sie po 5 km. Zacznijcie coś nareszcie robić profesjonalnie i do końca, a później można się chwalić.
~ 1-12-2017 9:12
a,u,nas,w,gluszycy,cora,pieknie,zadowolony
~gohciu 1-12-2017 17:18
Uuuu..nowoczesność w domu i zagrodzie. @Alek celne uwagi. Ta "profesjonalność" to szum medialny i siwy dym... A "najsamprzód";))) pochwały wobec samych siebie.
~maria, 1-12-2017 19:38
orpel twok cza sjuy minal wypad zaliczy wkonczu chlopie
~L4 2-12-2017 13:18
To Mucha załatwił
~ 2-12-2017 14:38
a,nasza,gluszyca,,piekna,,to,dar,nieba,snieg,pokryl,to,co,trzeba,,ta,zima,sie,przydala,iteraz,jest,narescie,uroczo,i,czysto

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Schronisko w wakacje

Zagłosuj na wakacjach

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Oświadczenie burmistrza

Wymień ogrzewanie