MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowoczesna przestrzeń CK–MBP w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Czwartek, 17 stycznia 2019, 6:30
Autor: red
Fot. organizatorzy
Spotkanie podsumowujące realizację projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy” odbyło się w wyremontowanej głuszyckiej bibliotece. Dzięki przeprowadzonym pracom przestrzeń gminnej instytucji kultury stanie się miejscem przyjaznym dla mieszkańców chcących skorzystać z oferty czytelniczej i kulturalnej.

W ramach projektu przeprowadzono remont i modernizację pomieszczeń i korytarzy w części budynku CK-MBP wraz z remontem i modernizacją pomieszczeń sanitarnych oraz z przebudową strefy wejścia i z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Wymianie i renowacji poddane zostały także stolarka okienna i drzwiowa. Przeprowadzono również wymianę instalacji elektrycznej, teleinformatycznej oraz części instalacji centralnego ogrzewania.

Środki na remont i modernizację głuszyckiego Centrum Kultury pozyskane zostały w ramach programu „Infrastruktura Domów Kultury” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przyznał dotację dla Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. Realizację projektu wsparła wkładem własnym Gmina Głuszyca. Całość zadania wyniosła 341 666,50 zł, z czego 80% dofinansowania pochodzi ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury , a 20% wartości zadania stanowi wkład Gminy Głuszyca.
- Podziękowania za finansowe wsparcie kierujemy do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego reprezentowanego przez dyrektora Narodowego Centrum Kultury - dr. hab. Rafała Wiśniewskiego, prof. UKSW oraz do burmistrza Głuszycy Romana Głoda. Dziękuję osobom, które przygotowały wniosek projektowy oraz wszystkim, którzy dokładali starań, by inwestycja została właściwie zrealizowana– powiedziała p.o. dyrektora CK-MBP Sabina Jelewska.

Burmistrz Głuszycy Roman Głód przekazał także podziękowania Michałowi Dworczykowi, szefowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, posłowi na Sejm RP.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dotacja dla ZPL–u

Wyłonili wykonawcę

Wysoki poziom

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mis 20-01-2019 18:25
Faktycznie obiekt piekny po remoncie,a jakie tlumy gluszyczan zaproszonych przybylo !!!Wybory sie skonczyly to teraz czas na elity po co gmin!Ciekawe kiedy oglosza konkurs na dyr.Centrum Kultury,pewnie jak zwykle juz wiadomo kto konkurs wygra jak to te konkursy.
~Jasiek 21-01-2019 6:28
Super inwestycja i podziekowania dla poptzedniej dyrektor tez sie naleza.chodza sluchy ze.nie wraca do ck.A wynik konkursu juz mozna przewidziec.
~Troll 28-01-2019 16:25
Oo! Czyżby wygrać konkurs musi tylko pewniak, a nie "ktoś inny"??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejna edycja

Zagra Nullizmatyka

Ubaw po pachy

Dalej nie pojadą?

Chronią przyrodę