MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Nowe propozycje dla przedsiębiorców

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Czwartek, 21 maja 2020, 7:37
Aktualizacja: Piątek, 22 maja 2020, 8:22
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W Szczawnie–Zdroju przed siedzibą firmy John Cotton odbyła się konferencja prasowa, podczas której poznaliśmy pomysły dotyczące zmian w zwolnieniach z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców.

Inicjatorem spotkania byli szczawieńscy radni, którym równie mocno, co przedsiębiorcom zależy na utrzymaniu miejsc pracy. Pomóc w tym ma wydłużenie okresu zwolnienia z podatku. Pozwoli to poszerzyć grono przedsiębiorców. W ramach tego działania przygotowano pakiety trzech projektów uchwał, które są skierowane przeciwko ewentualnym grupowym zwolnieniom.
- Uchwałami zajmiemy się na najbliższej sesji Rady Miasta. Sam projekt zakłada poszerzenie grona beneficjentów tak, aby wsparcie obejmowało również firmy spoza Polskiej Klasyfikacji Działalności – tłumaczy Przewodniczący Rady Miasta Szczawno-Zdrój Michał Broda.

Rezygnacja z kryterium doboru firm z listy Polskiej Klasyfikacji Działalności, pozwoli skorzystać również większym pracodawcom, których dotyka ogólnoświatowy kryzys. Problemy dotykają każdego, również działającą w branży tekstylnej firmę John Cotton. Obecnie w szczawieńskiej placówce pracuje 350 osób. Przedstawiciele firmy zwrócili uwagę, że spadły im zamówienia w sposób wręcz rekordowy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
60%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Frąckowiak na Dzień Seniora

Poszukują rzecznika

Casting wokalny

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Gohciu 21-05-2020 17:29
Podczas trwania "pandemii" nie korzysta się z pościeli???. To szyjcie te debilne maseczki.
~Zawas 22-05-2020 8:51
do: ~Gohciu (17:29)
I tu zgadzam się z Tobą wyjątkowo;Czy,aby uszyć maseczki,to trzeba zakupić licencję? to aż tak skomplikowany towar,że muuuusimy kupować Chińskie podróby?Jest mi wstyd za polityków obecnych,jak i tych,którzy rozpieprzyl;i nasz rodzimy przemysł odzieżowy i dziewiarski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pamiątkowa tablica

Kibice chcą remontu

Prezent od doktora

Szukają aktorów

Chcą pieniędzy na stadion