Wałbrzych: Nowe Miasto poskromiło Zastal

Czwartek, 11 listopada 2010, 10:39
Aktualizacja: Piątek, 12 listopada 2010, 19:50
Górnik Nowe Miasto jest w tym sezonie niepokonany
Koszykarze III–ligowego Górnika Nowe Miasto pokonali w zaległym spotkaniu rezerwy Zastalu Zielona Góra 82–72.

Zespół gości stanowią głównie młodzi koszykarze, którzy na szczeblu III ligi nabierają doświadczenia.

Początek meczu był dość wyrównany, ale z minuty na minutę przewaga wałbrzyszan zaczęła być coraz bardziej widoczna. Nasi przewyższali Zastal przede wszystkim warunkami fizycznymi. Nowe Miasto w pierwszej kwarcie wypracowało 9 punktów przewagi i w kolejnych kwartach ta różnica między zespołami oscylowała w okolicach 10 punktów. W drugich 10 minutach nasi nadal spokojnie kontrolowali przebieg gry i do przerwy prowadzili 43-30.

W drugiej połowie goście dążyli do zmniejszenia dystansu, ale wałbrzyszanie nie pozwalali im na zbyt wiele. Wprawdzie Zastal po 30 minutach zniwelował stratę do 10 punktów (61-51). W ostatniej kwarcie spotkanie miało bardzo spokojny przebieg. Widać było, że gości nie stać na sprawienie niespodzianki, a w zespole Górnika brylowali Kołodziej i Łabiak.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Zastal II Zielona Góra 82-72 (24-15, 19-15, 18-21, 21-21)

Górnik: Łabiak 23, Kołodziej 17, Myślak 10, Sujka 9, Neumayer 7, Olszewski 7, Borzemski 6, Karwik 3, Drywa 0