Czytających: 6350

Wałbrzych: Nowe Miasto liderem

Wtorek, 8 września 2020, 8:41
Aktualizacja: 8:52
Piłkarze Górnika Nowe Miasto wygrali 4 mecz z rzędu w klasie A i przewodzą ligowej tabeli.

W niedzielę Górnik podejmował nieobliczalną ekipę KS-u Walim. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszej połowie. Wprawdzie goście mądrze i szczęśliwie bronili się do 24 minuty, ale wtedy niemoc wałbrzyszan przełamał Miłosz Ilski. Później miejscowym grało się już łatwiej, czego efektem dwa kolejne gole autorstwa Michała Grabowskiego i Damiana Wolkensteina. W drugiej połowie gospodarze kontrolowali wydarzenia na murawie, a goście z Walimia grali ambitnie, ale nie potrafili zdobyć choćby honorowego gola. Wynik meczu w 89. minucie na 4-0 ustalił Sebastian Kasperek.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - KS Walim 4-0 (3-0)

Górnik: Dariusz Ilski - Miłosz Ilski, Gawron, Gębski, Grabowski (89' Kasperek), P. Jankowski, Rosiński, Sidor (79' Matuszko), Stec, Szydłowski, Wolkenstein (68'Matuła)

Walim: Bikowski - Słapek,. Drąg, Skarbiński, Byrski, A.Kraus (46' Bucholc), D.Kraus, Młocek (88' Gut), Ryś, Rzeczycki, Skotnicki.