MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowa siedziba Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 24 listopada 2015, 7:11
Aktualizacja: Sobota, 28 listopada 2015, 10:07
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wałbrzyski Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych będzie funkcjonował w nowo wyremontowanej placówce przy ulicy Mickiewicza 24. Wczoraj z udziałem Tomasza Siemoniaka – Posła na Sejm RP i Romana Szełemeja – Prezydenta Wałbrzycha odbyło się uroczyste otwarcie szkoły.

-Jesteśmy w miejscu szczególnym i w dniu szczególnym. W tym miejscu przez kilkadziesiąt lat była szkoła nr 12. Ta szkoła została połączona ze szkołą nr 5. Uczniowie przeszli do placówki przy ulicy Poznańskiej, którą ogromnym nakładem publicznych, miejskich środków wyremontowaliśmy. Dzisiaj drugie życie przychodzi do tej szkoły. Dzień jest szczególny, symboliczny i wyjątkowy, bo przychodzi tu szkoła szczególna - powiedział Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej

Remont i modernizacja budynku odbyły się w ramach rewitalizacji Starego Miasta. Koszt tej inwestycji to ponad 5 milionów złotych, z czego przeszło 500 tysięcy złotych to środki stanowiące wsparcie z PFRON w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu. W wyremontowanym budynku oprócz Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych znajduje się również Zakład Aktywności Zawodowej - Zakład Usługowy "Nadzieja", Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin ZSZ i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Całość będzie funkcjonowała jako Centrum Edukacyjno-Zawodowe Osób Niepełnosprawnych.

- Budynek który zajmowała szkoła przy Placu Bohaterów Pracy zupełnie nie odpowiadał jej potrzebom, był nieprzystosowany. Dzięki temu, że zdecydowaliśmy się ten budynek dostosować na nowo, szkoła zyska dużo lepsze warunki do prowadzenia swojej wyjątkowo trudnej pracy - powiedział Roman Szełemej

Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych kształci młodzież z upośledzeniem umysłowym, oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Szkoła zapewnia wszechstronną edukację, kształcenie zawodowe zintegrowane z lokalnym rynkiem pracy i przygotowanie do życia społecznego. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci i Rodzin ZSZS stwarzają osobom niepełnosprawnym i niezdolnym do podjęcia pracy możliwość zdobycia umiejętności koniecznych do podjęcia zatrudnienia. Zakład Aktywności Zawodowej - Zakład Usługowy "Nadzieja" oferuje profesjonalne usługi w zakresie sprzątania i usługi pralnicze. Usługi wykonywane są nowoczesnym sprzętem a sposób ich wykonywania jest dostosowany do specyfiki i rodzaju obiektu.

Czytaj również

Ruszyły Kopernikalia

Większość za rządzącymi

Kamieniecka oddana

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~gg 24-11-2015 10:26
To już Katarzyna-Izabela stała się 2 garniturem z powodu byłego ministra??
~ociec 24-11-2015 13:20
A tera szkołę na Bohaterów Pracy proszę wyremontować i przywrócić jako szkołę podstawową, bo nie chce nam się dojeżdżać do tej menelarni na Poznańskiej.
~ociec 24-11-2015 13:22
A tera szkołę na Bohaterów Pracy proszę wyremontować i przywrócić jako szkołę podstawową, bo nie chce nam się dojeżdżać do tej menelarni na Poznańskiej.
~paf 24-11-2015 21:26
no to teraz ściągać flagę unijną z nad drzwi nowej szkoły! Teraz się zdejmuje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Udany festyn

Dzień kropki

Wyraźnie na PiS

Nietuzinkowa postać

Obchodzili rocznicę