MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Nowa ścieżka rowerowa w gminie Mieroszów

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Piątek, 23 września 2011, 7:27
Aktualizacja: 7:27
Autor: PAW
Fot. UM w Mieroszowie
Powstała nowa ścieżka rowerowa w gminie Mieroszów. Konkretnie chodzi o nowo wybudowaną ścieżkę rowerową Golińsk – Nowe Siodło – Viżnow.

Rowerzyści, którzy chcą skorzystać z tej ścieżki, powinni na nią wjechać w Golińsku, tuż za przejazdem kolejowym, a następnie utwardzoną drogą przejechać malowniczym wzgórzem do Nowego Siodła. Później wędrówka wiedzie drogą gminną, ale tylko chwilę, bowiem ponownie wraca na drogę rowerową. Strona polska musi jeszcze tylko zadbać o odpowiednie oznakowanie trasy. Atutem trasy rowerowej powstałej w gminie Mieroszów jest fakt, że droga biegnie bardzo malowniczymi zakątkami gminy, z dużą ilością miejsc widokowych, przez co powinna przypaść do gustu również miłośnikom długich spacerów.

Po stronie czeskiej prace przy budowie jeszcze trwają, ale mają się zakończyć w tym roku. Tak więc wszystko wskazuje na to, że od wiosny przyszłego roku miłośnicy jazdy na rowerach będą mieli gdzie spędzać wolny czas. Wspólna inwestycja polsko-czeska ma na celu połączenie sieci tras rowerowych wytyczonych po polskiej i czeskiej stronie.

Inwestycja kosztować będzie łącznie 570 tysięcy euro. Większość inwestycji jest dofinansowana przez Unię Europejską.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS zadowolny ze wzrostu poparcia

Radny straci mandat?

Wycieczka z PTTK

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~rowerzysta 23-09-2011 21:14
bardziej od miniaturowych zdjęć interesowała by mnie mapka tej ścieżki, jak o czymś informujecie to konkretnie i do końca proszę,
~Roweżystka 24-09-2011 0:36
Uwielbiam tę trasę :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje z OSiR–em

Przyjdź smacznie zjeść

Bieżnia jak się patrzy

Zakaz wciąż obowiązuje

Zmarł symbol Wałbrzycha