MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowa nawierzchnia przy Granicznej

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Sobota, 22 października 2011, 8:11
Aktualizacja: 8:11
Autor: red
Fot. UM w Głuszycy
Ulica Graniczna w Głuszycy ma nową nawierzchnię. Asfaltowy dywanik został już ułożony zgodnie z dokumentacją projektowo–kosztorysową realizowanej przez gminę Głuszyca inwestycji, jaką była budowa kolektora kanalizacji sanitarnej w Głuszycy Górnej.

Przywrócenie nawierzchni zostało w całości wykonane na zlecenie gminy, zgodnie z deklaracją, jaką mieszkańcom złożyła w pierwszych dniach października burmistrz Alicja Ogorzelec.

Od kilku miesięcy toczyły się rozmowy z udziałem przedstawicieli gminy Głuszyca, Powiatu Wałbrzyskiego, który zarządza drogą i Nadleśnictwa, które jest głównym użytkownikiem drogi. Ostatnie z tych spotkań odbyło się w połowie września 2011, ale niestety nie przyniosło rezultatu. Ostatecznie Alicja Ogorzelec zdecydowała się wrócić do wariantu polegającego na odtworzeniu nawierzchni. Dyspozycja ta została zrealizowana przez wykonawcę inwestycji. Ponadto burmistrz Alicja Ogorzelec zwróciła się do Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego o ustawienie oznakowania pionowego na wjeździe w ul. Graniczną od drogi wojewódzkiej i na wjeździe od granicy lasów państwowych. Gmina postuluje ustawienie zakazu wjazdu pojazdów o masie całkowitej powyżej 7 ton oraz o ograniczenie prędkości do 30 km/h. W tym samym piśmie wnioskowano również o zainstalowanie spowalniaczy.

Źródło: www.gluszyca.pl

Czytaj również

Zbyli udziały

Dewastują budynki

Smutny finał

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~janek 22-10-2011 9:37
Co za bzdury - ,,Przywrócenie nawierzchni zostało w całości wykonane na zlecenie gminy, zgodnie z deklaracją, jaką mieszkańcom złożyła w pierwszych dniach października burmistrz Alicja Ogorzelec" - przecież to był OBOWIĄZEK gminy, bo pod takim warunkiem mogła dziurawić drogę powiatową pod kolektor (są na to pisma w urzędzie). Szanowna Redakcjo - sprawdzić, co Wam mówią w Głuszycy, a potem pisać teksty. Równie dobrze można napisać tak:,, Pani burmisztrz wypłaciła pracownikom pensje, jak zadeklarowała przy obejmowaniu władzy" - sukces czy obowiązek?
~ 22-10-2011 12:34
do"Olo" pomyliłeś ZWIĄZEK WODOCIĄGOW - związek gmin które p lacą "haracz" za m.in gmina Wałbrzych przynależność.Bez tego Związku Wałbrzyskie Wodociągu będą i muszą istnieć bo ktoś musi zarządzać taką instytucją ktora będzie dbała o dostarcznie wody poprzez cały kompleks wodno kanalizacyjny.Ale woda nie jest dostarczna przez pracowników Związku Wodociągów ale przez rury.dowiedz się jak masz ochotę kto w tym Związku pracuje i za jakie pieniądze ; napewno nie za nędzne 2 czy 3 tyś.Nie myl Związków Zawodowych Pracowników od Związku Wodociągow jako czapy nad Gminami które do nich należą.Co do innych spraw z komentarzy to rzeczywiście kierowcy MPK mają tylko 5 gr. od biletu.Natomiast Ewangielu ma się bardzo dobrze,a Zarzecki podno ma tworzyyć spółkę do spalania zwłok.
~ 22-10-2011 18:11
a były obiecanki cacanki starostwa i nadleśnictwa, że przy tej okazji wybudują nowej drogi, a teraz nawet znaków drogowych nie umieją postawić na drodze powiatowej. I co ?
~antyklerykanin 22-10-2011 20:14
to cos nazywacie drogą hahahahaha ścieżka na jedno auto
~WODZU 22-10-2011 21:36
No to faktycznie jeżeli ktoś to coś nazywa drogą to jak nazwać cztery pasy w jedną i drugą stronę oddzielone barierami energochłonnymi i pasem zieleni? Według mnie to co najwyżej dróżka rowerowa za którą pani burmistrz bardzo dużo dutków będzie musiała wysupłać z kasy miasta i obawiam się że może jej na to zabraknąć kadencji cha cha cha cha cha!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej łóżek

Szczawno "za" opozycją

Grupa Poszukiwawczo–Ratownicza OSP Wałbrzych

Niczym nie gardził...

Kamieniecka oddana