Czytających: 4168

Szczecin: Nikola znów wysoko

Sobota, 6 czerwca 2015, 11:43
Aktualizacja: 11:43
Znakomicie spisała się zawodniczka MKS–u Szczawno Zdrój Nikola Okopniak w europejskim turnieju tenisa ziemnego Szczecin Cup 2015 w kategorii do lat 14.

Nikola kontynuując starty w Szczecinie (w poprzednim tygodniu wygrała tam zawody ogólnopolskie), w turnieju Szczecin Cup rozstawiona została z numerem 6.

W pierwszej rundzie Nikola pokonała Rosjankę Evę Avatisyan 6/3, 6/0, w drugiej Niemkę Kim Bohlen 6/3, 6/4, a w ćwierćfinale turniejową dwójkę z Czech Kristinę Lavickową 3/6, 6/4, 6/2. Nikola została powstrzymana dopiero w półfinale przez Brytyjkę Amarni Banks 0/6, 1/6, gdzie wyraźnie osłabiona była trudami codziennych ciężkich spotkań, również deblowych, bowiem nasza zawodniczka grając w parze z Kristiną Flichenok z Białorusi zajęła wysokie trzecie miejsce w całych zawodach.