MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Niezbędni mieszkańcy zamieszkają w Śródmieściu?

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 29 grudnia 2014, 6:25
Aktualizacja: Niedziela, 4 stycznia 2015, 10:17
Autor: PAW
Fot. red.
Prezydent Roman Szełemej zaprezentował projekt dotyczący mieszkań dla ludzi niezbędnych dla Wałbrzycha.

Miasto planuje zachęcić do pracy w Wałbrzychu specjalistów z różnych dziedzin. Mowa o takich zawodach jak lekarz, pielęgniarka, policjant, strażak, inżynier, artysta, dziennikarz.
- Uchwała dotycząca wynajmu mieszkań zawiera zapis mający na celu zwiększenie potencjału społecznego wałbrzyszan i dążenie do tego, by miasto się nie wyludniało – tłumaczy prezydent. – Zależy nam na ludziach, którzy mają duży potencjał i w tym celu będziemy remontować lokale w Śródmieściu i z pominięciem kolejki proponować te lokale do wynajęcia osobom, na którym miastu szczególnie zależy, które mają taki właśnie potencjał.

Prezydent podkreślił, że remonty prowadzone w Śródmieściu i kolejne inwestycje były pierwszym krokiem, by to miejsce odżyło. Wiele mieszkań w Śródmieściu stoi pustych, wiele innych jest zadłużonych przez mieszkańców, którzy od dłuższego czasu nie płacą czynszu.
- Rewitalizacja to nie tylko odnowienie przestrzeni publicznej. To robimy cały czas, ale nam chodzi również o to, by tę przestrzeń publiczną wypełnić ludźmi. Chcemy tym miejscom przywrócić życie – mówi Marek Małecki z MZB. – Do wynajęcia dla osób niezbędnych dla Wałbrzycha będą mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Myślę, że znajdą się zainteresowani taką możliwością i będą z naszej oferty korzystać, a mówimy obecnie o kilkudziesięciu takich lokalach.

Samorządowcy nie kryją, że chcą wprowadzić do Śródmieścia szeroką grupę wartościowych ludzi, którzy będą w Wałbrzychu pracować i stać ich będzie na płacenie czynszu. Jednocześnie osoby, które zalegają z czynszami, mają stopniowo opuszczać te lokale w Śródmieściu i być przenoszone do lokali socjalnych. Ten proces jest zaplanowany na co najmniej 10 lat, bo chyba dopiero po takim okresie będzie można powiedzieć, czy cel uchwały został zrealizowany.
- Kryteria dla osób niezbędnych, to jedynie podjęcie pracy na terenie Gminy Wałbrzych i umowa o pracę na czas nieokreślony – mówi Jolanta Pabisz z UM. – Komisja rozpatrzy takie wnioski i uzna, czy taki lokal konkretnej osobie się należy. Umowa najmu zostanie podpisana na czas wykonywania przez tę osobę pracy na terenie Wałbrzycha.

Prezydent Szełemej jest pewien, że lokale w Śródmieściu już nie wypełnią się sklepami, zakładami rzemieślniczymi, jak to było 20 czy 30 lat temu.
- Te lokale należy wykorzystać w inny sposób – tłumaczy Szełemej. – Chodzi o to, by nie stały puste i nie niszczały. Mieszkania na ul. Gdańskiej, Sienkiewicza, al. Wyzwolenia są naprawdę piękne. Teraz chodzi o stworzenie przyjaznego i odpowiedniego klimatu, by osoby szczególnie ważne dla rozwoju Wałbrzycha chciały w nich zamieszkiwać.

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Duda w Wałbrzychu

Będzie praca

Komentarze (61) Dodaj komentarz

~Michał 27-12-2014 12:30
Umowy na czas nieokreślony? W czasach kiedy większość ofert pracy to tzw. śmieciówki? W jakim świecie żyją władze Wałbrzycha? Urzędnicy może i mają umowy na czas nieokreślony to sobie mogą mieszkać w Centrum.
~nena99 27-12-2014 13:27
Panie Prezydencie, proszę dać dobry przykład i przeprowadzić się samemu na tak piękne ulice jak: Pługa,Młynarską lub Nowy Świat. Najlepiej na parter po jakimś sklepie. To są świetne okolice, przyjazni mieszkańcy, lokale nocne tętniace życiem pod bokiem i zieleń lejąca się z donic i rabatek.A teraz poważnie, Wałbrzych w znikomym stopniu produkuje na eksport. Strefa nie przynosi wielkich korzyści gminie a ludzie uciekają ze strefy za granicę. Myślenie życzeniowe prezydenta nie powstrzyma tej ucieczki. No chyba że zasiedlenie centrum elitą budżetówki która nic nie wytwarza na eksport uważa się za szczytny cel.Bogactwo się bierze z produkcji, a ta jest u nas zabita na zlecenie okolicznych mocarstw. Poza tym widział ktoś strażaka czy policjanta przebierającego w ofertach pracy?
~on 27-12-2014 13:39
pewnie rozdac teraz mieszkania swoim za darmo kolejne zero przychodu dla miasta brawo a muzeum kopalni juz na siebie zarobilo pffff:)
~Hollis. 27-12-2014 13:52
Chętnie zamieszkałbym na ul. Gdańskiej, czy Słowackiego. Ale zanim wprowadzi się tam inteligentnych i kulturalnych ludzi należy usunąć tych wszystkich zawistnych ukraińców.
~Romuald 27-12-2014 14:23
Kolesie pootwierają gabinety lekarskie ,prawnicy oraz prywatne sekretarki muszą mieć ciche miejsce .
~organizator 27-12-2014 14:35
Pomysł bardzo dobry ale wypali jedynie jeśli usunie się "zbędnych" mieszkańców, czyli patologię. Nie ma gdzie? Wystarczy pomyśleć i być bezwzglednym.
~żul 27-12-2014 14:36
Utworzyć getto dla wybrańców Romana!!!
~Alex 27-12-2014 14:40
Chcę przypomnieć P.Prezydentowi, że przed wojną Sródmieście zamieszkiwala klasa średnia i dzięki temu ta dzielnica była piekna.W tej chwili mieszkają tu menele, ludzie nie majęcy na czynsz co niewątpliwie powoduje degradację tej dzielnicy.W mieście jest bardzo dużo pustostanów i wreszcie nalezy je wykorzystać ,a nie obciążać kasy gminy.Proponuję sprzedać te mieszkania za symboliczną złotówkę pod pewnymi rygorami, a mieszkańcy uratują substancję mieszkaniową...i tyle
~anty Szela 27-12-2014 15:12
ciekawe, czy Szela się wprowadzi na Gdanską itp., zwariował szarlatan
~ 27-12-2014 15:28
A co z mieszkaniami komunalnymi na 2015 rok jak sie jest na listach i socjalnyh ?
~kola 27-12-2014 15:45
Chytry plan jak ominąć kolejke, już kolesie cezarka sie szykują do przeprowadzki. Szok znowu prokurator nie zauwazy szfindlu i straty kasy przez miasto i brak równosci w stosunku do prawa mieszkaniowego
~molo 27-12-2014 15:59
to ja tez chce byc niezbedny
~ona 27-12-2014 16:29
czarno widze przyszlosc walbrzycha PUSTOSTAN JEDEN WIELKI
~Konkret 27-12-2014 16:32
Mieszkania dla osób niezbędnych dla miasta to pomysł z czasu PRL. Jeżeli ktoś jest niezbędny to zarabia tyle,że kupi sobie mieszkanie. Mieszkania na Rynku i jego okolicach w takich miastach jak Poznań, Kraków itp. są własnością ludzi bogatych i w tym kierunku należy prowadzić sprzedaż tych mieszkań. Za tzw. komuny te olbrzymie mieszkania przydzielano rodzinom wielodzietnym, ale dzieci wyjechały i należy faktycznie to zmienić.
~nena99 27-12-2014 17:57
Jeszcze coś: W Rumunii, słynny dyktator Ceausescu, wymyślił podobny projekt polegający na wysiedlaniu i wyburzaniu wsi aby Rumunia wyglądała "ładnie". Skończyło się to ucieczką i sądem polowym nad dyktatorem.Pani e Prezydencie, zlituj się pan, i tak mamy najgorzej w całej UE a pan przysparzasz nam jeszcze dodatkowych kłopotów swoimi odlotowymi pomysłami. Wystarczy egzekwować czynsze to patologia się sama wyprowadzi ze śródmieścia.
~pikpok 27-12-2014 18:55
najlepiej wysiedlić tych co nie płaca na sobiecin albo podgorze z daleka od normalnego społeczeństwa bo ta patologia nie nadaje sie do wspólnej egzystencji
~Piskorz 27-12-2014 19:18
No i zaczyna się. Już po wyborach więc można sobie pozwolić na różne budzące kontrowersje decyzje. Uchwała będzie furtką, aby w majestacie prawa przyznawać mieszkania po za kolejnością osobom niekoniecznie niezbędnym dla Wałbrzycha. Jak się dobrze uzasadni, to i małpa okaże się niezbędna dla Wałbrzycha, szczególnie jeżeli będzie członkiem elitarnej partii. Wracamy do czasów, do których nigdy nie mieliśmy wracać. Dodam, że obecnie w Wałbrzychu nie ma klimatu dla ludzi młodych, zdolnych i wykształconych. Rzadko, bardzo rzadko ktoś z młodych wraca tutaj po ukończeniu studiów, a jeszcze rzadziej z pracy za granicą. Wałbrzych jest biednym miastem, bez potencjału i jak na razie nic się nie robi w tym kierunku, aby to zmienić.
~siwy 27-12-2014 19:51
praca ,praca i jeszcze raz praca -trzeba ściągnąć do Wałbrzycha jakiegoś inwestora który da pracę za godziwe pieniądze i wszystkie pustostany się zapełnią
~oko 27-12-2014 20:33
Segregacja odpadów (śmieci) nie wyszła, to pora na segregację ludzi!?
57jurand 27-12-2014 20:47
kilka lat wstecz . Zebranie mieszkańców , prowadzi były prezydent Kruczkowski. Panie prezydencie kiedy będą ścieżki rowerowe ?pytam -odpowiedź NIE BĘDZIE gdyż miasto jest specyficzne . Ten sam prezydent znów pytam, Czy nie można zaadoptować pustych parterowych pomieszczeń sklepowych na jakieś mieszkania? -odpowiedź nie gdyż są to lokale użytkowe i ble ble. Dzisiaj są w mieście ścieżki rowerowe (nie wszędzie) ,obecny prezydent twierdzi, że jest możliwa zamiana pustych sklepów na mieszkania. Metamorfoza umysłu jak nic.
~ 27-12-2014 21:41
To oznacza że obecnie śródmieście zamieszkują Zbędni?
~pl 27-12-2014 21:48
a pyt do pana prezydenta czy ja zaliczam sie do tych wybranych mam wyzsze wyksztalcenie pracuje na dwa etaty i od dwoch lat jakos niemoge sie doczekac na mieszkanie czy moze jestem malo zbedny ku... mac to kpina
~ 27-12-2014 22:12
Rynek nigdy nie ozyje, jeśli nie zostanie na nowo wprowadzony drobny handel nic tak ludzi nie przyciaga jak zakupy i jedzenie, natomiast lokalny handel wymiera bo marketów przybywa coraz wiecej a zycie ludzi teraz kreci sie wokoł marketów czyli podzamcze , piaskowa. Np ze starego pedetu zrobic parking podziemny i otworzyc galerię ,w rynku ozywić małe sklepiki, knajpki które by przyciągneły ludzi.Nawet te budy na swieta z całym szacunkiem wygladaja jak parodia jarmarku we Wrocławiu. Panie Prezydencie mniej pozwoleń na budowę marketów ona zabijaja Wałbrzychkażda dzielnica ma swoj market to sie nie sprawdza na Wałbrzych wten sposob nigdy rynek nie przyciagnie ludzi bo nie ma w tej chwili nic do zaoferowania jedynie puste witryny bo markety wyparły drobny handel.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~7811 27-12-2014 22:12
ludzie wy nic nie rozumiecie.p.szelemej bardzo duzo zrobil dla walbrzycha to tego nie widzicie.praca jest tylko dla tych co chca pracowac a wy glaby tylko umiecie krytykowac -usiadz jeden z drugim na fotelu prezydenta i pokaz co ty potrafisz.zawistni ludzie egoisci i bez wiary na lepsze jutro.
~meksyk 27-12-2014 22:35
W miastach takich jak Łódź czyszczeniem lokali zajmują się tzw. "czyściciele". W Wałbrzychu robią to władze miasta. Można zgadzać się co do tego, że lokatorzy niepłacący za czynsz powinni zwolnić zajmowane lokale. Jednak przyznawanie lokali poza kolejnością osobom o tzw. "niezbędności", to chyba najzwyklejsza w świecie próba łamania prawa. Poza tym "niezbędność" oceniana na podstawie tego kim z zawodu jest dana osoba, to pewnego rodzaju dyskryminacja tych, którzy nie bardzo łapią się na listę zawodów pożądanych. A są nimi: pracownicy naukowi, muzycy, lekarze, pielęgniarki, położne, strażacy, czy policjanci wg Szełemeja. Dlaczego pożądanymi przez władze miasta nie są: ślusarze, spawacze, kierowcy. No chyba nie trudno zgadnąć. Mało który z nich jest znajomym władzy. A lokal w centrum...no...
~meksyk 27-12-2014 23:09
"7811" jak nic pociągnę to miasto lepiej. Tu nie o zawiść chodzi tępaku. Tylko zwyczajną uczciwość i sprawiedliwość gnido bezmyślna.
najnaj 27-12-2014 23:18
Już kiedyś w historii był taki który selekcjonował ludzi i źle skończył. W naszym mieście pozwala sobie na to bo ludzie siedzą cicho ze strachu, albo z obojętności. Niech się nie cieszą ci co płacą, bo utrata pracy prowadzi do zadłużeń i kłopotów. Nie ma na to certyfikatu nikt, a widać to po ilości ludzi wyjeżdżających z miasta.
~ 27-12-2014 23:37
To kolejny slogan. Zbędni , Niezbędni. Jakiś podział? Co to ma być? Wywalić żuli i meneli ze Śródmieścia a dać mieszkania ludziom którzy mają kasę, a nie zawód typu dyrygent czy lekarz dermatolog. Dlaczego mieszkań nie mogą otrzymać ludzie którzy zarobili kasę za granicą i chcą powrócić do Wałbrzycha... Ich w I kolejności powinno się ściągnąć a nie ściągać do śródmieścia muzyków czy plastyków
~ 28-12-2014 0:24
Ja w Wałbrzychu byłem zbędny mam zaledwie policealne wykształcenie prowadziłem tu działalność ( rzeczywistość wałbrzyska mnie pokonała) jestem żonaty planujemy z żona dzieci żona ma wyższe wykształcenie ale to za mało żeby dostac w Wałbrzychu mieszkanie i mieć godziwą prace. A miasto widocznie nie widzi w nas perspektyw wiec wyjechaliśmy, teraz mieszkamy w Poznaniu mamy godziwa prace i duże szanse na komunalne mieszkanie bo w poznaniu stawiają na młodych to jest miasto " how know" O innych rzeczach nie będę wspominał żyje sie tu lepiej i taniej chociażby woda jest o 1/3 tańsza
~kwiryniusz wygnaniec 28-12-2014 10:36
Miasto bez zakładów rzemieślniczych, małych sklepików i knajp to jest miasto - kaleka, niewiele różniące się od pustyni. Dalej niestety nie wykorzystuje się energii ludzkiej, wrodzonej przedsiębiorczosci i twórczosci bo licencję nawet na to ma "władza". I zawsze mówiłem że tak się to skończy; ruina i masowa ucieczka, co właśnie widzimy. Pozostali tu prawie już tylko tylko policjanci, strażacy, nauczyciele obsługujący sami siebie nawzajem, a żyjący z pożyczek na ich pensje zaciąganych przez "Państwo" pożal się Boże. Brak równowagi i współpracy w społeczeństwie ma takie same skutki jak brak równowagi w przyrodzie.
~ms 28-12-2014 11:00
hhe,to sie powodzi,dostac mieszkanie chcielibyscie,no no i co jeszcze chcielibyscie dostac.Oj dzieci poradzic sobie nie moga w zyciu,współczuje.Ale z was nieudacznicy,gardze wami.
~Ludność napływowa do Wałbrzycha 28-12-2014 11:14
Panie Prezydencie,cieszę się,że coś Pan robi! Efekty widać,oby tak dalej! Powodzenia !
~benkmen 28-12-2014 12:09
~nena99 -BRAWO!!!
~maciejek 28-12-2014 14:01
Brawo jak osiągnie pan ten cel to jest pan moim idolem. Pomysł niepopularny, uderza w,ludzi, opozycja będzie grzmiec że przecież to są ludzie ALE jak chamstwo pijaństw brudactwo złodziejstwo osZustwo nie umie żyć w społeczeństwie i jeszcze hoduje kolejne takie same pokolenia to czemu reszta cywilizacji ma,się przyglądać i godzić na takie życie. Chcesz żyć w brudzie to spadaj na peryferia!
~CHP 28-12-2014 14:11
Super pomysł. Myślę, że niejeden się skusi. Co do tych, co głupkowato pytają czy Prezydent zamieszka na jednej z tych ulic to ja się pytam PO CO? Nie przeczytają tekstu ze zrozumieniem, ale do powiedzenia jak zwykle mają najwięcej. Prezydent ma gdzie mieszkać, więc nie trzeba go wabić do podjęcia racy mieszkaniem jełopy !
~rś 28-12-2014 14:48
Ot i nowe wydanie polskiego piekła, choć pomysł jest bardzo dobry.
~cossie niezgadza 28-12-2014 15:27
Chwila, Chwila... Artyści z umowami na stałe? Coś się imperatorowi pomieszało w głowie. Od setek lat wiadomo że najwieksi artysci zazwyczaj żyją na granicy ubóstwa, wyglada mi to na tanią przykrywkę zameldowania kolesiostwa i "działaczy społecznych"
~Ciunio 28-12-2014 15:38
Cuda, cuda ogłaszają! "Ludzie Niezbędni dla Wałbrzycha" Nie wiem co ten slogan znaczy i nic nie rozumiem. Bo jestem zapewne głupkiem... Mimo to mam pytanie:" A jak się okaże, że ci "Niezbędni" staną się "Zbędnymi (kardzież, malwersacje, molestowanie itp)" to co? Wyrzucą ich z tych mieszkań? To ma być żart Panie Prezydencie? Myślę (jak to głupek..), że ma Pan pomysły z tymi "Niezbędnimi" wyjęte ze jeszcze z Pana studiów które kończyły się jeszcze za komuny. Pamięta Pan?
~on 28-12-2014 17:10
a co ze zbednymi:)postawisz psychotropku namioty na pl magistrackim
~segregator rasowy 28-12-2014 18:39
Brawo panie doktorze ! Aryjczycy na Konradów, Cyganie na Stary Zdrój, Palestyńczycy na Sobięcin,byli górnicy na Thorez, Krewni i znajomi Szełemelika do Willi Szczawieńskich, emeryci i renciści do Gaju, tfu! lasu! Będzie POstępowy Wałbrzych. Acha i wizy dla podludzi jeśli zechcą jechać na wycieczkę do elitarnych dzielnic.
~jestemza 28-12-2014 18:49
Super pomysł !!!, jeżeli ktoś nie chce mieszkać w Śródmieściu (czyt. nie płaci, niszczy) to trzeba umożliwić to tym, którzy chcą - prosta i sprawiedliwa zasada. BRAWO :D
~R. 28-12-2014 21:39
Fajnie - mieszkam we Wrocławiu i tutejszy prezydent - Dutkiewicz nic nie robi z patologią w centrum. Boi się podjąć tematu, podobnie z koczowiskiem Cyganów na Kamieńskiego, widzę, iż Szełemej nie unika trudnych tematów bo jak ma rozwijać się centrum jak od komuny polskie miasta odziedziczyły najgorszy element zamieszkujący najlepsze lokalizacje..Temat niewdzięczny bo łatwo być posądzonym o brak człowieczeństwa, wyrachowanie itd.. Ale prawda jest taka, iż wszystko musi wrócić do normalności czyli drogie centrum dla tych co mają i przedmieścia dla mniej zasobnych a dla prawdziwej patologii jakieś wyizolowane baraki w polu. Bo utrzymanie ładnej, wyremontowanej kamienicy kosztuje a jak ktoś dostał jeszcze za darmochę "po Niemcu" to nie szanuje i skutki widać w całej zachodniej Polsce..
~Rebel Yell 28-12-2014 23:01
Tubylcom rozdajcie opaski z ciekawym symbolem, niech wszyscy usłyszą chichot historii. " W tym celu początkowo wprowadzono oznaczenia opaskami z gwiazdą Dawida przeznaczone dla ludności żydowskiej, a później przeprowadzono szereg wysiedleń do miast, w których tworzono getta dla Żydów. Osoby tam umieszczone obowiązywał zakaz opuszczania wyznaczonej dzielnicy pod groźbą kary śmierci. Taka samą karę wyznaczono wobec osób, które udzieliłyby uciekinierom pomocy."
~klon 29-12-2014 8:42
Ale jaja,w większości tych mieszkań jest ogrzewanie węglowe,już widzę pana magistra lub adwokata z kubłem węgla dymającego z piwnicy.............heheheeee.Jest jeszcze inna opcja,gazowe lub elektryczne tylko kto i za czyją kasę to pozakłada???????..................i..........Romku,głosowałem na Ciebie,nie wysiedlaj mnie z Mickiewicza ;)
~Aryjczyk 29-12-2014 9:50
Popieram naszego Fuhrera! Schewemein wie co robi! Proponuję utworzyć getto w jednej ze zrujnowanych dzielnic Wałbrzycha np. Sobięcinie i tam przesiedlić wszystkich zbędnych! Teraz na poważnie: jeśli jedyną metodą walki z patologią jest jej usunięcie z Centrum to ja podziękuję za takie władze.
~aga 29-12-2014 11:02
mój mąż jest inżynierem ja mam mgr (po dobrej uczelni) i mamy kredyt mieszkaniowy (30 lat)a trzeba było poczekać cholera;) a tak poważnie to gdzie te miejsca pracy bo umknęło mnię
~3432 29-12-2014 12:26
Hail Kaiser! Hail Kaiser!Hail!
~dla Wodza i nosferatu 29-12-2014 12:32
Gasrurkę wznieś! Szeregi mocno zwarte! Patrz - kawiarnianych literatów tłum! To bractwo znów jest krnąbrne i uparte, Najwyższy czas przyłożyć kilka gum! (bis) A gdy spod pały gęgaczy krew wytryśnie, I w nerę wetnie się wojskowy but Jutrzenka wstanie znów w ludowej nam ojczyźnie, I wnet nastanie gospodarczy cud!
~Icek 29-12-2014 12:34
niezbędni....zbędni.... trąci nazizmem
~maciejek 29-12-2014 13:31
Brawo jak osiągnie pan ten cel to jest pan moim idolem. Pomysł niepopularny, uderza w,ludzi, opozycja będzie grzmiec że przecież to są ludzie ALE jak chamstwo pijaństw brudactwo złodziejstwo osZustwo nie umie żyć w społeczeństwie i jeszcze hoduje kolejne takie same pokolenia to czemu reszta cywilizacji ma,się przyglądać i godzić na takie życie. Chcesz żyć w brudzie to spadaj na peryferia!
~Mora 29-12-2014 14:20
A gdzie znajdują się te lokale socjalne, do których będą przenoszone wyrzutki ze Śródmieścia?
~Zb. Michurski 29-12-2014 20:43
Myślę, że pomysł ten podsunął prezydentowi ktoś z MZB. Nie pojmuję po co to p. prezydentowi. Cel szczytny - zmiana struktury mieszkańców, ale realizacja - najem dla niezbędnych, do bani. Chyba prezydent nie jest świadomy, że ściąga na swoją głowę same problemy. A wystarczyło oczyścić lokale z "elementu" i wolne sprzedać w przetargach. Urzędnicy mają chyba świadomość, że aby wynająć tak duże mieszkania w standardzie trzeba będzie przeznaczyć na remonty setki tysięcy złotych, które zwrócą się nie prędko. Apeluję do prezydenta, aby wycofał się z pomysłu zasiedlania ludzi niezbędnych i pozwolił zamieszkać tu tym, którzy mają kasę i po wykupieniu wyremontują sobie lokale wedle własnych oczekiwań. Zyska budżet i nie ucierpi wizerunek prezydenta. Bo proste rozwiązanie są najlepsze.
~jacek mis 30-12-2014 8:48
Patologia jest wszędzie wiec dlaczego sobięcin czy podgórze na eksmisje kim ty jesteś że osadzasz ludzi nie znając ich . Nie masz odwagi się przedstawić na forum a klepiesz same głupoty i to bezpodstawne.
~Zb. Michurski 30-12-2014 9:31
Wydawanie publicznych pieniędzy na kosztowne remonty dla vipów jest niesprawiedliwe i budzące sprzeciw społeczny. Wipy, czy niezbędni mieli i mają kasę, której stale brakuje najemcom oczekującym całe lata na najmniejszy remont np. wymianę okien lub drzwi albo instalację elektryczną. Decyzja prezydenta potwierdza, że w ratuszu brak jest spójnej polityki mieszkaniowej. Bo jak się ma ona do sprzedaży lokali i wychodzenia ze wspólnot mieszkaniowych? Poza społecznymi kosztami - utrata wiary w sprawiedliwe państwo - będą olbrzymie koszty finansowe, których nie da się logicznie uzasadnić. Z przykrością muszę stwierdzić, że tym razem prezydenta zawiodła intuicja. Szkoda.
~nena99 30-12-2014 9:47
Szela tak się nadyma, że niedługo pęknie jak balon . Od wielkości do śmieszności droga krótka.
~Nieżul 30-12-2014 17:47
do Mory Lokale socjalne, do których będą wysiedlani jak to nazwałeś/aś wyrzutki ze Śródmieścia znajdują się poza Śródmieściem. I tak właśnie powinno być. Śródmieście całe powinno być prywatne, a nie komunalne. ps. Wszystkie puste lokale gminne oraz lokale po wysiedleniu cyt. "wyrzutków" powinny być przez Gminę sprzedane na wolnym rynku. Z uzyskanych w ten sposób środków należy budować budynki socjalne i/lub komunalne. Oczywiście poza Śródmieściem.
~nauczyciel 4-01-2015 12:14
Szkoda tylko, że nauczyciele są zbędni w tym mieście. Dobre szkoły poszły do lamusa, a ludzie na bruk.
~benkmen 5-01-2015 15:07
Z artystów godnym mieszkania jest wyłącznie Johny Radyjko ..i nikt więcej. ;-)
~Byly 6-01-2015 7:35
Do ;nauczyciel;A czyja to jest wina,ze jest coraz mniej dzieci?Gornikow tez nikt nie zalowal,kiedy ich wyrzucali na zbita buzie ,chcieliscie zmiany ustroju? to ja macie.Kiedys nauczyciel to byl kims,a i przywileje mial,a dzis? ech!!
~miszkaniec 7-01-2015 23:46
Tak z moich obserwacji wynika żę Sobięcin i Podgórze to troszke za mało miejsca, mam pomysł przedzielmy wałbrzych na pół murem tak jak w palestynie postawmy zasieki patrole z psami bramki kontrolne. A tak troszke serio pomyślcie ludzie i nasza władzo kochana nad waszymi pomysłami zastanówcie się o czym piszecie i mówicie bo rozum jest domeną ludzi inteligentnych nie zawsze wykształconych
~woland 26-01-2015 14:26
Słyszałem, słyszałem, codziennie na Balicach "londkują z Lądynu" pędziorki w czarnych gajerach. W spracowanych rąsiach trzymają woreczki saharyjskiego piasku. Limuzynami dowożeni są do Wałbrzycha. Dla nich też miastowi pośpiesznie sadzią tuje, w miejscu po radośnie wycinętych dębach i innych krzakach, a chałdy obsypują tym żółtym piaskiem, (który pędziorki przywieźli) coby widok mieli swoiski. O palmach jeszcze nie słyszałem, trzeba by Bator zapytać Ona wie..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

24 miliony dla Wałbrzycha

Spektakl na 5–lecie

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Promesy na sprzęt