MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

Niewybuch i pożary traw – pracowite dni strażaków z Czarnego Boru

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 9:46
Autor: red
Fot. OSP Czarny Bór/facebook
Ubiegły tydzień to seria wyjazdów ochotników z jednostki w Czarnym Borze.

17 kwietnia o godzinie 15:51 jednostka z Czarnego Boru została zadysponowana do pożaru nieużytków pomiędzy Gostkowem a Jaczkowem. Z powodu wiejącego wiatru pożar szybko się rozprzestrzeniał i zagrażał na przeniesienie się ognia w las. Po trzech godzinach strażacy opanowali sytuację i wrócili do koszar. Oprócz czarnoborskich druhów w akcji wzięli udział strażacy z Jaczkowa, Gorc, Starych Bogaczowic, Witkowa oraz Wałbrzycha.

Tego samego dnia o godzinie 20:29 strażacy zostali zadysponowani do pożaru trawy przy lesie na ul.Leśnej w Czarnym Borze. Pożar rozprzestrzenił się przez nieugaszone ognisko.
- Na szczęście zapobiegliśmy przejściu ognia w las i pożar ugasiliśmy za pomocą jednej linii gaśniczej i tłumic. Po około godzinie wróciliśmy do koszar - relacjonują druhowie z Czarnego Boru.

20 kwietnia o godzinie 16:41 dyżurny SK KM PSP w Wałbrzychu zadysponował strażaków do niewybuchu pocisku w lesie przy ul. Sportowej w Czarnym Borze.
- Naszym działaniem bylo zabezpieczenie terenu i czekanie na przyjazd saperów. Po czterech godzinach przekazaliśmy zabezpieczony teren policji i wróciliśmy do koszar - informują ratownicy.

Tego samego dnia o godzinie 22:35 dyżurny SK KM PSP w Wałbrzychu zadysponował straż do kolejnego pożaru trawy w Czarnym Borze przy ul.Jasnej. Pożar ugaszono za pomocą działka, opryskiwacza i tłumic. Po około godzinie akcję zakończono.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
77%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Referendum już 7 czerwca

Zmarł Jerzy Kosmaty

Owocna wizyta

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 22-04-2019 10:18
Gratulacje dla wszystkich strażaków OSP w całym kraju za to, że się Wam po prostu chce społecznie robić tą robotę w czasach, kiedy każdy tylko patrzy przez pryzmat pieniędzy na swój własny tyłek!!! Jesteście wielcy WSZYSCY bez wyjątku!
~Księgowy 22-04-2019 23:12
do: ~Mieszkaniec (10:18)
Cudowne i wzruszajace slowa ale za darmo chyba tego nie robia no i widze ze na benzyne maja wiec niech gaszą i ratuja bo od tego są...
~roś 22-04-2019 10:36
Jaką politykę wobec ZOSP RP prowadzi dojna zmiana?
~Czarnoborzanin 22-04-2019 11:42
Gratulacje dla ochotników z Czarnego Boru, szczególnie dla młodego pokolenia które chce utrzymywać tradycje jednostki i bezinteresowną pomoc. Tak trzymajcie chłopaki!
~Ogniowy 22-04-2019 20:06
A jaką politykę można prowadzić wobec ludzi (ZOSP RP=PSL), dla których liczy się wszystko tylko nie straż pożarna?! Najlepszym przykładem jest "Prezes" powiatowego ZOSP w Wałbrzychu, który jest także radnym powiatowym (na którego zapewne głosowali także strażacy OSP z nadzieją na poprawę warunków) i który WSTRZYMUJE SIĘ OD GŁOSU, kiedy starostwo chce przekazać dotację dla OSP?! Interes partyjny widać jest dla niego ważniejszy niż realne dobro strażaków! Dla tego jak to nazwałeś "dojna zmiana" przekazuje rzeczywiste pieniądze do OSP za pośrednictwem PSP i dzięki temu nic nie ginie po drodze!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmieci w lasach

Wałbrzych Centrum

Dostali przyłbice

Raport prezydenta

Teatr cieni z WOK–iem