Jelenia Góra: Nieudana sobota dla Górnika Nowe Miasto

Niedziela, 19 września 2010, 14:19
Aktualizacja: 14:21
Górnik poniósł w sobotę dwie porażki
Koszykarze Górnika Nowe Miasto nie mogą zaliczyć soboty do udanych. Na Turnieju Września Jeleniogórskiego ponieśli dwie porażki.

Najpierw podopieczni Ewy Smaglińskiej zmierzyli się ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, ale zawodnicy Nowego Miasta okupili je kontuzjami Łabiaka i Borzemskiego. Po 20 minutach wałbrzyszanie prowadzili różnicą czterech punktów, ale druga połowa należała już do graczy z Wrocławia, którzy ostatecznie pokonali Nowe Miasto 67-61.

W drugim sobotnim meczu osłabieni koszykarze z Nowego Miasta do przerwy toczyli wyrównany bój z wyżej notowanym rywalem, jakim jest Nysa Kłodzko. Druga połowa to już dominacja zespołu z Kłodzka i ostatecznie wysoka wygrana Nysy 79-45.

Dziś czeka Górnika mecz z Sudetami Jelenia Góra. Miejmy nadzieję, że Łabiak i Borzemski szybko wyleczą urazy i dołączą do zespołu.

Górnik Nowe Miasto - Śląsk Wrocław 61-67 (16-17, 18-13, 8-26, 19-11)

Górnik Nowe Miasto - Nysa Kłodzko 45-79 (15-13, 13-17, 8-21, 9-28)