MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nieuczciwy sąsiad

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 14 października 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:04
Autor: red
Fot. red
45– letnia mieszkanka Wałbrzycha wyjechała do rodziny. Jej sąsiad włamał się do mieszkania. Wspólnie z kolegą ukradli biżuterię, sprzęt RTV, AGD oraz inne drobiazgi na kwotę 10 tys. zł. Za przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze grupy do walki z przestępczością przy Komisariacie II Policji w Wałbrzychu, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 37 lat. Obaj podejrzewani byli o dokonanie kradzieży z włamaniem do mieszkania przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu.

12 września tego roku 45-letnia mieszkanka Wałbrzych wyjechała do rodziny. Jej nieobecność wykorzystał 27-letni sąsiad. Wspólnie ze starszym kolegą odgięli kraty w oknie i weszli do mieszkania, z którego wynieśli biżuterię, sprzęt RTV, AGD oraz inne drobiazgi na kwotę 10 tys. zł.

Funkcjonariusze z „dwójki” natychmiast po zgłoszeniu zajęli się sprawą. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono odciski butów oraz linii papilarnych. Policjanci wytypowali sprawców. Ci jednak zniknęli. Gdy 11 października pojawili się w Wałbrzychu, natychmiast zostali zatrzymani. W czasie przeszukania w mieszkaniu 27-latka znaleziono część rzeczy pochodzących z włamania.

W czasie przesłuchania obaj mężczyźni przyznali się do przestępstwa. Twierdzili, że „towar” sprzedali. Zbierali pieniądze na wyjazd do Niemiec, gdzie mieli pracować.

Za kradzież z włamaniem obaj odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nobel dla Tokarczuk!

Kamieniecka oddana

Wyraźnie na PiS

Pięć osób w szpitalu

Zrezygnujcie z plastiku!

Zaskakujący finał

Większość za rządzącymi

Uszkodził drzwi