MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Niemen w OSK

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 27 listopada 2011, 11:47
Aktualizacja: 12:45
Autor: Sven
Fot. Sven
Dla miłośników twórczości Czesława Niemena to był bardzo miły wieczór. W OSK na Podzamczu w repertuarze Mistrza zaprezentował się Jarosław Królikowski.

- Moja przygoda z piosenkami Czesława Niemena rozpoczęła się, gdy miałem 14 lat. Myślałem, ze jestem sam w domu i śpiewałem sobie słuchając „Czy mnie jeszcze pamiętasz?”. Wtedy weszła moja mama i powiedziała, że mam głos bardzo podobny do Czesława Wydrzyckiego. Potem się nagrałem na taśmę i stwierdziłem, ze rzeczywiście coś w tym jest. Później, już jako dorosły człowiek, zacząłem wykonywać repertuar Niemena. Byłem śpiewakiem w Operze Wrocławskiej i jako wykonawca piosenek Niemena nie byłem znany. W dwa lata po śmierci Czesława Niemena, miedzy innymi za namową dzieci wróciłem do wykonywania jego piosenek teraz, korzystając z zaproszenia jestem w Wałbrzychu.

Usłyszeliśmy wiele bardzo znanych utworów, jak „Dziwny jest ten świat”, „Mimozami” czy „Pod papugami” czy „Jednego serca”, ale także takie, które rzadziej były prezentowane w radio czy telewizji: „Stoję w oknie”, „Sukces” czy „Obok nas”.

Czytaj również

Zdrojowy zaprasza

Z aplikacją bezpieczniej

Wrócił stand–up

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Hanka 27-11-2011 12:55
Barwa dla organizatorów - to był wspaniały wieczór.
~ 27-11-2011 15:23
gratulacje dla kierownictwa OSK SM Podzamcze...dla organizatorów.. jak duże zapotrzebowanie jest na ten rodzaj imprez świadczy przepełniona sala ośrodka... artysta śpiewał znakomicie....i co jest ważne...nie naśladował ... "Choć czas jak rzeka jak rzeka płynie, Unosząc w przeszłość tamte dni...'" u niejednego słuchacza wywołal dreszczyk emocji...popłynęła łezka... Zresztą każda piosenka Niemena....to klasyka...to poezja...piękna polszczyzna... Jeszcze raz wielkie gratulacje....podziękowania za koncert.
~ 27-11-2011 18:20
:))))miło było

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pozytywny projekt WOK–u

Drugie spotkanie z BMK

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Dojedziesz do Skalnego Miasta

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?