MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niecodzienne lekcje językowe w Gimnazjum nr 1 w Boguszowie–Gorcach

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 19 listopada 2015, 12:30
Autor: red
Fot. użyczone
Od paru już lat, raz lub dwa razy w roku, odbywają się w gimnazjum nietypowe praktyczne zajęcia języka angielskiego.

Nietypowe, bo współprowadzone przez anglojęzycznych studentów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Holandii, Norwegii, Włoch, czy z Salwadoru i Chile. Co charakteryzuje gości? Otóż nie znają oni zupełnie języka polskiego, ale swoją życzliwością, otwartością i kulturą osobistą przełamują tę zdawałoby się barierę.

Tego typu zajęcia stanowią doskonałą okazję dla uczniów, nie tylko do wypróbowania nabywanych na co dzień umiejętności w praktycznej sytuacji i doskonalenia komunikatywności językowej, ale również do nabywania samooceny swoich kompetencji potrzebnych w przyszłościowym życiu zawodowym. Jest to zarazem znakomita okazja do nawiązania interesujących znajomości, a nawet przyjaźni, w przestrzeni Europy i Świata. Zajęcia w relacjach młodzieży uczą ich współdziałania w grupie, stosowania różnorodnych strategii komunikacyjnych i kompensacyjnych, a to wpływa na ich świadomość językową i uczy obycia w kręgu osób dorosłych.

Ostatnie spotkanie potwierdziło uczniom ogólnoświatowe zjawisko uczenia się przez całe życie, co wynikało z wieku jednej ze studentek. Miłym akcentem pobytu tej światowej grupy studentów, było pozostawione z dedykacją dla szkolnej biblioteki wydawnictwo albumowe dotyczące Norwegii.

Czytaj również

Gra terenowa

Pokolenie facebooka

Uczniowie nagrodzeni

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 19-11-2015 14:48
Nie oszukujmy sie, uczniowie ucza sie angielskiego od zerowki a jak przychodzi co do czego to nie potrafia sie kompletnie dogadac. Biora korepetycje i tez guzik. Dopiero tu w Anglii widac jaki maja poziom . Zenada. Nie pomoga nawet takie spotkania z cudzoziemcami.
~ 19-11-2015 16:53
Osobiście znam takich, którzy potrafią, Pozdrawiam z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie:)
msdragonfly99 19-11-2015 17:13
Osobiście znam takich gimnazjalistów, którzy potrafią się doskonale dogadać, lepiej niż niejeden Polak mieszkający w Anglii:) Pozdrawiam z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie - Gorcach
~ 19-11-2015 17:23
Bardzo dobra inicjatywa. Brawo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Żywot Mariana

Koalicja zmobilizowana

Zrezygnujcie z plastiku!

Dzień edukacji

Nobel dla Tokarczuk!