Czytających: 4335

Europa: Nie wyszli z grupy

Piątek, 26 lipca 2013, 14:09
W ostatnim meczu grupowym podczas Akademickich Mistrzostw Europy, koszykarze AZS PWSZ Wałbrzych pokonali Uniwersytet Heidelberg z Niemiec.

W pierwszej kwarcie nasi narzucili rywalowi swoje tempo i to przyniosło spodziewane efekty, bowiem wałbrzyszanie wypracowali 8-punkotową przewagę (23-15).

Drugie 10 minut to popisowa gra podpieczonych trenera Arkadiusza Chlebdy. Dobrze funkcjonowała defensywa, a skuteczność też pozostawała na wysokim poziomie. Kwartę AZS wygrał 24 -15.

W trzeciej kwarcie nasi nieco zwolnili tempo i zespół z Niemiec dzięki temu nie tracił kolejnych punktów i dystansu. Mimo słabszej postawy w tym okresie meczu, AZS utrzymywał dystans, a kwarta zakończyła się remisem po 11.

Podobny przebieg miało ostatnie 10 minut. Wałbrzyszanie oszczędzali nieco siły i nie forsowali tempa, dlatego rywale wygrali tę kwartę 16-15.

Zwycięstwo nad zespołem z Niemiec dało Akademikom z Wałbrzycha 3. miejsce w grupie i teraz nasi będą walczyć o miejsca 9-16.

AZS PWSZ Wałbrzych - Uniwersytet Heidelberg 73-57 (23-15, 24-15, 11-11, 15-16)