MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Nie wszyscy przestrzegają

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Piątek, 3 kwietnia 2020, 12:43
Aktualizacja: Sobota, 4 kwietnia 2020, 9:22
Autor: red
Fot. pixabay.com
Rząd wprowadził przed kilkoma dniami nowe obostrzenia, ale coraz częściej otrzymujemy telefony i maile od mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, że nie wszyscy do tych obostrzeń się stosują.

Tylko dziś odebraliśmy dwa telefony w tej sprawie.
- Byłem świadkiem jak osoby, które na pewno nie miały 65 lat, robiły zakupy w jednym z osiedlowych sklepów. Tymczasem faktyczni seniorzy stali na zewnątrz i czekali na swoją kolejkę. Po chwili zrobiło się nerwowo, bo stojący w kolejce zaczęli się spierać i na szczęście jakiś mężczyzna uspokoił sytuację - mówi pan Krystian.

- Przyglądam się od kilku dni bazarowi na Podzmaczu i nie podoba mi się to, co tam się dzieje. Najgorzej sytuacja wygląda w godzinach 10.00-12.00. Wtedy seniorzy robią zakupy, ale nie przestrzegają często obostrzeń związanych z odległością, zachowują się nieodpowiedzialnie i narażają inne osoby na zakażenie. Nie zauważyłam również, by straż miejska czy policja kontrolowali bazar i zwracali uwagę na takie zachowanie - informuje nas mieszkanka Podzamcza.

Przypominamy zatem, że za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 tys. do 30 tysięcy złotych.

Ograniczenia w liczbie klientów w sklepach, na targach, na poczcie (od 1.04.2020 r.)

Sklepy i punkty usługowe – 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia

Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3.

PRZYKŁAD: To znaczy, że jeśli w sklepie jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów.

PRZYKŁAD: Jeśli w banku są 3 stanowiska obsługi, to w jednym momencie na terenie banku może przebywać 9 osób.

Ważne! Liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są czynne.

Targowisko – 3 klientów na 1 punkt handlowy

Podobne zaostrzenia dotkną także targów, straganów i bazarków. Z tą różnicą, że liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych.

PRZYKŁAD: Jeśli więc na osiedlowym bazarze jest 20 takich punktów, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 klientów.

Placówki pocztowe – 2 osoby na 1 okienko pocztowe

Na terenie poczty może przebywać w jednym momencie tyle osób, ile wynosi liczba okienek pocztowych pomnożona przez 2.

PRZYKŁAD: Jeśli w placówce jest 5 okienek, wówczas w jednym momencie na jej terenie może przebywać 10 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

4
31%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
3
23%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Zagłębie wznawia treningi

Trenuj z mistrzem

Giełda wciąż nieczynna

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Moherowy Pisior 3-04-2020 13:55
Kto tą ilość klientów na bazarze ma kontrolować? I kto jest odpowiedzialny za nadmierną ilość klientów? Kogo usunąć jeśli do wnętrza wepchnie się o 2 osoby więcej?
~Młody 3-04-2020 23:42
do: ~Moherowy Pisior (13:55)
Ale tez taka prawda ze seniorzy krążą dookoła codziennie to kupią 2 pomidorki, zieleninę na zupę, 5 kartofli i jutro przyjdą znowu. To kiedy kto co pracuje ma zrobić zakupy. Chce zapoczątkować akcje: Weź seniorze zrob zakupy na tydzień !
~szachjolka 5-04-2020 12:53
do: ~Młody (23:42)
Pomyśl !!! Oni są starzy i nie dadzą rady przydźwigać do domu dużych zakupów jak każdy młodszy wiekiem ! Ty pewnie bez problemu... na plecach plecak, w rękach po 2 siatki i heja ....piechotą lub do auta! Zrób akcję ...POCZEKAM pod sklepem i ZANIOSĘ SENIOROWI duże zakupy ...bom MŁODY, ZDROWY I SILNY !
~ksiegowy 4-04-2020 9:47
do: ~Moherowy Pisior (13:55)
Dalej nikt mi nie przedstawił wiarygodnych dowodów na epidemie.Statystycznie porównując zachorowania z lat ubiegłych to nie jest zadna epidemia.
~Pokrzywianka 3-04-2020 14:30
Wszechwładny i Wszystkowiedzący Doktor Prezydent.
~ 3-04-2020 16:41
do: ~Pokrzywianka (14:30)
jest przyglupawa i to nadaje sie do psychiatryka ,dobrze ze takich jak ty nie ma wielu ,dno skonczone
~;-p 3-04-2020 14:58
Takie spostrzeżenie: pracę mam taką, że - niestety - sporo jeżdżę po mieście i okolicach. We wioskach jest pusto, jakby wszyscy wymarli. W mieście jest inaczej: na ulicach chodzi bardzo dużo... ludzi starych! Jeśli ktoś ma możliwość - rozejrzyjcie się, czy tak nie jest? Nie ma dzieciaków, nie ma młodzieży, nie ma ludzi dorosłych. Wszyscy siedzą w domach, wszyscy dbają o siebie, o bliskich, o zdrowie. Starcy NIE! Oni chodzą po mieście, nie wiadomo gdzie i po co? Bo akurat teraz MUSZĄ KONIECZNIE coś załatwić, coś kupić. WŁAŚNIE DZISIAJ. I JUTRO PEWNIE TEŻ, I POJUTRZE, I POTEM...! Dramat. Słyszę w TV jakąś babcię, która mówi, że chodzi, bo się nie boi, bo swoje życie już przeżyła. CO ZA SKRAJNY EGOIZM! Nie o ciebie, babo, chodzi, ale o ludzi, których możesz - nawet nieświadomie - zarazić! Jeśli złapałaś gdzieś wirusa, bo łazisz to jesteś na to narażona, to nawet o tym nie wiedząc ROZNOSISZ GO wszędzie ze sobą! PROSZĘ STANOWCZO, by służby zdecydowanie egzekwowały wprowadzone zakazy względem wszystkich, także wobec seniorów! Legitymować, pytać o cel wyjścia z domu i w razie braku jasnej odpowiedzi - kategorycznie odsyłać do domów, a recydywistów, którzy nie słuchają - karać albo przymusowo izolować! Inaczej tego parcha nie pozbędziemy się nigdy!
~ 3-04-2020 16:44
do: ~;-p (14:58)
dokladnie tak,starsze osoby te seniory to leca juz po 7 zeby kolejke sobie zrobic i to nie tylko tam sie tak zachowuja,wszedzie ich pelno ,bazar ,apteka ,markety ,zawsze tak bylo nie wspomne o przychdniach ,tylko oni licza tylko oni sa chorzy ale na glowe a na to juz brak lekow
~Gohciu 3-04-2020 16:11
Wszyscy komentujący powyżej mają rację. Dodam że w komunikacji miejskiej, również, bywa dramatycznie. Nie kumam jednej rzeczy z tego artykułu... Zdjęcia ...
~~Hyhy 3-04-2020 17:03
Zmiana - z tęczowych, przesiadka na staruszków. Zawsze znajdzie się wróg dla dziadostwa.
~Rrr 3-04-2020 17:29
Konfidenci
~ollo 3-04-2020 17:33
Przykład z jednej z ,biedronek, na Podzamczu i w okolicy: stoję do kasy w godz. między 10- a 12, zachowuje odległość od osoby przy kasie, wtem przed nosem przechodzi "SENIORKA" be z maski bez rekawiczek . Po wyjściu ze sklepu zakłada maseczkę i dumnie idzie do domu / huraaaa ... udało się .. / chciało by się żec !!!!!!
~yes 4-04-2020 8:09
do: ~ollo (17:33)
Przede wszystkim naucz się pisać poprawnie po polsku / rzec /, a potem wypowiadaj się na forum.
~Gosia 3-04-2020 17:49
Na bazarze nie ma warunków do zachowania odległości 2 m. Ciągi komunikacyjne za wąskie Ludzie mijają się wchodząc i wychdząc jednymi drzwiami ocierajäc się o siebie. Przed niby ustawiona kolejka co raczej sprawia wrażenie spotkań towarzyskich. Panie i Panowie cieszą się z możliwości spotkań towarzyskich. Epicentrum zachorowań wałbrzyskich wybuchnie wkrótce na Bazarze, obym była złym prorokiem
~olo 4-04-2020 7:51
Starsi ludzie przeżyli czasy wojny ,okupacja , komuna ,głód i wirus im nie straszny , po prostu sie nie boją , a druga rzecz z przyzwyczajenia chodzą po marketach ,ulicach , skwerach ,dla zdrowia i samopoczucia a zakazy mają gdzieś
~ala 4-04-2020 12:54
I co się porobiło, jeden podpierdALa drugiego, no szok
~Co to jest? 5-04-2020 11:45
Kto mi odpowie czy mam prawo pójść na własną działkę pograbić liście i zasiać trawę? Mam do niej 100 metrów przechodzę koło niej ze psem nikogo nie zarażę działka ma 2 ary jest ogrodzona, to jak to jest proszę kompetentnych wirusologów?
~szachjolka 5-04-2020 12:46
Sklep sklepowi nie równy . Info z wczoraj ....na zakupy z własnym "sprzętem" w Biedronce przy ul Kusocińskiego, tam nie ma jednorazowych rękawiczek ! Tam ekspedientka rozkłada towar i w tych samych rękawiczkach kasuje pieniądze...nie widać używania płynu odkażającego , choć przy kasie go mają dla siebie !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozbiórka na Sobięcinie

Z życia miasta

Lewica o zwolnieniach w "Krzysztofie"

Psi dramat w Głuszycy

Obwodnica w 45 %