MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Nie tylko zjedli śniadanie

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Poniedziałek, 13 maja 2019, 8:22
Aktualizacja: 12:26
Autor: red
Fot. organizatorzy
Ekipa stowarzyszenia Kocham Szczawno–Zdrój rozkręca się na wiosnę. Za nimi pierwsze urodzinowe drugie śniadanie. Tradycyjnie zaczęli na ulicy Sienkiewicza. Patron tej ulicy swoje święto obchodzi bowiem 5 maja.

Tym razem było nieco inaczej, bo działacze rozszerzyli formułę spotkania o sąsiedzkie rozgrywki w warcaby. A to nie wszystko. Najfajniejsze okazały się dwie atrakcje: pozowanie karykaturzyście oraz bezpłatne kursy retro taksówką po ulicy Sienkiewicza. Spacer historyczny pozwolił naszym gościom spalić śniadaniowe kalorie. Nie zabrakło sąsiedzkich rozmów. Mieszkańców odwiedziła też posłanka na Sejm, Izabela Katarzyna Mrzygłocka. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy o Sienkiewiczu i jego twórczości. Nagrodami były sadzonki rododendronów. Smakołyki na poranny posiłek zapewnili członkowie stowarzyszenia oraz właścicielki Tarta bułka cafe w Szczawnie-Zdroju. Tym razem hitem okazała się sałatka przygotowana przez Małgorzatę Zbirek, członkinię Kocham Szczawno-Zdrój i radną rady miejskiej. Organizacyjnie wspierały nas także radne: Dorota Wołoszyn-Pusłowska i Agnieszka Pisarska. Za kierownicą retro pojazdu zasiadł Dominik Małkowski. Trawę przed festynem skosił i za transport odpowiadał Henryk Hammer. Logistykę przedsięwzięcia ogarnął Arkadiusz Czocher. Członkowie stowarzyszenia składają podziękowania dla Katarzyny Pantol-Sitkowskiej za pomoc w przygotowaniu wydarzenia. A wszystko to dzięki wsparciu pomysłu przez fundusz Dolnośląskie Małe Granty, do którego wspólnie złożyli projekt Urszula Dąbrowska i Piotr Cugowski pod nazwą „Kumple Sienkiewicza i Mickiewicza".
- Bardzo wszystkim dziękuję za pracę i zaangażowanie – komentował Piotr Cugowski, prezes stowarzyszenia. - Już dzisiaj zapraszam na spotkanie sąsiedzkie na ulicę Mickiewicza, 22 czerwca 2019 roku o godzinie 11.30.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Na opiekę wytchnieniową

Łowili aż miło

Nowy prezes WSSE

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Olka 13-05-2019 12:40
Nie mogło przed wyborami zabraknąć Katarzyny-Izabeli żeby tradycyjnie nic nie robić a się pokazać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Testują napędy

Glapiński kończy karierę

Uchwała krajobrazowa

Aqua Zdrój odżywa

Wytyczyli kolejny odcinek